999 rezultate për

shpetuar

Mbyllja e basteve, Rama thotë se po e bën për të shpëtuar tifozët e Interit Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama prej disa ditësh ka deklaruar se do të mbyllë njëherë e përgjithmonë bastet sportive
KLSH jep alarmin: Urgjenca mjekësore pa mjetet bazë për të shpëtuar jetën Kontrolli i Lartë i Shtetit (KLSH) ka publikuar raportin përfundimtar për Urgjencën Mjekësore, ku konstaton se ky shërbi
Refuzoi kimioterapinë për të shpëtuar vajzën, vdes 29 vjeçarja Një vajzë vetëm 29-vjec nga Britania e Madhe ka gjetur vdekjen për shkak të kancerit. Gemma Nuttall ishte shtatzënë m
I çau kokën një shtetasi gjerman, gjykata merr vendimin për Arturo Vidal Oktoberfest është një eveniment që organizohet në muajin tetor në Gjermani e cila karakterizohet nga një përdorim i gjer
Ibrahimoviç surprizon fëmijët e shpëtuar nga shpella në Tajlandë Zlatan Ibrahimoviç është një njeri i madh edhe jashtë fushave të lojës. Së fundmi suedezi mori pjesë në emisionin e Elle
Të bllokuar në humnerën e Thethit, momenti që policia shpëton dy turistët (VIDEO) Policia bën me dije se në bashkëpunim me banorët e zonës kanë shpëtuar dy turistë të huaj të cilët kishin ngatërruar rru
6 këshilla nga mjekët për t’i shpëtuar kancerit Kjo lloj sëmundje prek pothuajse një në tetë femra, ndërsa aktorja e famshme Angelina Jolie, përmes mjekes së saj person
Ky vogëlush i ka shpëtuar jetën nënës së tij me kancer Për shumë nëna të reja, mund të jetë shqetësuese nëse foshnjat e tyre refuzojnë të ushqehen me gji, ndërsa në rastin e S
Super Alisson, pritje të dyfishtë ndaj PSG Liverpool dhe PSG po luajnë me njëra-tjetrën në "Anfield Road", ndeshje e vlefshme për grupet e Champions Leagues. Po
Zbulohet mashtrimi i prokurorisë, tentativë për të shpëtuar komandantët? Rreth 1.300 “veteranë të rrejshëm”, që i janë shtuar aktakuzës së përpiluar nga ish-prokurori Elez Blakaj, nuk janë apli
Edhe Timen e kanë nxjerrë veterane mashtruese, plane për të shpëtuar komandantët nga dënimi? Prokuroria Speciale e Kosovës ka dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë listën e plotë me 20 mijë emrat që cilësohen
E duan të vdekur, kush është badigardi i plagosur që i ka shpëtuar tre atentateve Një badigard u plagos gjatë orëve të para të mëngjesit të një dite më parë në Sarandë duke alarmuar policinë e qytetit b
Rrezikoi jetën për të shpëtuar katër persona, ja infermierja heroinë Një infermiere është konsideruar si heroinë pasi kaloi përmes zjarrit për të shpëtuar jetë në një përplasje makinash gja
Hëngrën shumë "sufllaqe" për t'i shpëtuar ushtrisë, 12 studentë rrezikojnë 5 vite burg! Hetuesit ushtarakë në Korenë e Jugut identifikuan një grup prej 12 studentësh në një universitet në Seul, të cilët bënë
Shqipëria me shumë fat, shtylla i mohon golin skocezëve Skocia ka qenë shumë afër golit të avantazhit ndaj Shqipërisë në "Hampden Park". Skocezët kanë qenë shumë afër golit
Salvini: Zgjedhjet, mundësia e fundit për të shpëtuar Europën Ministri i Brendshëm italian, Matteo Salvini i sheh zgjedhjet europiane të muajit maj si një mundësi për forcat e ekstre
Mourinho në burg? Kaq para pagoi ai për të shpëtuar Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho është raportuar se ka disa probleme financiare dhe akuzohet për evazionin fi
Humbën në kufi me Greqinë, shpëtohen dy persona në mesnatë Dy persona të humbur janë shpëtuar në mesnatë në kufirin greko-shqiptar. Mësohet se ata ta kishin humbur rrugën dhe
Heroi i ditës! Infermierja kaloi pyllin në këmbë për t'i shpëtuar jetën një djali Mund të cilësohet padyshim si “heroina” e ditës. Meriton nderim dhe respekt të thellë. E pakursyer, e palodhur, me s
Pini këtë pije çdo ditë të jetës suaj për t’i shpëtuar kancerit Përbërësi kryesor për përgatitjen e 'qumështit të artë' është kurkuma, që posedon substancat aktive të 150 efekteve tera