999 rezultate për

socialiste

Zbardhet debati, socialistët shkodranë të revoltuar: Na turpëruat me Valdrinin (FOTO LAJM) Debate të ashpra mes socialistëve shkodranë dhe të deleguarve të Edi Ramës. Debati ka qenë me tone të larta dhe Senid
PS po shkarkon Pjetrin? Balla bën paralajmërimin e fortë Kreu i Grupit Parlamentar në PS Taulant Balla reagoi pak më parë në lidhje me dokumentet e publikuara nga Partia Demokra
Alarm në partinë e Kryemadhit, të punësuarit në bashki nisin të kalojnë me PS Lëvizja Socialiste për Integrim rrezikon të shkrihet fare si parti. Bojkoti i zgjedhjeve vendore të 30 qershorit, por ed
DW: Shqipëria në kaos, asnjë shenjë vullneti nga palët për kompromis Kriza politike dhe institucionale, ku Shqipëria ndodhet që prej gjashtë muajsh, duket si rebus, që sa shkon dhe bëhet më
Zbardhet mbledhja e Ramës, caktohet data kur socialistët do marrin bashkitë e djathta Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot drejtuesit e qarqeve të veriut në selinë e PS-së, ku ka bërë dhe porositë e marrje
Socialistët mbledhin firma: Të ngrijë Taulant Balla deri në përfundim të hetimeve Një grup socialistësh drejtuar nga ish-ministri socialist Arben Malaj kanë nisur me mbledhjen e firmave për ‘vetëngrirje
"Hahaha, kaq gjë e kupton dhe hardhuca pa bisht", Manjani ironizon keq socialistët Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani së fundmi ka reaguar me anë të një postimi në Facebook, teksa ironizon socialist
Pas kërkesës së PS, gjykata e Durrësit konfirmon në detyrë kryebashkiaken e re Ditën e sotme, Partia Socialiste i nisi një kërkesë gjykatës së Durreësit për të konfirmuarsi kryebashkiake të re Valbon
Mbledhja e Kryesisë së PS, merret vendimi i papritur Partia Socialiste ka mbledhur mëngjesin e sotëm Kryesinë, nga ku u caktua të shtyhej dhe me një ditë mbledhja e Asambles
Ndryshimet në qeveri: 2 emra nga rradhët e opozitës së re pritet t'i shtohen kabinetit Ede pse Rama mohoi ndryshimet në kabinetin qeveritar, deputeti Lefter Maliqi ka deklaruar se pikërish do të jenë 2 emra
Mblidhen votat për të shkarkuar Arben Malajn nga Banka e Shqipërisë Maxhoranca socialiste pritet të shkarkojë ish-deputetin e saj, Arben Malaj nga Bordi i Bankës së Shqipërisë. Burime t
"Ju nuk jeni hajna", Basha ka një mesazh për socialistët Kreu i opozitës, Lulzim Basha gjatë fjalës në protestën e 10 kombëtare i është drejtuar me një mesazh socialistëve të nd
Partia e Tom Doshit, e dyta pas PS-së në votimet e javës së shkuar Partia Socialiste ka arritur të fitojë 70 % të mandateve të këshillave bashkiak, veç drejtimit të 60 bashkive të vendit.
ZGJEDHJET/ LSI: Jemi dakord me raportin e OSBE/ODIHR Para disa minutash publiku shqiptar u njoh me raportin paraprak të OSBE/ODHIR lidhur me zgjedhjet e fundit në Shqipëri.
Meta nxjerr dekoratën e re: Heroi i votave socialiste (VIDEO) Presidenti Ilir Meta ka reaguar me anë të një postimi në Facebook lidhur me zgjedhjet lokale në vend. Ai ka shprehur ur
Basha në konferencë urgjente: Ramën e braktisën edhe socialistët Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ndodhet në një konferencë për mediat pas mbylljes së votimit për zgjedhjet
Basha mesazh të fortë: Demokratë e socialistë, mos bini pre e provokimeve për dhunë Përmes një komunikimi nga selia e PD-së, kryetari i opozitës Lulzim Basha, ka lëshuar një mesazh të fortë për shqiptarët
Elbasan, KZAZ-të mbrohen me kallash Në të gjitha KZAZ-të e qarkut të Elbasanit është mbyllur pasditen e sotme shpërndarja e bazës materiale për zgjedhjet që
PS mohon se fletët e votimeve po mbahen në zyrat e saj në Bulqizë Partia Socialiste, Dega Bulqizë, ka përgënjeshtruar lajmin e ish-deputetit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përpari
Djegia e KZAZ në Shkodër reagon Kryemadhi: Plan kriminal i hartuar nga Rama Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka reaguar pas djegies së KZAZ në Bushat të Shkodrës. Në një postim në facebook, K