999 rezultate për

standard

“Indeksi i mjerimit” mes 108 shteteve, Shqipëria me standard më të mirë se fqinjët Në bazë të një raporti të fundit të publikuar për “Indeksin e mjerimit”, nënvizohet fakti se Shqipëria ka një standard m
Në Institutin për Standardizim s'ka shqiptarë të punësuar Në Institutin për Standardizim në Republikën së Maqedonisë nuk ka të punësuar asnjë shqiptar, edhe pse Marrëveshja Ohrit
Në treg Mercedes-Benz CLA 2015 (FOTO LAJM) Mercedes-Benz CLA edhe pse nuk ka shumë ndryshim nga paraadhësi i tij, ai tashmë vjen me një ngritje çmimi prej 1,600 du
BFI kryen trajnim dyditor për hallall standardin në Maqedoni Agjencioni për Hallall Standard në Maqedoni, që funksionon në kuadër të BFI së Maqedonisë, në bashkëpunim me Agjencion
Shqiptarët më të diskriminuarit, Lugina më e prapambetura në Serbi Organizatat joqeveritare që operojnë në jug të Serbisë kanë informuar se të rinjtë shqiptarë nga Presheva, Medvegja dhe
Zot, fale popullin e Pogradecit! Nga Pogradeci i dikurshëm pak ka mbetur në imazh. Ato oborret plot me trëndafila. Ku janë? Ato eukal
Der Standard: Kosova i merr urdhërat nga Amerika Gazeta e njohur austriake, Der Standard ka shkruar një artikull për situatën politike në Kosovë, duke thënë se shteti më
Gjobat për kutinë e ndihmës së shpejtë, Doda: Standard apo skandal? Deputetja e Partisë Demokratike Mesila Doda ka reaguar ditën e sotme lidhur me vendosjen e gjobave për kutinë e ndihmës
Çmimi i bukës nuk do të rritet Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave, Z.Edmond Panariti ka vizituar një fabrikë në mielli
15 vjet nga themelimi i TMK-së Sot mbushen 15-vjet nga themelimi i Trupave të Mbrojtjes së Kosovës, TMK. Kjo njësi ushtarake u formua më 19 shtator
Pushime luksi, ja 26 holetet më të bukura në botë (FOTO-LAJM) Nëse shpenzon mesatarisht 500 euro për një natë për të qëndruar në një hotel luksoz, në të pritet që minimumi të kesh nj
PD: Kryeministri ktheu inkriminimin në standard Partia Demokratike akuzoi sot Kryeministrin Edi Rama se po e nis vitin e dytë të legjislaturës me një mazhorancë të inkr
MAShT organizoi pjesën e dytë të Provimit të Maturës Rreth 23 mijë maturantë iu nenshtruan këtë të shtunë pjesës së dytë të Provimit të Maturës Shtetërore 2014 - afati i gus
Pajaziti: Gruevski, nxitës i ndarjes etnike Njohësi i çështjeve politike në Maqedoni, Ali Pajaziti mendon se marrëdhëniet etnike në Maqedoni janë të acarruara dhe k
Standard i ri shërbimi në urgjencën e QSUT-së (FOTO-LAJM) Urgjenca e sëmundjeve të brendshme të QSUT përmbush sot parametrat e një urgjence të klinikave private jashtë vendit. D
Si e kuptoj unë filozofikisht reformën territoriale? Para disa vjetësh bashkë me një grup kolegësh iu futëm një studimi lidhur me dinamikat dhe
Hapet konkursi, 5.956 vende të lira në konviktet e studentëve Ministri i Arsimit dhe shkencës Abdilaqim Ademi njoftoi sot hapjen e konkursit për pranimin e studentëve në konvikte dhe
Epidemi “tifoje” Këto mbrëmje tiranase me zagushi kanë qenë të mbushura nga spektaklet televizive që transm
Kosova nuk përmbush standardet për eliminimin e trafikut të qenieve njerëzore Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar të premten raportin vjetor për trafikimin e qenieve njerëzore. Kosova bën
Betonohet barrikada mbi Ibër Serbët e veriut të Kosovës, kanë nisur të ndërtojnë dy vazo të përmasave të mëdha në fillim të urës mbi Ibër, përpara "P