999 rezultate për

shenjte

Eksperimenti me pesë macet që nuk shkelin në librin e shenjtë, Kuranin (VIDEO) Një eksperiment është zhvilluar me pesë mace Libri i shenjtë ‘Kurani’ dhe një libër tjetër i zakonshëm janë vënë përp
Pacolli i kërkon Vatikanit njohjen e Kosovës Në Selinë e Shenjtë në Vatikan, Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, sot u takua me sekretarin e Shtetit, Paul
Trump e njohur si kryeqytet të Izraelit, por çfarë e bën Jeruzalemin kaq të shenjtë për tri fe? Presidenti amerikan Donald Trump ka njohur Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit dhe ka njoftuar se në këtë qytet do të
Jeruzalemi kryeqytet i Izraelit? Papa Françesku i lutet Zotit të mos ndodhë As kreu i Vatikanit, Papa Françesku, nuk e mirëpret atë që mund të bëjë Trump, njohjen e Jeruzalemit si kryeqytet të Izr
Thaçi zbulon detaje interesante të bisedës me Papën për njohjen e Kosovës "Njerëzit në Vatikan janë të familjarizuar me kauzën e Kosovës. Edhe vet Papa Francesku është i mishëruar me kauzën tonë
Arabia Saudite "shkatërron" Mekën, planifikon modernizimin e saj (FOTO LAJM) Planet e Arabisë Saudite për modernizimin e Mekës duke ndërtuar një çati mbi faqen më të shenjtë të Islamit janë zbuluar
Thaçi takon Papën: E fton për vizitë por asnjë fjalë për njohjen e Kosovës (FOTO LAJM) Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në një audiencë private është pritur sot nga Ati i Shenjtë, Papa Franç
Vatikani bllokon faqen online që akuzonte Papën për “7 herezi” Sekretaria e Vatikanit bllokoi gjatë ditës së sotme nga kompjuterat e Selisë së Shenjtë ueb-faqen ku ishte publikuar let
E çuditshme, në Indi pinë dhe lahen me urinën e lopës Dihet që lopa ësht një kafshë e shenjtë për indianët, të cilët nuk e hanë mishin e saj dhe e trajtojnë si një njeri.
Thaçi: Sot po festoj dyfish Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në ditën e shugurimit të Katedrales Nëna terezë në Prishtinë, ka thënë se shqiptarët
Ja ora e faljes së namazit në Kosovë Me 1 shtator e gjithë bota islame feston Kurban Bajrami. Miliona qytetarë në gjithë globin falin namazin e Kurban Bajram
Lulet më të mira për tu mbajtur në shtëpi Zakonisht njerëzit mbajnë lule në shtëpi për ta pasuruar dhe dekoruar hapësirën. Mirëpo, duhet të dini se lloje të c
Hiqen masat e sigurisë, palestinezët rikthehen për t’u falur në xhaminë e shenjtë Palestinezët janë rikthyer sot në xhaminë e shenjtë në Jerusalem për herë të parë në pas dy javëve, pasi Izraeli i hoqi
Përleshje në Jeruzalem, plagosen 50 palestinezë Mw shume se 50 palestinezw u plagosen gjatw pwrleshjeve me policinw izraelit nw Jeruzalem gjatw ditws sw sotme. Trazi
Vazhdojnë kërkimet për gjetjen e Sali Gërcinës që u hodh nga ura e Fshenjtë (FOTO LAJM) Me urdhër të Komandantit të Forcës së Sigurisë së Kosovë, gjenerallejtënant Rrahman Rama, Ekipet e Kërkim Shpëtimit(KSH)
Publikohet letra e Trump për Presidentin Nishani Festa e bajramit ka bërë që edhe Presidenti i Amerikës Donald Trump dhe zonja e parë e shtetit Melania Trump , në emë
E FUNDIT/ Donald Trump i dërgon letër Presidentit Nishani Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka marrë një mesazh nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Tr
Leonora Jakupi bën bamirësi në këtë muaj të shenjtë Ramazani (FOTO LAJM) Leonora Jakupi është një nga këngëtaret e cila është e njohur për nismat e saj të shpeshta në të mirë të komunitetit
Piu duhan gjatë Ramazanit, dënohet me burg Një burrë në Tunizi është dënuar me burg për shkak se ka pirë cigare në publik gjatë kohës së agjërimit në muajin e shen
LSI godet Tahirin aty ku s’mban më: Për ne është e shtrenjtë familja, kurse për ty… LSI është vënë në rradhë për sulm ndaj PS dhe liderave të saj. Pas gjuhës së ashpër dhe akuzave të Ilir Metës ndaj PS-së