999 rezultate për

sociale

Jeta nën koronavirus dhe pa kontakte sociale Gati katër javë avantazh ka Gjermania kundrejt Italisë në luftën kundër virusit Corona, thonë virologët. Por ky avantazh
Rama ndan në Facebook videon humoristike: S’e mbaja dot këtë perlë! (VIDEO) Mesazhi i kryeministrit Rama, audio apo i shkruar, lidhur me këshillat për higjenën, kryesisht larjen e duarve, drejtuar
Adoleshenti përjashtohet nga shkolla, u merrte para shokëve për të përdorur dizinfektantin e tij Koronavirusi ka shkaktuar panik kudo dhe ka bërë që njerëz të ndryshëm të përballen me të në mënyra të ndryshme. Disa
Meta ka një tjetër mesazh sensibilizues për qytetarët Në një situatë ku edhe Shqipëria si shumë vende nga gjithë bota, po përballet me luftën ndaj koronavirusit nuk mund të m
E para bëri bujë, aktores shqiptare i publikojnë përsëri video duke bërë twerk (VIDEO) Pak ditë më parë, aktorja Arta Elezaj pushtoi rrjetet sociale me një video duke bërë twerk. E duket se ajo video nuk ka
Konfirmohet shqiptari i dytë me koronavirus në Itali Pas shqiptarit të parë të konfirmuar me koronavirus në Itali, është konfirmuar dhe një persona tjetër në qytetin e Comos
Ulet ndjeshëm numri i lindjeve, çfarë po ndodh me popullsine në Shqipëri? Në Shqipëri lindjet kanë shënuar pikën më të ulët që prej 60 vitesh, duke rënë në 1.37 fëmijë për një grua në moshë ripr
Ndaloni së publikuar fëmijët në rrjetet sociale, pse është e dëmshme Nëpërmjet rrjeteve sociale dhe kamerës së celularit, prindërit janë në gjendje të fotografojnë çdo moment të fëmijëve te
Përdorimi i keq i Photoshop-it, njerëzit që janë turpëruar në rrjetet sociale (FOTO LAJM) Përdorimi i keq i Photoshop-it mund t’u kthejë në persona qesharakë dhe të dështuar. Masivizimi i rrjeteve sociale kanë
Pse është e vështirë të harrosh ish-in në kohën e rrjeteve sociale Një studim i Universitetit të Torontos, zbulon se për të tejkaluar fundin e një marrëdhënieje duhet të mbyllim rrjetet s
2 mijë euro për një faqe në "Instagram", biznesi me rrjetet sociale (VIDEO) Faqe të ndryshme web kanë nxjerrë njoftime për shitjen e rrjeteve sociale, kryesisht instagramit që variojnë në çmime ng
Të gjithë në merak pas lajmit të rremë për vdekjen e saj, Era Istrefi shfaqet publikisht (VIDEO) Këngëtarja e njohur Era Istrefi ka që nga muaji dhjetor që nuk ka publikuar në llogarinë e saj të Instagramit. Fansat, t
Përfundon testimi i 3 rasteve të reja për koronavirusin, si dolën rezultatet Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bën me dije se mëngjesin e sotëm ka përfunduar testimi i tre rasteve të r
5 të dyshuar shqiptarë testohen për koronavirusin, rezultuan negativë Koronavirusi vazhdon akoma në marrë jetë në të gjithë botën. Në Shqipëri janë testuar 5 persona që dyshohet se kishin
4 vjeçari i zhdukur prej 10 ditësh, familjarët: Mund t'a kenë rrëmbyer Familjarët e 4-vjeçarit të zhdukur në zonën e shkozës, pretendojnë se Klodian Ashini. është rrëmbyer nga persona që d
Pse nuk është gjë e mirë të kesh shumë miq në Facebook Së fundmi një ekip kërkimi nga Bochum i Ruhr-Universitetit në Gjermani ka realizuar një studim të ri i cili ka ardhur në
Ministria e Shëndetësisë akordon 1 milion dollarë për shtimin e mjeteve mbrojtëse Ministria e Shëndetësisë akordon fond për shtimin e mjeteve mbrojtëse përballë rrezikut të koronavirusit. Pas mbledhj
Rreziku nga koronavirusi, Ministria e Shëndetsisë del me deklaratë zyrtare Ministria e Shëndetësisë ka dalë me një deklaratë zyrtare në lidhje me rrezikun e futjes së epidemisë së Koronavirusit n
Skandali te Barcelona, reagon edhe Messi Një bashkëbisedim për 40 minuta, në një intervistë ekskluzive ku Lionel Messi ka thyer heshtjen dhe ka folur për veten,
Lajm i rëndësishëm për personat pa dokumente identifikimi në Maqedoni të Veriut Me ligjin i cili së fundmi u miratua para shpërbërjes së Kuvendit, është siguruar kornizë juridike institucionale me çka