999 rezultate për

shkaqet

Vuani nga tensioni i ulët? Ja shkaqet Hipotensioni përkufizohet si rënia e tensionit arterial nën 90 me 60 mmHg, i cili shkakton simptoma klinike si marrje me
Zjarr tek Gjykata e Lartë në Tiranë Një zjarr ka përfshirë godinën e Gjykatës së Lartë në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur vetëm pak minuta më parë ndërkohë q
31 vjeçarja tenton të vetëvritet në Tiranë Një vajzë vetëm 31-vjeç në Tiranë ka tentuat vetëvrasjen duke u vetëhelmuar me një dozë të lartë ilaçesh, por fatmiresis
Një shtyllë druri kaplohet nga flakët në Prishtinë (VIDEO) Një shtyllë elektrike është përfshirë nga flakët. Ngjarja ka ndodhur në një lagje të Prishtinës. Një qytetar ka nxjer
Mësohen shkaqet e aksidentit të Alban Hoxhës dhe Trashit Dy lojtarët e Partizanit, Alban Hoxha dhe Lorenc Trashi janë përfshirë në një aksident të rëndë dy ditë më parë. Fut
Aksident i rëndë mes makinave në Milot, 6 të plagosur Një aksident shumë i rëndë ka ndodhur këtë pasdite në kryqëzimin e Milotit. Mësohet se dy automjete janë përplasur me
Gjakderdhja e mishrave të dhëmbëve, shkaqet Gjakderdhja e mishrave të dhëmbëve është një gjendje, që të gjithë njerëzit e përjetojnë gjatë larjes së dhëmbëve. K
Makina luksoze shpërthen në flakë, shpëtojnë dy të rinjtë Një makinë luksose e tipit Porsche ka shpërthyer në flakë mbrëmjen e sotme në aksin Thumanë-Kamëz. Fatmirësisht dy të
Gjakderdhja e mishrave të dhëmbëve, ja shkaqet Gjakderdhja e mishrave të dhëmbëve është një gjendje, që të gjithë njerëzit e përjetojnë gjatë larjes së dhëmbëve. K
Shifra alarmante të vdekshmërisë së foshnjave, ministria jep shkaqet Shifra alarmante të vdekshmërisë së foshnjave edhe gjatë këtij viti në Maqedoni. Gjatë tre muajve të parë të 2018-tës në
Zjarr në Gjirokastër, flakët përfshijnë një garazh Një garazh është përfshirë nga zjarri në lagjen “Dunavat” të Gjirokastrës. Garazhi i përfshirë nga flakët ndodhet pos
Nuk kanë fund ngjarjet tragjike në futboll, një talent 18-vjeçar ndërron jetë Në moshën 18 vjecare lojtari i Kategorisë së Dytë franceze Samba Diop ka ndërruar jetë. Shkaqet ngelen ende misterio
Rritet divorci në Maqedoni, shkaqet Arsyet e shkurorëzimit tek të rinjtë janë të llojeve të ndryshme dhe shumë herë të pa kuptimta. Profesori universitar Ba
Shkaqet e problemeve me frymëmarrjen dhe kur duhet t’i drejtohemi mjekut Ndjesia e mosmarrjes frymë lirisht është ndjesia më e frikshme që mund të përjetojmë. E njohur nga mjekësia si dispnea –
Shkaqet e problemeve me frymëmarrjen dhe kur duhet t’i drejtohemi mjekut Ndjesia e mosmarrjes frymë lirisht është ndjesia më e frikshme që mund të përjetojmë. E njohur nga mjekësia si dispnea –
U shkrumbuan së gjalli nëna bashkë me fëmijët, mister shkaqet e zjarrit (VIDEO) Komandanti i zjarrfikësve në Tetovë, Uka Aliti, ka informuar se në orën 4:15 ka ardhur denoncimi për djegien e shtëpisë
Vuani nga hemorroidet? Konsumoni këto ushqime! Hemorroidet janë zgjerime të venave të pjesës fundore të zorrës së trashë, pranë anusit. Vitet e fundit, rastet e të sëm
Apple shpjegon shkaqet e ngadalësimit të telefonit tuaj Apple më në fund e pranoi, bateritë kanë një jetëgjatësi të shkurtër dhe e ngadalësojnë punën e celularit sapo të vjetro
Shpërthen eksplozivi në një shtëpi në Dibër, nuk dihen shkaqet Një shpërthim me lëndë plasëse ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Dibër, nderkohë që nuk dihen shkaqet e këtij sulmi. Rre
E FUNDIT/ Përfshihet nga flakët Gjykata e Shkodrës Gjykata e Shkallës së Parë në Shkodër është përfshirë nga zjarri. Nga raportimet e para mësohet se zjarri ka rënë në