999 rezultate për

shpeshta

Paradite vranësira, pasdite çel koha Sipas MeteoAlb, kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë kushtet e motit në vendin tonë gjatë paradites, ku më të sh
Parashikimi i motit për nesër: Vranësira të shpeshta dhe reshje shiu Ditën e nesërme (25 shtator), zonat jugore do të jenë me kthjellime të pakta dhe vranësira të shpeshta. Sipas Meteoal
Plane për plazh? Si do të mbajë moti këtë fundjavë Sipas MeteoAlb: Mbetemi në ndikimin e motit të kthjellët në bregdet por kthjellime dhe vranësira të shpeshta do ketë në
Pse infeksionet e traktit urinar janë më të shpeshta gjatë verës Me ardhjen e verës temperaturat ngrihen gjithnjë e më shumë, stili jetësor ndryshon dhe ne bëhemi më aktivë. Ditët i kal
Pushime të gjata apo pushime të shpeshta? Për të arritur mirëqenien më të madhe të mundshme, është më mirë të merrni më shumë se një javë pushime. Por efektet
4 shenjat paralajmëruese që iu dërgon trupi kur gjëndra tiroide ka dalë jashtë kontrollit Gjëndra tiroide është përgjegjëse për prodhimin e tiroides, hormonit që kontrollon metabolizmin e njeriut, frymëmarrjen,
9 pyetjet më të shpeshta rreth koronavirusit (VIDEO) 1. Çfarë është koronavirusi dhe çfarë simptomash ka? Koronaviruset janë familje e madhe virusesh që shkaktojnë infeks
4 shenjat paralajmëruese që ju dërgoni trupi kur gjëndra tiroide ka dalë jashtë kontrollit Gjëndra tiroide është përgjegjëse për prodhimin e tiroides, hormonit që kontrollon metabolizmin e njeriut, frymëmarrjen,
Pas dëmtimeve të shpeshta Conti gati të japë gjithçka për Milanin Mbrojtësi i Milanit, Andrea Conti, në një intervistë për ‘Sky Sport Italia’ ka treguar gjithçka. Ish-lojtari i Atalantës
5 gabimet më të shpeshta që bëjmë gjatë depilimit Mesatarisht gjatë gjithë jetës sonë ne shpenzojmë rreth 10.000$ vetëm për depilim. Pas kësaj shifre është e dhimbshme të
"Zgjedhjet e shpeshta po pengojnë të bërit biznes në Kosovë" Mbajtja e shpeshtë e zgjedhjeve po shihet si pengesë e zhvillimit të biznesit në vend. Kryetari i Odës Ekonomike të K
Thirrje e ISHP: Kujdes, merrni këto masa ndaj të nxehtit përvëlues Instituti i Shëndetit Publik njoftoi sot që në mënyrë që qytetarët të shmangin efektet shëndetësore negative të temperat
7 gabimet më të shpeshta që prishin shijen e gatimeve tuaja Vetëm nëse ke bërë një shkollë kuzhine. Në të kundërt askush nuk pret që ti të jesh i pagabueshëm! Për hir të së vërt
Dhjetë pyetjet më të shpeshta në një intervistë pune Shumë nga këto pyetje janë standarde dhe e kanë burimin nga CV-ja. Krijoni një situatë sikur jeni në intervistë dhe p
Shi dhe vransira, si do të luhaten temperaturat sot Gjatë gjithë ditës Shqipëria do të paraqitet me alternime kthjellimesh dhe vranësira të shpeshta. Më të theksuara vranës
Vranësira dhe reshje shiu, cila zona do të dominohen nga këto kushte atmosferike Vranësira të shpeshta dhe reshje shiu të karakterit lokal do të paraqiten orët e para të ditës, ku me karakter shtrëngat
Keni plane për sot? Shikoni si do jetë moti më parë Alternime kthjellimesh dhe vranësirash kalimtare dominojnë në ultësirën perëndimore. Por vranësira të shpeshta paraqiten
Pas lidhjes me stilistin VIP, modelja i vë flakën Instagramit (FOTO LAJM) Që kur u lidh me stilistin e njohur stilistin e famshëm gjerman Philip Plein, modelja Justyna Gradek po korr një sukses
Ulen temperaturat, si do të jetë moti sot Gjatë gjithë ditës Shqipëria dominohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta, më të theksuara në ekstre
Dëmtimet e shpeshta të Boateng, Melissa Satta tregon arsyet e vërteta (FOTO LAJM) Keving Price Boateng ka kapur majat e futbollit profesionist në kohën kur ai ishte pjesë e Milanit. Por, karriera e tij