999 rezultate për

shkolla

Rekomandimet e OBSH-së për koronavirusin, shkollat s’kanë sapun në Maqedoninë e Veriut (VIDEO) Në kohën kur bota po lufton me virusin Korona dhe ndër masat kryesore është higjiena, shumë shkolla fillore dhe të mesme
Virusi vdekjeprurës: ​MAShTI kërkon nga shkollat shtim të masave Në bazë të rekomandimit të Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik (IKShP), Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë
Shahini i hoqi licencën, reagon shkolla private: Rrahën drejtorin dhe na vodhën Ministria e Arsimit i ka hequr sot licencën shkollës ‘Udha e shkronjave” pasi kjo e fundit pezulloi prcesin mwsimor me d
Shkon në tetë numri i viktimave nga koronavirusi në Iran, mbyllen shkollat Autoritetet iraniane kanë raportuar edhe për dy viktima të reja nga koronavirusi, që çon shifrën e viktimave në 8, më e
Italia merr masa strikte ndaj virusit: Mbyllen shkollat, teatrot e deri te klubet e natës Ditën e djeshme u shënua viktima e tretë në Itali nga virusi vdekjeprurës. Sot Milano, është mbyllur me qëllim që të qën
"Mbyte, bjeri", nxënësit dhunojnë mes klase bashkëmoshatarin (VIDEO) Disa nxënës në një shkollë 9-vjeçare në Kombinat kanë rrahur e dhunuar barbarisht shokun e tyre brenda ambienteve të kla
Mësoni pse shkollat në Rusi nuk vlerësojnë asnjëherë negativisht nxënësit Në shkollat e Rusisë asnjë nxënës nuk ngelet në klasë. Më shumë se sa mbushja e fletës së provimit tek ata vlerësohet an
Virusi në Kinë, Hong Kongu vendos të mbyllë shkollat Virusi në Kinë po merr përmasaa të mëdha, në qytetin ku është goditur, Wuhan, kanë ndaluar qarkullimin e veturave, ndërs
Ditën e humbura pas tërmetit, ministria: Mësim edhe të shtunave! (FOTO LAJM) Pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit, u mbyllën shkollat në disa zona të Shqipërisë për shkak të dëmeve në godina.
Tërmeti godet Italinë, mbyllen shkollat Një tërmet me magnitudë 4.1 Rihter ka goditur Italinë mëngjesin e sotëm. Epiqendra e tërmetit ka qenë 19 km larg rajo
Do të largohet nga shkolla nga pamundësia ekonomike, sekretarja gris dëftesën Sorollatja për një diplomë dhe arroganca e sekretares së institucionit arsimor, për pak i kushtoi shkollën një të riu në
"Miqësorja e yjeve ishte dështim, u lëshuan në shkolla si në kohën e Enverit" Ish-zëdhënësi i FSHF-së, Lirim Zalla, mendon se miqësorja e yjeve ishte një ide e mirë, por që kishte dështuar shumë keq
Përfshihet nga flakët shkolla 9 vjeçare në Laç Mëngjesin e sotëm shkollë 9 vjeçare nr. 3 në Laç është përfshirë nga flakët. Mësohet se është djegur një kabull elek
"Nuk i duam shkollat e Erdoganit", debate në Gjermani për shkollat turke Qeveria gjermane dhe ajo turke janë në bisedime për të hapur tre shkolla private turke në Frankfurt, Koln dhe Berlin.
MALLËNGJYESE/ E gjithë shkolla duartroket 6 vjeçarin pasi fitoi betejën me kancerin (VIDEO) Një video mbresëlënëse ështe duke u shpërndarë në rrjet. Në të dallohen brohoritjet e disa fëmijëve në një shkollë, teks
Bilanci i fundit: Mbi 10 mijë qytetarët do kalojnë ndërrimin e viteve në çadra Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot për herë të tretë pas tërmetit të 26 nëntorit, Komitetin Kombëtar të Rindërtimit.
Shkolla u dëmtua nga tërmeti, prindërit e nxënësit në panik Tërmeti që godti Shqipërin ëmë 26 nëntor la pas edhe shumë ndërtesa të dmëtuara të cilat rrezikojnë jetën a tyre që rrin
Vajza shpëtuat! Hapet shkolla ku djemtë mësojnë të hekurosin dhe pastrojnë shtëpinë Shkolla “Montecastelo” është hapur me qëllimin për të respektuar baraziën gjinore. Në Spanjë është hapur shkolla ku d
Shkolla e Borizanës do shembet, nxënësit kanë frikë të transferohen në Thumanë Pasi shkollës së tyre iu vu shiriti, nxënësit e Borizanës u mor vendimi të transferohen në shkollën e Thumanës. Ndër
Tentohet të rrëmbehet pranë shtëpisë vajza e deputetit Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur ditën e djeshme në Koçan kur persona të panjohur kanë tentuar të rrembejnë vajzën e d