999 rezultate për

shpe

Plasin kritikat: Mjekët italianë do të lejohen të zgjedhin se cilët pacientë me Covid-19 do të shpëtojnë Ministria italiane e shëndetësisë është kritikuar për një draft që ka krijuar mbi planin e ri që duhet të ndjekë për pan
Rama i shpërndau videon ku imitoi Bashën, fenomeni i "Tik Tok" tregon si i lindi ideja (VIDEO) Jona Shehaj u bë e famshme në rrjetin social "Tik Tok", pasi bënte video ironizuese dhe humoristike. Ajo u bë edhe më
Sa shpesh duhet të lani fëmijën tuaj sipas ekspertëve? Të gjithë kemi parasysh banjën e foshnjës si pjesë integrale të rutinës së tij të përditshme, sidomos natën. Sidoqoftë,
Momenti prekës, korrespondentja e CNN shpërthen në lot LIVE (VIDEO) Gjatë transmetimit LIVE kanë ndodhur shpesh gjëra të papritura dhe kështu ka ndodhur edhe këtë herë. Korrespondentja
"Dukesh si burrë", Adrola nuk ia përton një përgjigje fanses (FOTO LAJM) Një nga kostot e të qenurit figurë publike është edhe fakti se duhet të përballesh me mendime të shumta e shpesh ofendue
Sa shpesh duhet të urinoni për të qenë të shëndetshëm Shpeshtësia e urinimit është indikator që tregon se sa i hidratuar është trupi. Qoftë nëse urinoni shumë rrallë apo shum
Arjani i ashpër me Atdheun: Je aktor i dështuar, takimi më ngjalli neveri “Je një aktor i dështuar, Melisa është viktima në këtë takim”, kështu u shpreh opinionisti Arjan Konomi sa i takon takim
Shpërthen bombula e gazit, banesa përfshihet nga flakë të frikshme Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Vlorë, pasi në banesën e tyre ka shpërthyer një bombul gazi. Nga s
Vuçiç ashpërson tonet: Nëse Kosova pranon anëtarësimin në organizata kombëtare, e presin befasi Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka paralajmëruar ‘befasi’ nëse Kosova provon të anëtarësohet në organizata ndërk
Përgjimet e telefonit mund të zbardhin të vërtetën, Elona Kalesha nuk shpëton dot nga burgu! Shqiptarja 36-vjecare, Elona Kalesha, e cila u arrestua për vrasjen e ciftit Shpëtim dhe Teuta Pasho në Itali do vijojë
Shpenzimet më të çuditshme të futbollistëve (FOTO LAJM) Shumë futbollistë paguhen me rroga marramendëse dhe gjatë karrierës së tyre ata përfitojnë miliona edhe nga sponsor apo
Shpërthen keq te Lazio! Strakosha kundër Reina, hedh dorezat dhe braktis stërvitjen Burimet e brendshme të “Cittaceleste” bëjnë me dije se Strakosha, përtej dëmtimit të vogël që pësoi në ndeshjen e parafu
U shpërngulën në Gjermani para lindjes së vajzë, ku do jetojë përfundimisht familja Vula? (FOTO LAJM) Disa javë para se të vinte në jetë Poem Blu, mami Sara dhe babi Ledri u zhvendosën në Gjermani për të mirëpritur në jetë
Pse po rrëzohen kaq shpesh avionët në Indonezi? Rrëzimi i një aeroplani në Indonezi të shtunën menjëherë pas ngritjes nga kryeqyteti i vendit Xhakarta, në bordin e së c
"Së shpejti, në krye", Rrahmani iu përgjigjet kritikave Amir Rrahmani bëri një gabim të madh në ndeshjes në mes të Napolit dhe Udineses. Mbrojtësi kosovar ia fali golin ku
U ngjit në një pemë, shpëtohet i moshuari në Lezhë Përmbytjet kanë shkaktuar kaos në shumë qytete në Shqipëri duke rrezikuar edhe jetët e njerëzve. Zef Luli, një i mosh
Kjo është shenja më me fat e horoskopit për nesër Cila është shenja më me fat për nesër, 10 Janar 2021, sipas parashikimit të astrologut të njohur italian, Paolo Fox?
E shkrumbuar totalisht, makina shpërthen në flakë në mes të rrugës Njw makinw wshtw përfshirë nga flakët pasditen e sotme, në aksin Korçë-Pogradec. Ngjarja ndodhi afër fshatit Bulgarec
I vodhi këngën legjendës së muzikës, Nicki Minaj paguan mijëra dollarë si dëmshpërblim (FOTO LAJM) Nicki Minaj do t’i paguaj plot 450 mijë dollarë këngëtares Tracy Chapman, që beteja ligjore mes tyre mos të vijojë më te
Dezinfektuesi ju than duart? Disa mënyra si t’i shëroni shpejt dhe pa dhimbje! Dezinfektuesit e duarve janë përdorur këtë peirudhë më shumë se kurrë më parë për shkak të emergjencës Covid-19. Përd