999 rezultate për

rrugore

Shifra të frikshme, në 5 muaj u aksidentuan për vdekje 78 persona në Shqipëri Aksidentet rrugore vijojnë të jenë ndër shkaktarët kryesorë të vdekjeve në moshat e reja. Sipas të dhënave të INSTAT në
Kujdes, policia gjendet në çdo kryqëzim problematik të Tiranës Policia Rrugore e Tiranës njofton se do të marrë në vijim masa ndëshkuese për shkelësit e sinjalistikës rrugore. Pol
35 shoferë të penalizuar për dy orë, kujdes kur kaloni me makinë nëpër kryqëzime Policia rrugore ka ndërrmarë një tjetër aksion në rrugët e Tiranës, kryesisht nëpër kryqëzime, për të ndëshkuar shoferët
Ecin me shpejtësi sketerrë, çfarë bën policia e Tiranës Gjatë natës së kaluar policia e Tiranës sidomos ajo rrugore ka kryer kontrolle të shpejtësisë në rrugën Tiranë - Durrës.
Lajmi i mirë: Aksi Tiranë-Durrës do jetë e hapur në fundjavë Nëse keni plane të udhëtoni drejt plazhit në fundjavë, Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore informojnë se deri
Punimet në aksin Fier-Levan, ARRSH dhe Policia Rrugore: Ja ku devijohet qarkullimi Prej disa ditësh në disa akse kryesore të vendit, po vjon puna për riparimin e shtresave rrugore dhe asfaltike. Autorite
Autostradën po e "krruajnë", nuk ka riparim total (FOTO LAJM) Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar për bllokimin e kalimit të makinave në autostradën Tiranë-Durrës për shkak të ndë
Sot bllokohet autostrada Tiranë-Durrës, çdo detaj që duhet të dini Duke filluar nga dita e sotme, autostrada Tiranë-Durrës do të mbyllet, për shkak të rikonstruksionit. ARRSH njoftoi dy d
222 km/h në autostradë, në 3 orë bllokohen 11 patenta në Tiranë Mbrëmjen e djeshme policia rrugore ka bllokuar në vetëm pak orë 11 leje drejtimi. "Vijojnë kontrollet me Radar për pa
Nisin punimet në Tiranë-Durrës, ARRSH jep njoftimin e rëndësishëm Prej datës 11 Qershor, në kuadër të projektit të mirëmbajtjes me performance të Bankës Botërore do të fillojë ndërhyrja
Kontrolli i befasishëm i Policisë Rrugore në Tiranë, penalizohen 84 shoferë (VIDEO) Policia rrugore e Tiranës ka bërë një kontroll të detajuar ditën e sotme në rrugët e Tiranës. Nga ky kontroll janë u
Policia bën njoftimin e rëndësishëm: Çfarë do të ndodhë në aksin Tiranë-Durrës Nisur nga shqetësimet dhe rreziku permanent që shfaqin mjetet e shërbimit publik kryesisht në rrugën interurbane kryesor
Nami në Lezhë, Policia Rrugore vendos 316 gjoba Policia Rrugore e Lezhës ka nisur një aksion shumë të fortë përsa i përket masave për shoferët në timon. Janë gjobitu
Policia nuk ndalet nga gjobat: Fundjava nuk është për t'u vrarë (VIDEO) Policia në Tiranë ka vijuar kontrollet edhe përgjatë natës së mbrëmshme në rrugët kryesore. Në një video të bërë publ
Shifra tronditëse/ Për katër muaj ndodhën 5 mijë aksidente rrugore Në 4-mujorin e parë të këtij viti, 29 persona kanë humbur jetën si pasojë e aksidenteve në komunikacion. Gjatë kësaj per
"Leka për xhaxhi policin…" efektivi që merrte rryshfet e pëson keq Pezullohet nga detyra efektivi në Seksionin e Menaxhimit të Trafikut Urban pranë Komisariatit të Policisë Rrugore Tiranë
Ndahet nga jeta polici i rrugores Është ndarë nga jeta punonjësi i qarkullimit rrugor në Durrës Ndriçim Çupa, duke hidhëruar familjen, miqtë, të afërmit e
Kujdes, policia rrugore sot gjithë ditën në aksion Nga sot Policia e Kosovës do të nisë një aksion të ri në komunikacion në rajonin e Prishtinës. Mbështetur në vlerësim
Sigurimet do dëmshpërblejnë rrogat e të dëmtuarve nga aksidentet rrugore Nga 1 korriku, kompanitë e sigurimit do të marrin përsipër shlyerjen e pagës të personave që humbasin aftësinë për punë
Çmenduri në rrugët e Shqipërisë: Këta shoferë janë vrasës (FOTO LAJM) Aksidentet vazhdojnë të marrin jetë por shumë prej shoferëve shqiptarë vazhdojnë paturpësisht të vozisin jashtë ligjit d