999 rezultate për

shpeton

Studimi, braktisja e mediave sociale ju shpëton nga vetmia dhe depresioni Një studim i kryer nga kërkuesit në universitetin e Pensilvanisë, pretendon se është i pari që gjen një lidhje rastësore
Makina shkrumbohet nga flakët pas shpërthimit, 18-vjeçari shpëton mrekullisht Një makinë është shkrumbuar nga flakët mbrëmjen e sotme pranë rreth-rrotullimit të Bathores në afërsi të Universitetit B
Ja si të shpëtoni nëse bini me makina në ujë Sipas raporteve të ndryshme, më shumë 400 njerëz në botë vdesin çdo vit nga mbytja në ujë me veturë. Ky numër mund të
MREKULLI/ Libri i shenjtë i shpëton jetën oficerit (FOTO LAJM) Një oficer policie në Bolivi tha se jeta e tij u shpëtua mrekullisht nga një bibël e vogël që mbante në xhepin e brendsh
Vjetërsohet lënda "Trajektorja", shpëton Nikolla Gruevski Ish-kryeministi i Maqedonisë së Veriut, Nikolla Gruevski shpëtoi nga rasti "Trajektorja" pasi gjykata konstatoi vjetërsi
Si të shpëtoni nga njerëzit që flasin shumë Disa njerëz thjesht i shprehin mendime e tyre dhe ata nuk mund ta ndalen, tregojnë histori të ndryshme si ajo për gjyshe
Shpëton jetë: Dera e dhomës së gjumit duhet të qëndrojë mbyllur gjatë natës Nëse ka shumë arsye të flini me derë hapur, nga të qenit në gjendje të dëgjoni fëmijën tuaj duke qarë ose hajdutët, kjo
REZULTATET/ Lazio lamtumirë Europës, vetëm një mrekulli i shpëton (VIDEO) Lazio është pothuajse jashtë UEFA Europa League. Të besuarit e Simone Inzaghi kanë shpërdoruar një shans të artë për të
Çifti i bashkëshortëve vendosi t'i jepte fund jetës, gruaja shpëton dhe arrestohet (FOTO LAJM) Ky imazh emocionues është fotografia e fundit e një çifti që u zotuan ti jepnin fund jetës së bashku duke marrë një përz
Dash Shehi bën propozimin që do shpëtonte Shqipërinë: Dyfishoni pagat! Pak kohë më parë ish-deputeti Dashamir Shehi ishte shprehur se shteti duhet të dyfishonte pagat dhe të linte disa gjëra
Vendosni 20 cent në frigorifer, do të shpëtoni jetën tuaj Për shumë njerëz në Midwest në këtë pranverë, sezoni i tornados ka qenë i pandalshëm. Viti 2019 tashmë është bërë viti i
Po vjen dimri, si të shpëtoni pa fituar kilogramë të tepërt Mungesa e diellit ul nivelin e serotonines, e cila lidhet me gjendjen tone shpirtërore. Dhe kur jemi të mërzitur, ne kër
Makina bëhet "copë copë" nga trungjet, shoferi shpëton mrekullisht Një burrë në shtetin e Xheorxhias, SHBA, ka shpëtuar mrekullisht i gjallë, pasi makina e tij u përplas me një kamion me
Reali bën detyrën ndaj Galatasaray-t, Kroos shpëton kokën e Zidane (VIDEO) Fitore minimale arriti Reali i Madridit që moshti Galatasaray-n falë golit të Kroos. Me këtë fitore Zinedine Zidane
Shtëpia u përfshi në flakë, si arriti të shpëtonte gruaja me 3 fëmijët e mitur Një zjarr ka përfshirë një banesë në Shkozë. Në momentin që zjarri ka përfshirë apartamentin, mësohet se ka qënë çif
Mbante erë si trup i vdekur, gruaja i shpëton të keqes për një grimë Një ngjarje shumë e rëndë është parandaluar në Teksas. Tragjedia është shmangur të një grua e cila ka bërë lindje cez
Sara u bë nënë për herë të dytë, Alketës nuk mund t'i shpëtonte ky detaj (FOTO LAJM) Sara Hoxha është bërë nënë për herë të dytë dhe lajmin e bukur e bëri të ditur vetë ajo me një foto ku shfaqet me bebush
Bleu fustanet për 1.6 milion euro, modeli shqiptar bën gjestin madhështor (FOTO LAJM) Modeli shqiptar Rolando Lekaj ka qenë shpesh në vëmendje për fotot me VIP-a me famë ndërkombëtare duke u shfaqur krah Ir
Qëlloi aksidentalisht veten në zemër me pistoletë gozhdësh, marangozi i shpëton jetën vetes Një burrë ka qëlluar, pa dashje, veten në zemër me një pistoletë gozhdësh dhe për fat të mirë jetoi për ta treguar gjith
Redon Makashi s’i shpëton pyetjes shekullore: Kur do të martohesh? Këngëtari i njohur Redon Makashi ka qenë i ftuar ditën e djeshme në ‘Shiko kush luan’, ku edhe është ngacmuar për jetën