999 rezultate për

solidaritet

Basha mesazh solidariteti: Jemi pranë bashkëqytetarëve tanë Kreu i PD, Lulzim Basha ka shprehur solidaritetin për tragjedinë që ndodhi në Itali. Ai ka shprehur ngushëllimet për fam
Rama: Ngushëllime për viktimat e tërmetit Kryeministri Rama ka shprehur ngushëllimet për viktimat e tërmetit në Itali, ku humbën jetën 38 persona dhe më shumë se
Meta: Evropën ta ndërtojmë këtu që të bëhemi pjesë e denjë e BE Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, mori pjesë në hapjen e Kampingut e LRI-së në Jalë ose siç quhet
Totozani: Solidaritet njerëzor dhe triumf mbi të keqen Avokati i Popullit, Igli Totozani, njëkohësisht President i AOMF-së, shpreh dhimbjen më të thellë për viktimat e tragjed
Jahjaga uron Pashkët: Festë e bashkimit dhe e solidaritetit Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga i dërgoi një mesazh urimi Ipeshkvit të Ipeshkvisë së Kosovës, Imzot Dodë Gjergji,
Solidaritet i munguar ndaj Turqisë (FOTO) Ditën e djeshme, e përditshmja franceze "Le Monde" publikoi një skicë, me anë të së cilës u bënte homazhe viktimave të s
Lotë, dhimbje dhe solidaritet, skena emocionuese nga qendra e Brukselit (FOTO LAJM) Qendra e Brukselit, Place de de la Bourse, u mbush sot nga qytetaret vendas dhe jo vetem, te cilet kryhen homazhe ne nde
"Je Suis Bruxelles", e gjithë bota solidarizohet me popullin belg (FOTO LAJM) E gjithë bota është solidarizuar me Brukselin, kryeqytetin e Belgjikës, i cili paraditen e djeshme u trondit nga disa su
"Solidariteti": Partitë në pushtet t’i japin fund nxitjes së konflikteve ndëretnike (VIDEO) Lëvizja "Solidariteti" kërkon nga partitë në pushtet t’i japin fund nxitjes së konflikteve ndër-etnike. Ata e bënë k
Urimi i veçantë i Vetëvendosjes për Krishtlindjet Si cdo festë, edhe sot për Krishtlindje, urimi më i vecantë vjen nga Lëvizja Vetëvendosje. "Në këto ditë festive duhe
Kryeministria si flamur i Francës Kryeministria në solidaritet me viktimat në Francë është ndricuar me ngjyrat e flamurit francez. Sic mund ta shihni e
Nishani: Solidaritet për kapërcimin e situatës kritike Presidenti Bujar Nishani përmes një mesazhi të dërguar homologut të tij francez, i shpreh solidaritetin e shqiptarëve pë
Bashkia lajmëron nisjen e Javës së solidaritetit dhe "Tirana dhuron" Bashkia e Tiranës ka nisuar sot javën e solidaritetit dhe e punës në komunitet, e cila do të kulmojë në 18 tetor, në dit
Haradinaj ngushëllon Tetovën dhe apelon për solidaritet Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ngushëlluar familjarët që humbën më të dashurit e tyr
Tiranë, marshim solidariteti me shqiptarët e Kumanovës Sot në Tiranë do të mbahet një tubim në shenjë solidariteti me vëllezërit shqiptarë në Kumanovë, të cilët që prej mëngje
Protesta e 1 Majit para Qeverisë: "Hajna" dhe "Kriminelë" (FOTO LAJM) Sot në Shkup u mbajtën dy protesta me rastin e 1 Majit, Ditës Ndërkombëtare të Punëtorëve. Ato u organizuan nga Lidhja e
1 Maji, ja kush është historiku i kësaj dite (FOTO LAJM) Sot është 1 Maji, e cila shënon Ditën e Punëtorëve. Kjo ditë përkujtohet në forma dhe mënyra të ndryshme. Në qytete të n
Luan Rama: LSI do të ecë përpara pa u trembur nga askush (FOTO LAJM) Qindra e mijëra mbështetës dhe simpatizantë u mblodhën që në orët e para të ditës së sotme para selisë së Lëvizjes Socia
Përmbytjet, Rama: Regjistër ndihmash me të gjitha familjet e prekura Plani i solidaritetit i bërë publik dje ka filluar të japë rezultate me qëllim rimëkëmbjen e zonave të përmbytura në ven
Solidaritet me vëllezërit në Kosovë, Shkupi nesër në protestë Unioni Studentor në Shkup ka paralajmëruar se nesër do të mbajë një marsh solidarizuese me protestuesit në Kosovë, që pa