999 rezultate për

shendetesore

Përmirësohet gjendja shëndetësore e të rinjve që u theren me thikë në Prishtinë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë në Prishtinë, saktësisht në rrugën “Ahmet Dërguti”. Persona të panjohur kanë da
Vapa ekstreme shënon viktimën e parë në Shqipëri Është shënuar viktima e parë nga temperaturat ekstreme në vendin tonë. Bëhet fjalë për Zeman Kushon, 66-vjeç, i cili
Gjumi gjatë ditës ju bën më të lumtur Gjumi ofron shumë përfitime shëndetësore, duke filluar nga rritja e produktivitetit e deri te mbrojta nga sëmundjet e ze
Ylli i kinematografisë në gjendje të rëndë shëndetësore, pëson hemoragji cerebrale Aktori legjendar, Alain Delon ka pasur probleme serioze me shëndetin pasi është goditur nga hemorragjia cerebrale dhe pë
Punëtorët ende pa sigurime shëndetësore Punëtorët e sektorit publik dhe privat të Kosovës ende vazhdojnë të punojnë pa sigurime shëndetësore. Nga të gjithë punë
Isa Mustafa në gjëndje jo të mirë shëndetësore, hyn në Kuvend me fasho dhe me shkop Ish-kryeministri i Kosovës dhe kryetari aktual i LDK-së, Isa Mustafa duket se nuk është në gjendje shumë të mirë shëndet
Një kokër hudhër esëll në mëngjes dhe thuaj "lamtumirë" plakjesi Hudhra është një përbërës i thjeshtë me përfitime të pabesueshme shëndetësore. Ajo përdoret gjerësisht në mjekësinë trad
Shokuese, këto janë efektet anësore që shkakton masturbimi Si përfitime shëndetësore, ekzistojnë edhe efekte anësore që shkakton masturbimi. Ndër përfitimet shëndetësore që arr
Shokohen mjekët, foshnja lind me 3 koka (FOTO LAJM) Në Indi, një fëmijë është lindur me tri koka. Kjo lindje e pazakontë ka shokuar mjekët. Lindja unike u zhvillua më 11 ko
Dobitë shëndetësore të majdanozit Majdanozi është bimë e pasur me shumë elemente kryesore, që ndikojnë drejtpërdrejtë në organizmin e njeriut. Ai ësht
Cozman në gjendje jo të mirë shëndetësore! Reperi ka një mesazh për miqtë e tij (FOTO LAJM) Reperi i njohur Cozman prej disa kohësh i kishte munguar skenës muzikore shqiptare, megjithatë pak javë më parë ai publi
Kosova në krizë, i nevojiten 5 mijë punëtorë shëndetësorë Kryetari i Federatës Sindikale të Shëndetësisë, Blerim Syla ka thënë së Kosovës i nevojiten edhe 5000 punëtore shëndetës
Shpërthimi në ish-bllok, mësohet gjendja e të plagosurve Drejtoria e Spitalit Universitar të Traumës në Tiranë ka dhënë informacione në lidhje me gjendjen shëndetësore të person
Vëllai i 25-vjeçares që u mbyt në Holtë arriti të shpëtonte, mësohet gjendja shëndetësore Tragjedisë së sotme në kanionet e Holtës arriti ti shpëtonte edhe vëllai i 25-vjeçares nga Lushnja e cila ndërroi jetë.
Përfitimet shëndetësore që sjell rrushi Nëse mbani një dietë të shëndetshme dhe të ekuilibruar mirë, është çelësi i një jete të shëndetshme. Por, shpesh herë
Përfitimet shëndetësore për njerëzit që flenë herët Gjumi i mirë është krucial për një jetë më të shëndetshme. Por për ata që flejnë më herët jeta bëhet shumë më e thjeshtë
Bologna në ankth, Sinisa Mihajlovic me probleme shëndetësore Trajneri i Bologna, Sinisa Mihajlovic është duke u përballur me një problem shëndetësor, i cili mund të bëjë që ai të he
Limoni në pije sjell këto rreziqe shëndetësore Një fetë e limonit që zakonisht ju preferoni ta shtoni në ujë, çaj e lëngje të ndryshme, disa studime tregojnë se kjo sh
Kosovë, çmime të ndryshme për shërbime të njëjta mjekësore Pacientët të cilët iu drejtohen ordinancave private në Kosovë, hasin në çmime të ndryshme për shërbimet e njëjta që u of
Përfitimet shëndetësore nga konsumimi i pjeprit Pjepri është një ndër frutat më të mira për t’u konsumuar në këto ditë të ngrohta vere. I ëmbël, i freskët por edhe teje