999 rezultate për

standard

Si e kuptoj unë filozofikisht reformën territoriale? Para disa vjetësh bashkë me një grup kolegësh iu futëm një studimi lidhur me dinamikat dhe
Hapet konkursi, 5.956 vende të lira në konviktet e studentëve Ministri i Arsimit dhe shkencës Abdilaqim Ademi njoftoi sot hapjen e konkursit për pranimin e studentëve në konvikte dhe
Epidemi “tifoje” Këto mbrëmje tiranase me zagushi kanë qenë të mbushura nga spektaklet televizive që transm
Kosova nuk përmbush standardet për eliminimin e trafikut të qenieve njerëzore Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar të premten raportin vjetor për trafikimin e qenieve njerëzore. Kosova bën
Betonohet barrikada mbi Ibër Serbët e veriut të Kosovës, kanë nisur të ndërtojnë dy vazo të përmasave të mëdha në fillim të urës mbi Ibër, përpara "P
SHBA: Zgjedhje me standarde ndërkombëtare Ambasada amerikane në Kosovë ka përshëndetur të gjithë votuesit që shkuan në votime. Kjo ambasadë shprehet se "zëri i
PDK: Zgjedhje të standardeve evropiane Përfaqësuesi i PDK-së, Petrit Selimi u shpreh se procesi zgjedhor ka qenë i lirë, demokratik dhe mbi të gjitha u dha një
Jahjaga e Gualtieri presin zgjedhje me standarde Presidentja Atifete Jahjaga kërkoi sot që zgjedhjet e parakohshme të përgjithshme në Kosovë duhet të ngrejnë standardin
Rritja e aksidenteve në punë, Ylli kërkon më shumë inspektime Dritan Ylli, kreu i Inspektoratit Shtetëror të Punës u shpreh sot nga Saranda se numri i lartë i aksidenteve në punë kër
Ministri Cani në konferencën mbi SME-të dhe raportet financiare në Vjenë Në Vjenë u zhvillua dje Konferenca Ministeriale organizuar nga Qëndra e Bankës Botërore për Reformën e Raportimit Financ
Në provimin e Gjuhë-Letërsisë u nxorrën jashtë 13 nxënës Ministrja e Arsimit dhe Sporteve, Lindita Nikolla u shpreh sot se në provimin e djeshëm të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë
Ja 23 pikat e karburanteve të gjobitura për cilësinë jashtë standardeve (LISTA) Inspektoriati Qendror Teknik ka kapur me shkelje të standardeve në cilësinë e naftës dhe benzinës dhjetra karburante në
Thaçi: Posta ofron shërbime me standarde evropiane ​Posta e Kosovës ka inauguruar sot shërbimin financiar jo bankar, i cili do të mundësoj pagesën e një numri të mad
Meta-Petrovic: Respektim i standardeve evropiane për minoritetet Kreu i Kuvendit Ilir Meta u shpreh sot se aplikimi standardeve evropiane per te drejtat e pakicave ne cdo vend te rajoni
Ja pikat e karburanteve të gjobitura për cilësinë jashtë standardeve (LISTA) UPDATE - Pas kontrolleve të ushtruara në treg, Inspektoriati Qendror Teknik ka kapur me shkelje të standardeve në cilësi
Qytetarët e Maqedonisë shfaqin probleme me depresionin Qytetarët e Maqedonisë shfaqin probleme me depresionin. Është ky raporti i "termimi im" që është zhvilluar në kuadër të
Qendra e trajnimit në DPA nis organizimin e kurseve të akreditimit Qendra e Trajnimit pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Akreditimit (DPA) nis organizimin e kurseve të trajnimit në fushë
FAK-u është në përputhshmëri me standardet e NATO-s Komisioni Parlamentar për mbikëqyrjen e FSK-së, kërkon që të mos negociohet me Serbinë për procesin e krijimit të Forcav
Izolim në globalizim Nuk ka lidhje me rrotacionin politik të qershorit të kaluar. Por, është fakt. Ka disa vjet që s
Ja ndryshimet në "Ruzhdi Bizhuta" (FOTO LAJM) Në stadiumin “Ruzhdi Bizhuta” të Elbasanit, në radhë të pare duhet të investohet në sistemin e ndriçimit, që nuk është f