999 rezultate për

sistemi

Kosova shkëputet nga sistemi energjetik i Serbisë, i bashkohet Shqipërisë Operatori i Sistemit të Transmisionit dhe Tregut të Energjisë Elektrike të Kosovës (KOSTT) dhe Operatori i Sistemit të T
Sistemi VAR edhe në Kosovë Pas dy vitesh pritet që edhe në Superiore të përdoret sistemi VAR, sigurisht në impiantet që ta ofrojnë këtë mundësi: “E
VAR-i shkakton sërish polemika në Itali, jepet penallti e diskutueshme (VIDEO) Teknologjia VAR vazhdon të shkaktojë polemika në Serie A. Sfida mes Lecce-s dhe Cagliarit u mbyll në barazim 2-2, por
8 mënyra si "lexohet" stresi në pamjen e jashtme Çdo ngjarje fatkeqe ose dëshpëruese, qoftë një zhgënjim afatshkurtër ose një ngjarje madhore jetësore, si vdekja e një t
Duka kur do vijë sistemi VAR në Shqipëri Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, ishte i ftuar ditën e sotme në emisionin “Java” në Rtsh. Duka foli kryesisht për stad
Sistemi izraelit çorienton predhat siriane, i bën të kthehen e të shpërthejnë në bazë Diçka shumë e çuditshme ka ndodhur gjatë sulmit të forcave ajrore izraelite kundër shënjestrave siriane dhe iraniane në
Tifozët "Kuq e Zi" bëhen qull, shkak bëhet defekti në sistemin e vaditjes (VIDEO) Pak minuta para se të nisë ndeshja e shumëpritur Shqipëri-Francë në stadiumin e ri "Air Albania", shumë tifozë janë dety
VAR/ Klubet angleze mblidhen për ta hequr Sistemi "VAR" është kthyer në një temë diskutimi dhe çdo ditë e më tepër, klubet e ndryshme europiane kanë kërkuar nga f
Ushqimet që forcojnë sistemin imunitar Një sistem i fortë imunitar ndihmon për të mbajtur një person të shëndetshëm. Një dietë e shëndetshme, e ekuilibruar, lu
Biznesi do ta paguajë shtrenjtë fiskalizimin, të vegjëlve do t'u kushtojë më shumë se taksat Edhe pse procesi i fiskalizimit vijon të jetë i paqartë për palët e interesit, për sa kohë ende nuk janë publikuar udhëz
Sapo u mbyllën aplikimet për Lotarinë Amerikane, sistemi lë qytetarët pa aplikuar Sapo u mbyllën aplikimet për Lotarinë Amerikane. Të gjithë ju që nuk keni plotësuar ende aplikimin për Lotarinë Amerikan
Deklarata e fortë nga Arta Dade: Opozita fiton zgjedhjet, ka marrë garanci Ish-deputetja e Partisë Socialiste, Arta Dade, thotë se kryeministri Edi Rama është braktisur edhe nga vetë socialistët.
"Do ta shënoja golin me dorën e djathtë po të ishte VAR-i", Maradona "tërbon" anglezët (VIDEO) Goli i shënuar me dorë nga Diego Armando Maradona në çerekfinalen e Kupës së Botës në vitin 1986, ngre polemika sot e kë
Hajdari: Sistemi ynë politik është i kalbur Rudina Hajdari ka reaguar me anë të një postimi në Facebook përsa i përket kryebashkiakë socialistë me të shkuar krimina
Kafeja forcon sistemin tuaj imunitar Sipas shkencëtarëve nga vende të ndryshme, kafeja redukton rrezikun e vdekjes së parakohshme Sa më shumë filxhanë kaf
Sistemi VAR edhe në futbollin kosovar Në mes të akuzave e pakënaqësive të mëdha nga disa klube për nivelin e referimit në Kosovë, kryetari i Komisionit të Gjy
Kjo bimë ka forcë shëruese: Mbron nga sëmundjet dhe ngadalëson plakjen! Në vazhdim lexoni cilat janë ato të mira shëndetësore që i sjell kjo bimë e cila mbin vetë Bordullaku është bimë e ci
Habit Taulant Balla: Më nxorën pistoletën, më mbajtën peng Taulant Balla tregoi në 'Real Story' në News24, një rast në vitin 2007 kur është marrë peng në Shijak ku ndodhej si vëzh
KQZ rinumëron 95 kuti E plotësuar: Burim Ahmetaj nga QNR ka thënë se është duke vazhduar rinumërimi i vendvotimeve. Deri në ditën e djeshm
Gjyqtarët i përgjigjen Ramës: Je kërcënim ndaj pavarësisë së pushtetit gjyqësor Shoqata Kombëtare e Gjyqtarëve dhe Unioni i Gjyqtarëve të Shqipërisë kanë reaguar pas qëndrimieve të kryeministrit Rama