999 rezultate për

sektorin

Kjo është paga mesatare në Kosovë Aleanca Kosovare e Bizneseve, publikoi pjesën e dytë të Hulumtimit të Nevojave të Tregut të Punës , paga mesatare në Kos
Gërxhaliu: Rritja e pagave në sektorin publik dëmton sektorin privat Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu në një intervistë ka thënë se e përkrahin qeverinë që buxheti për
Punonjësit me arsim të lartë, të pakënaqur më rrogën minimale Duket se rroga minimale e vendosur 12 mijë denarë nga disa njerëz është mirëpritur e nga të tjerë është konsideruar një
IP tregon sa gjoba ka vënë ndaj pronarëve që shfrytëzojnë punëtorët Gjatë periudhës janar-shtator 2017, Inspektorati i Punës ka kryer mijëra inspektime në vende të punës ku ka gjetur disa
Bedri Hamza jep lajmin e mirë për bizneset Ministri i Financave, Bedri Hamza, sot gjatë një takimi me drejtues të Odave Ekonomike të Kosovës, siguroi se bizneset n
Kadri Veseli premton rritje pagash për 30% Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli në një tubim me udhëheqës të bizneseve në Kosovë, ka deklaruar s
Kriza në Maqedoni, fillojnë shkurtimet në sektorin privat Ende nuk ka asnjë informacion se kur do të formohet qeveria e re në Maqedoni e cila do të nxjerrë vendin nga kriza polit
Arrestohen 3 zyrtarë dhe një polic në Berat, merrnin rryshfet për falsifikime Policia e Beratit ka vënë në pranga tre punonjës të Degës së Kontrollit Teknik të Automjeteve në Berat dhe një punonjës
Komisioni Evropian jep 90 milionë euro për Shqipërinë Komisioni Evropian sapo miratoi Programin 2016 për Shqipërinë, me një grant prej 89.7 milionë euro, për ta mbështetur ve
Ekonomi: Të shtojmë konkurrueshmërinë dhe inovacionin Ministria e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit , Tregtisë dhe Sipërmarrjes organizoi takimin e parë (lançues) me Grupin e Me
Këto janë profesionet me rrogat më të larta në Maqedoni Sipas të dhënave të Entit Shtetëror të Statistikave të Maqedonisë për pagat mesatare bruto në gusht të këtij viti, pagat
LSM: 7 ditë pushim për të punësuarit në zonat e përmbytura Lidhja e sindikatave të Maqedonisë ka njoftuar sot se në bashkëpunim me Organizatën e punëdhënësve të Maqedonisë, kanë
GAFA / Zef Hila i PD-së në formular shkruan se ka amësinë shqiptare Të zgjedhurit qendror por edhe ata lokalë duket se janë në nivel të tmerrshëm sa i takon edhe njohurive. Kryebashkiak
Vritet me armë zjarri biznesmeni 39-vjeçar në Durrës Një vrasje ka ndodhur mesditën e sotme në Durrës, ku viktimë ka ngelur një 39-vjeçar. Mësohet se viktima është shtetasi
138 kompani kanë përfituar 2.1 milionë euro në sektorin e importit Ministri i Financave, Avdullah Hoti ka thënë se në janar dhe shkurt, 138 kompani kanë përfituar 2.1 milion euro në imp
Austri­-Shqipëri, ja sa kushton bileta Federata Austriake e Futbollit ka publikuar çmimet e biletave për miqësoren e 26 marsit me Shqipërinë. Tifozët e Kombëta
Ja profesionet më të paguara në Maqedoni Të punësuarit në sektorin e aviacionit, industrinë e telekomunikacionit dhe shërbimeve financiare janë më të paguarit në
Gjiknuri: Thellim i bashkëpunimit me Gjermaninë në sektorin energjitik Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, priti sot në takim një delegacion gjerman të kryesuar nga Drejtori
Cutillo-Koka: Forcim të marrëdhënieve dypalëshe në sektorin e mjedisit Ministri i Mjedisit, Lefter Koka, zhvilloi sot një takim me ambasadorin e ri të Italisë në Shqipëri, Alberto Cutillo. Pa
Jahjaga: Në Kosovë gratë përballen me pengesa të mëdha Presidentja Atifete Jahjaga është shprehur se, në shoqërinë kosovare, gratë përballen me barriera të shumta të cilat jo