999 rezultate për

siguron

Juve siguron një super talent, e gjen Nedved Nicolas Penner dhe do të jetë një nga përforcimet e Juventus-it të së ardhmes. Lojtari i datëlindjes 2001 i Spartës së P
Xhudo/ Kelmendi siguron finalen e Parisit Kampionia olimike në xhudo, Majlinda Kelmendi, ka mposhtur amerikanen Angelica Delgado, për të kaluar në finale të Grand
Policia e Tiranës shkatërron rrjetin e prostitucionit, 11 persona në pranga Policia e Tiranës ka shkatërruar një bandë që merrej me shfrytëzimin e prostitucionit dhe ka arrestuar 11 persona. Në nj
Osmani sqaron kontratën që mund t'i siguronte jetën me 1.5 mln euro te Tirana Për shkak të një gabimi të klubit bardheblu në kontratën e tij, Tefik Osmani mund t’i kishte marrë Tiranës 1.5 miliardë
Federer s'ka të ndalur, siguron finalen e "Australian Open" Roger Federer është finalisti i parë i Australian Open. Tenisti zviceran ka mundur 7-5, 6-3, 1-6, 4-6 dhe 6-3 bashkëkomb
Panariti takon homologun gjerman, siguron mbështetje për laboratorin e referencës Ministri i Bujqësisë Panariti gjatë një vizite zyrtare në Gjermani ka siguruar mbështetje nga homologu i tij për krijimi
Ëndrra amerikane, ja si mund të siguroni një vizë Tashmë është me e lehtë për të marrë vizën amerikane. Nëse do të aplikoni për një vizë turistike për në Amerikë, nuk ken
Thaçi përgëzon liderët shqiptarë në Maqedoni Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka përgëzuar liderët e partive shqiptare në Maqedoni për bashkimin e tyre rreth një p
Zieni lëkurat e bananeve! Përfitime mahnitëse për trupin tuaj Jemi mësuar me këshillat se bananja është një ndër frutat të cilat kanë shumë veti ushqyese dhe proteina, por a e dini s
DURRËS/ Nuk siguronte punonjësit, pranga administratorit të firmës së këpucëve Blutë e Durrësit kanë prangosur administratorin e një firme këpucësh në këtë qytet, pasi një punonjëse e kësaj kompanie,
Zieni lëkurat e bananeve! Ja çfarë përfitime kanë për organizmin tuaj Rreth 50% të përfitimeve të bananes vijnë nga lëkura e saj? Për shkak të fibrave që përmban ajo mund të ulë rrëzikun
Numërohet gjysma e kutive, BDI siguron 2 deputetë, PDSH, Zijadin Sela dhe BESA marrin nga 1 Deri më tani ka përfunduar numërimi i fletëve të votimit në qytetet shqiptare në Maqedoni. Deri më tani, kryeson BDI, e
Barcelona siguron transferimin e parë për merkaton e janarit Darijo Srna pritet të jetë transferimi i parë i Barcelonës në afatin kalimtar të janarit. Kroati që aktivizohet te Sh
Njihuni me “kapësin” e mjegullës që siguron ujë për të varfrit (VIDEO) Uji zakonisht buron nga toka, megjithatë uji që mbledh ky burrë në fakt vjen nga ajri, bëhet fjalë për mjegullën. “Nu
Vrau gruan me thikë, të afërmit: Të dy të papunë, siguronin lekët nga kultivimi i ullinjve Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Drizë të Kuçovës, aty ku një person ka vrarë me thikë bashkëshorten e tij. Sa
Specialia siguron materialet nga serverat DSK-së me ndihmën ekspertit të “Ericcson” Pas largimit të ekspertit të “Ericcson” serveri i të cilëve ishte shfrytëzuar nga drejtoria e “V” në DSK, Prokuroria Sp
Gjukanoviç shpall fitoren, siguron 43 deputetë Kryeministri malazias, Millo Gjukanovic, ka shpallur fitoren në zgjedhjet e mbajtura ditë e sotme në Malin e Zi. Gju
Qeveria siguron votat e Listës Serbe, e vendosur për ta ratifikuar versionin aktual të demarkacionit (VIDEO) Zëdhënësi i Qeverisë, Faton Abdullahu ka deklaruar në emisionin Fakt Plus me Leotrim Berishën se opozita duhet t’i qaset
“Space X” siguron popullimin e Marsit, do të dërgojë 1 milion njerëz Populli i Marsit tashmë nuk është më një e ardhme e largët. Kompania “Space X” ka prezantuar projektin e saj për të p
Ndërtoni një dron me LEGO, Flybrix ju siguron materialet Flybrix është kompania që përmban të gjitha mjetet e nevojshme që ju të ndërtoni vetë një dron me LEGO, në formën dhe ma