E FUNDIT/ Shpërthen me lëndë plasëse 1 makinë në Tiranë
999 rezultate për

serb

"Serbët vendosin tank tek stadiumi para ndeshjes, kjo provokon rëndë kroatët" Ish-kryeministri Berisha ka komentuar situatën para ndeshjes mes përfaqësueseve të Serbisë dhe Kroacisë këtë javë në Beo
Gazetari shqiptar i del para kryeministres serbe me shkrimin: Sapo dolëm nga mali Kryeministrja serbe Ana Bernabiq, mund të jetë befasuar sot nga një gazetar shqiptar. Bernabiq sot ka marrë pjesë në
Uashingtoni presion Beogradit për njohjen e Kosovës SHBA-Ja udhëheqëse e sulmeve të NATO-s ndaj ish-Jugosllavisë në Mars të vitit 1999, vazhdojnë ta shohin Ballkanin si një
Sulmohet në Serbi autobusi nga Kosova, policia serbe në vendngjarje Një autobus i një agjensioni nga Kosova, por me targa të Shqipërisë, është sulmuar në Krushevac të Serbisë, raporton Gaz
Motrat Istrefi korrin sukses, këngëtarja serbe i kopjon këngën (VIDEO) Jemi mësuar shpesh të zbulohet se këngë shqiptare janë vjedhur nga ato ballkanike.Mirëpo me zhvillimin e muzikës shqipta
Haradinaj ndaj propagandës serbe: Do ta mbaj Kosovën jashtë Serbisë Pas ftesës së Gjykatës Speciale për Ramush Haradinajn, mediat serbe në vazhdimësi kanë propaganduar rreth asaj se për çf
Gjermania fillon "fshesën" ndaj shqiptarëve, serbve dhe ukrainasve Shumica e të dëbuarve në vitin 2018 qenë qytetarëve të vendeve të Evropës Lindore, në veçanti shqiptarë, ukrainas dhe se
Momenti kur Avdiaj i "tregon vendin" lojtarit serb pasi e shau (VIDEO) U luajt mbrëmjen e djeshme në Athinë sfida mes AEK-ut dhe Trabzonsporit, e vlefshme për "play-off’ të Europa League. Tak
Shkoi në festën e miliarderit, modelja serbe sheh vdekjen me sy (FOTO LAJM) Një festë në oborrin e vilës një miliarderi që shkoi keq dhe jeta e një modeleje të re që rrezikoi të pritet në mes.
Lëshohet urdhërarrest ndaj katër ish-zyrtarëve serbë të Policisë së Kosovës Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest ndaj katër ish-zyrtarëve serbë të Policisë së Kosovës: Rade Rados
Vuçiq: Në rastin më të mirë negociatat me Kosovën vazhdojnë në dhjetor Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tha se në rastin më të mirë negociatat me Prishtinën do të vazhdojnë në muajin dh
Pacolli: Pompeo inkurajoi Serbinë për rifillimin e negociatave me Kosovën Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, është deklaruar pas takimit të sekretarit të Shtetit
Ç'ka "mori" Vuçiç nga SHBA-ja për Kosovën, dalin detajet Një takim pas shumë viteve dhe nder i është bërë Serbisë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), madje për president
Sekretari i Shtetit amerikan: Normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën forcon stabilitetin e Serbisë Sekretari i Shtetit amerikan Mike Pompeo tha pas bisedimeve me presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq sonte në Nju Jork,
Tentuan të hyjnë ilegalisht në Rumani, arrestohen 3 kosovarë Policia kufitare rumune e Qarkut Caraș-Severin, ka zënë tre shtetas të Republikës së Kosovës në tentim e sipër për
Vuçiç takon nesër Pompeon, kjo është tema që i intereson Kosovës Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të udhëtojë sot në New York. Sipas mediave serbe, përcjell Telegrafi, gjatë kësaj
Meta: Pse Shqipëria s'mund të jetë pjesë e negociatave Kosovë-Serbi Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, gjatë një interviste të dhënë sot në mbrëmje për RTV21, ka deklaruar në mënyrë të pr
Gjuriç: Beogradi po gjen rrugë për t’i furnizuar serbët në veri Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se përkundër vendosjes së ta
Kishte futur një fëmijë në bagazh, policia serbe arreston shqiptarin Në Merdare, duke kaluar kufirin me Serbinë, policia serbe ka arrestuar një shofer shqiptar. Indeksonline mëson nga bu
Këta janë "vrasësit" e tankeve që Rusia i dha Serbisë kundër shqiptarëve dhe kroatëve (FOTO LAJM) Serbia është duke ndjekur një program ambicioz armatimi duke blerë armë nga Rusia dhe SHBA-të. Sëfundmi forcave ajror