999 rezultate për

rritje

Shqetësime për rritjen e numrit të vdekjeve në punë Duhet të punojmë në ngritjen e vetëdijes për siguri dhe shëndet gjatë punës, sepse krahasuar me vendet e tjera neve jemi
Çfarë tha Mogherini në foltoren e kuvendit Përfaqësuesja e lartë për punë të jashtë dhe politikat e sigurisë të BE-së dhe zëvendës anëtare e Komisionit Evropian, F
Shkarkohen 46 zyrtarë në Hipotekë dhe tek ALUIZNI (VIDEO) Ministria e Drejtësisë ka vendosur shkarkimin e 46 zyrtarëve kryesisht në Hipoteka, por edhe në agjencinë e ALUIZNI-t.
Gjermani, rrëzohet kërkesa për rritje pagash me 6% Ministri i Brendshëm gjerman, Horst Seehofer, ka thënë të shtunën se ai do të vazhdojë të kërkojë për “rezultate më të a
Carovska: Nuk do të ketë rritje të moshës së pensionit Pavarësisht paralajmërimieve, pragu i moshës së pensionimit nuk do të rritet. Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Mi
Roma mbush arkat me kualifikimin historik në Champions League Kualifikimi në gjysmëfinalen e UEFA Champions League është një arritje jo vetëm në aspektin sportiv, por edhe në atë eko
Maqedoni, prodhuesit e duhanit kërkojnë rritjen e çmimit Prodhuesit e duhanit në Maqedoni janë duke kërkuar që përveç subvencioneve, për shkak të harxhimeve të larta, të ketë ed
Kujdes, sot ka rritje të temperaturave Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot i nxehtë kurse temperatura më e lartë do të arrij deri në 26 gradë. Temperatura n
Autokraci që duhet frenuar nga Erion Muça - Prej kohësh maxhoranca qeverisëse është duke ndërmarrë një serë reformash të cilësuara domosdoshmër
Katër shkallat e rritjes së fëmijëve sipas përshkrimit tibetian Njerëzit në Tibet janë të durueshëm, të mençur dhe kanë pikëpamjet e tyre për jetën. Kështu që, një ‘përshkrim tibeti
Rritje taksash e falimentime biznesesh, Arben Ahmetaj drejt shkarkimit? Prej disa muajsh, qeveria Rama dhe ministria e Financave është përballur me kritika të rënda në lidhje me mirëqënien eko
Mesnata do të shënojë rritjen e karburanteve Nga mesnata do të ketë rritje gati për të gjithë derivatet. Çmimet e reja janë: Eurosuper BS 95 rritet për 2 denare, pr
VMRO-ja kundërshton rritjen e tatimit personal Reagojnë nga VMRO-DPMNE-ja duke theksuar se LSDM-ja me rritjen e tatimit personal drejtpërdrejtë godet xhepin e qytetarë
Spanja u cakton shpërblim futbollistëve për çdo arritje në Kupën e Botës Plot 125 mijë euro neto për çdo lojtar të Spanjës vlen fitimi i Kupës së Botës në Rusi. Ky është një shpërblim nga F
Studimi, mbipesha shkak për rritjen e kancerit Mbipesha është një shkak në rritje i kancerit në Britanine e Madhe, ndërsa rastet e shkaktuara nga duhanpirja janë në ul
Zbulohet çelësi si të marrësh rritje rroge pa bërë kërkesë Njerëzit e sjellshëm, bashkëpunues kanë shanset më të larta që të kenë një karrierë të suksesshme në krahasim me të tjer
Flokët tuaj bien pa pushim? Mos u frikësoni, ka një zgjidhje Rënia e flokëve mund të shkaktohet nga ndryshimet hormonale, një gjendje e caktuar shëndetësore, stresi ose mungesa e lë
Hoqi dorë nga karriera për dashurinë, si e shpërblen Ronaldo të dashurën Georgina Rodriguez prej disa kohësh i është përkushtuar rritjes së vajzës që ka me Ronaldon dhe rolit të “shtëpiakes” du
Mjekët kanadez protestojnë kundër rritjes së pagave Më shumë se 700 mjekë e infermierë në Kebek të Kanadasë kanë firmosur një letër të hapur, përmes të cilës kundërshtojnë
Xheli i aloe vera përshpejton rritjen e flokëve Xheli i Aloe Vera ka veti kuruese dhe është baza e shumë produkteve kozmetike. I pasur me vitamina, antioksidantë dhe