999 rezultate për

rita

“Hajdeni, këtu më keni”, Neritan Liçaj nuk heq dorë nga Teatri Aktori Neritan Liçaj nuk e ka ndalur protestën kundër shembjes së Teatrit. “Le të vijnë mua këtu më kanë. Hajdeni se
Ronaldo do i qesh nga dritarja çdo ditë Messit (FOTO LAJM) Argjentina ka siguruar kalimin në fazën tjetër të Botërorit pas fitores me Nigerinë që i dha 3 pikë të tjera. Tashmë
Investigimi i britanikëve: Si blihen pasaportat italiane për 1000 euro në Tiranë Gazetarët e "Daily Mail" kanë udhëtuar drejt Shqipërisë. Kjo për të investiguar falsifikimin e pasaportave të BE-s.
Drita fiton ndeshjen e parë në UEFA Champions League (VIDEO) Historike! Kampioni i Kosovës, Drita e Gjilanit sot ka arritur fitoren e parë në paraeliminatorëve. Gjilanasit e kanë
Greqi, dorëhiqet një tjetër deputet i koalicionit qeveritar për shkak të "Maqedonisë" Ka dhënë dorëheqje deputeti i partisë "Grekët e Pavarur" (ANEL), partner i koalicionit qeveritar në Greqi, për shkak të
Ja si mund të blini pasaportë britanike (FOTO LAJM) Një investigim i Daily Mail ka zbuluar se nga një faqe e facebook janë shitur pasaporta false britanike për tre vjet re
Tifozët e Iranit lenë pa gjumë Portugalinë, Ronaldo i kritikon nga dritarja (VIDEO) Portugalia pritet të përballet me Iranin mbrëmjen e sotme për ndeshjet e treta të Botërorit. Por një ngjarje e papri
S*ks me vëllain, Rita Petro tregon mallkimin më të rëndë që ka marrë Rita Petro është një nga poetet më të njohura në Shqipëri dhe në dhjetorin e kaluar ajo u kthye në një nga personazhet
Hapet drita jeshile për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO Maqedonia dhe Greqia më 17 qershor kanë rënë dakort për çështjen e emrit duke e bërë atë Republika Veriore e Maqedonisë.
Britanikët i venë "vulën": Kosova fundosi shpresat e Serbisë Shënimi i golave nga dy shqiptarë ndaj Serbisë ka qenë lajmi kryesor në mediat botërore mbrëmë më shumë se sa fitorja e
Britanikët: Dy shqiptarë mposhtën rusët dhe serbët që u bashkuan kundër tyre “Nga të gjithë lojtarët, duhej të ishin ata. Papritmas, në minnutën e fundit, Xherdan Shaqiri po shkëputej, serbët po e
Nëna e Rita Orës ia bën një koment interesant Granit Xhakës (FOTO LAJM) Vera Ora, nëna e Rita Orës e ka komentuar Granit Xhakën pas fitores historike ndaj Serbisë. Nëna e këngëtares me famë
Ky qytet bëhet me zonë ekonomike Në mbledhjen e sotme, Qeveria e Republikës së Kosovës ka aprovuar kërkesën e Komunës së Rahovecit për dhënien në shfrytë
Tri pyetje 'të thjeshta' për qytetarët e BE që duan të qëndrojnë në Britani pas Brexit Qytetarët e BE do të duhet t'u përgjigjen tre pyetjeve "të thjeshta" në internet nëse duan të vazhdojnë të jetojnë në Br
Kapet koka shqiptare e trafikantëve në Britani (VIDEO) Policia ka shkatërruar një bandë, e cila dyshohet se ka trafikuar me qindra emigrantë në Britani, të fshehur në kamionë
Zhduket prej 20 ditësh adoleshenti shqiptar, policia britanike kërkon ndihmë Një adoleshent shqiptar rezulton i zhdukur prej rreth 20 ditësh në Britani. Mediat vendase raportojnë se adoleshenti që
Makina e jahte, zbulohet pasuria e shqiptarëve që ngritën në këmbë Greqinë (FOTO LAJM) Policia greke vazhdon hetimet për kapjen e 3 shqiptarëve të arratisur ditën e djeshme nga burgu. Ata prenë hekurat e
Në këto orare qytetarët e Prishtinës të mbyllin dritaret Nga sot fillon faza e dytë e dezinsektimit hapësinor në Komunën e Prishtinës. Kjo ditë është zgjedhur pas të gjitha p
Britanikët bëjnë gati 35 milion euro për yllin e Interit Tottenhami ka shprehur interesim të madh për Joao Marion, me Interin që synon t’i rikuperojë 32 deri në 35 milionë euro
Nuk u duhet, Liverpool nxjerr në shitje talentin britanik Liverpooli e ka nxjerrë në shitje sulmuesin anglez, Daniel Sturridge, dhe nuk do të kërkojë më shumë se 17 milionë euro