999 rezultate për

rrezikshme

Kërcitja e gishtave, si krijohet zhurma dhe rrezikshmëria Studime të ndryshme tregojnë se çfarë ndodh kur kërcasim gishtat dhe sa i rrezikshëm është ky veprim. Por, për disa pers
Aspak të sigurt! Turistët e huaj gjejnë predha të rrezikshme në plazhin e shumë frekuentuar nga shqiptarët Në këtë plazh, jo më shumë se një kilometër në veri të qytetit të Sarandës, një turist çek ka zbuluar dhjetra prédha mór
Kërcënonin me jetë 17 vjeçaren dhe e shfrytëzonin për p*ostitucion, kapet dyshja e rrezikshme në Tiranë Policia e Tiranës ka finalizuar një tjetër operacion për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e shfrytëzimit të p
Lajm i keq! Rrezikshmëri e lartë, Zvicra vendos karantinën për shqiptarët Zvicra ka përditësuar listën e vendeve, qytetarët e të cilëve do të detyrohen të vetëizolohen nëse hynë në territorin e
Çokollata mariuane brenda kovës me bulmet, kapet në flagrancë treshja e rrezikshme Policia e Portit në Durrës ka arrestuar në flagrancë 3 shtetas, për veprën penale "Trafikim i lëndëve narkotike kryer në
Francë, test në aeroport për pasagjerët e vendeve të rrezikshme Edhe Franca ka bërë ndjekur hapat e Gjermanisë. Sipas Ministrisë së Brendshme Franceze, pasagjerët kanë filluar të t
Kapet "njeriu i verbër": Kush është shqiptari në Itali, pjesë e bandës së rrezikshme Policia Italiane ka arrestuar personin efundit nga banda shqiptare që operonte në zonën e Asti, veçanërisht në ato të Ni
Mos guxoni! A e dini pse Akrepi është shenja më e rrezikshme e horoskopit Akrepi Element: UJI Planeta dominuese: MARSI Nënshenja: BRICJAPI Ngjyra astrologjike: E KUQJA (me tone të mbyllta) d
Të brendshme të gabuara çojnë në infeksione të rrezikshme, si të kujdeseni Të vishni të brendshmet e gabuara mund të çojë në krijimin e infeksioneve të ndryshme. Njerëzit përgjithësisht po bëj
Nëse keni fobi lartësitë, këto fotografi më mirë mos i shikoni (FOTO LAJM) Nëse keni frikë nga lartësitë, më mirë as mos ik shihni këto fotografi pasi lartësitë janë të mëdha. Këto janë urat m
EMRI/ Kush është personi me rrezikshmëri kriminale që u kap sot nga RENEA Selim Manehasa është pronari i një pike për shitjen e makinave që u arrestua sot nga forcat RENEA në Elbasan. Numri
Kalo nxjerr fotot, ajo ç'ka po nënvlerësohet mund të jetë e rrezikshme Infeksionisti i njohur, Tritan Kalo ditën e sotme ka dhënë nëpërmjet facebook një mesazh shumë të rëndësishëm. Kalo
Loja e rrezikshme nis të luhet në Shqipëri, brenda 1 jave 5 denoncime nga prindërit Përdorues anonim në internet që fshihen pas personazhit “Jonathan Galindo”, dhe i nxisin fëmijët drejt një loje që mund
Fieri vatër e rrezikshme e COVID-19, babë e bir të infektuar me koronavirus Fieri është kthyer në vatër të COVID-19 në Shqipëri. Burimet bëjnë me dije se vatra ka shpërthyer tek lagjia "Konferencë
Po shkatërroni dhëmbët! Këto janë 8 gabimet e rrezikshme që po bëni çdo ditë 1.Injorimi i erës së keqe të gojës Një erë e keqe nga goja juaj mund të nënkuptojë higjenën e dobët ose sëmundjen e m
Rastet u rritën "frikshëm", cilat vatra janë më të rrezikshmet 4 persona kanë humbur jetën tek Infektivi gjatë 24 orëve të fundit për shkak të koronavirusit. Raportohet se kanë ndërru
Studim: Mbipesha është e rrezikshme për të prekurit me koronavirus Studiues të shërbimit shëndetësor britanik tregojnë se mbipesha është faktor risku për personat që preken me koronavirus
Gjermania merr vendimin për Shqipërinë, vend me rrezikshmëri të lartë për COVID Ambasada gjermane në Tiranë ka konsideruar se Shqipëria është vend me rrèzikshmëri të lartë të COVID-19 bazuar në vlerës
Qytetet më të "rrezikshme", si u shpërnda sot harta Vazhdon rritja e rasteve të reja me koronavirus në gjithë vendin. Testimi i bërë në personat e dyshuar gjatë 24 orëve
Kruja vatër e rrezikshme infeksioni, shënohen 8 raste të reja Regjistrohen nëntë raste të reja me koronavirus, në Krujë. Abc New s raporton se rastet e reja janë kontakte të rast