999 rezultate për

rruges

Meta kthen koncensionin e rrugës prej "floriri" Milot-Balldren Presidenti Ilir Meta ka kthyer mbrapsht ligjin që i jep një kompanie private koncensionin për rrugën e shumë debatuar Mi
Mori plumb në kokë, ndërron jetë rrugës për në spital 47-vjeçari Një person është plagosur me armë zjarri mbremjen e sotme ne Selenice te Vlores, ndersa ka nderruar jete gjate transport
I mbaroi karburanti, avioni ulet në mes të rrugës (VIDEO) Gjatë 21 vjetëve sa punoj, kjo është hera e parë që kam parë një aeroplan se si aterron në rrugën Pacific, tha oficeri C
Gruaja rreh në mes të rrugës të sëmurin mendor, polici "nuk e vë ujin në zjarr" (VIDEO) Dhuna ndaj grave, fëmijëve apo të sëmurëve shtohet dita ditës. Së fundmi një grua ka dhunuar në një nga rrugët e Tiranë
Kryebashkiakja e Durrësit e nis me revolucion, nxjerr punonjësit të shtunën për pastrim rrugësh Valbona Sako ditën e parë të punës si kryetare bashkie e ka nisur në mënyrë revolucionare duke nxjerrë administratën në
Ariu del në mes të rrugës, shoferi nuk di nga të kalojë (VIDEO) Ky është momenti kur një ari shkon shumë afër një shoferi që ngiste traktor, nëpër një pjesë malore të Sakhalin të Rusis
Tronditëse në Gjermani: Burri theret me shpatë në mes të rrugës (VIDEO) “Dëshmitarët e rastit kanë njoftuar policinë me të parë rastin, i cili ndodhi pas një mosmarrëveshje. Ndërsa pas sul
U përurua si investimi më i madh në Berat, rruga qendrore shembet pas 3 vitesh (FOTO) Investimi më i madh në qytetin e Beratit,që përfundoi 3-vjet më parë,ka pësuar sot një dëmtim të madh në segmentin Polic
Unikatil u kundërpërgjigjet serbëve, shanë ata që ia shqyen postierin (FOTO LAJM) Unikkatil u është u kundërpërgjigjur sebërve. Sonte ai do të performojë në qytetin e Mitrovicës. Para pak minutash ai
Basha premton nga Kukësi: Javën e parë në pushtet PD do heqë traun e "Rrugës së Kombit" (VIDEO) Lideri demokrat, Lulzim Basha po zhvillon një takim me qytetarët e Kukësit, nga ku tha se i shpreh mirënjohjen e thellë
Vogëlushi me sindromën Down përshëndet turmën që e mbështeti gjatë maratonës (VIDEO) Ky është momenti i nxitjes së zemrës së një fëmijë me sindromin Doën që ka nxjerr sa më shumë spektatorë, ndërsa ai garo
Makina përplaset me bordurën e rrugës, humb jetën 31-vjeçari në aksin Elbasan-Tiranë Në aksin rrugor Elbasan-Tiranë, në afërsi të TEG-ut një 31-vjeçar me iniciale B.M ka humbur jetën pasi ka humbur kontrol
Sherr në mes të rrugës, yjet e klubit të Premier Ligës bëhen "gazi i botës" (VIDEO) Yjet e Newcastles, Jonjo Shelvey dhe Karl Darlow, janë filmuar gjatë një sherri fizik jashtë një dyqani picash, pak orë
Mbytet pushuesi në Durrës Shënohet një viktimë tjetër në lagjen nr 13 në Durrës ku një person rreth 75-vjeç, akoma i pa identifikuar është futur
Basha: Rama është grabitës psiqik, spektakli i rrugës Milot-Balldren Kryetari i PD, Lulzim Basha në një dalje për mediat ka denoncuar ato që i quan grabitje të qeverisë Rama. Basha solli
Në seancën e fundit plenare Kuvendi miraton 2 koncesionet 328 milion euro Në seancën e fundit parlamentare Kuvendi ka miratuar dy kontratat koncesionare për rrugët Orikum – Llogara dhe Milot – B
Shpëthen bomba në Afganistan, 11 të vdekur, mes tyre edhe fëmijë Shpërthimi i i një bombe të vendosur në anë të rrugës, u ka marrë jetën të paktën 11 personave. Pjesë e viktimavë janë e
Olsi Bylyku zhvishet në mes të rrugës, shokët e "lenë në baltë" (VIDEO) Aktori i humorit është shfaqur si asnjëherë tjetër. Duke hequr pantallonat në mes të rrugës, Olsi Bylyku ka dalë vetëm m
Hajde flemë bashkë! Bebe Rexha fton meshkujt në mes të rrugës (VIDEO) Këngëtarja me origjinë shqiptare, Bebe Rexha ka publikuar një postim në rrjete sociale me shprehjen e pazakontë për një
Hiqet taksa e "Rrugës së Kombit" për këtë kategori Koncesionari i ‘Rrugës së Kombit’ ka bërë me dije se është hequr taksa e rrugës për të gjithë personat invalidë të cilë