999 rezultate për

rita

Çmendet tifozi kroat, hedh divanin nga dritarja pas kualifikimit të Kroacisë në gjysmëfinale (VIDEO) Një tifoz kroat e ka ngritur në një nivel tjetër triumfin në botën e sportit, duke e flakur divanin nga dritarja nga gëz
Rusët të rrezikshëm, drogojnë komentatorin e BBC Në Britani janë bërë shpesh paralajmërime për të pasur kujdes gjatë Botërorit në Rusi. Por pavarsisht këtyre paralaj
Masakruan me thikë shqiptarin, arrestohen dy persona në Britani Pas kaq kohësh është bërë e mundur arrestimi i dy personave përgjegjës për vrasjen e një 35-vjeçari shqiptar në Tottenha
Dërgoi në Angli 8 gomone me shqiptarë, burg për 41-vjeçarin Gjykata ka dënuar me burg shqiptarin Afrim Xhekaliu, 41 vjeç. Ai akuzohet se trafikoi me një gomone tetë shqiptare, n
Ironizon ambasadori britanik: Peshqit e mëdhenj janë akoma në det Ambasadori i Britanisë së Madhe në Shqipëri, Duncan Norman u shpreh gjatë aktivitetit për operacionin “Forca e Ligjit”,
Britania përgatitet për vizitën e Presidentit Trump Presidenti Trump pritet të shkojë në Britani më 12 korrik për udhëtimin e parë të tij si president në këtë vend që është
Tentoi të kalonte 8 shqiptarë në Britani, arrestohetr 40-vjeçari Një shqiptar wshtw dwnuar me 6 vite burg, pasi u përpoq të kontrabandojë emigrantë të paligjshëm në Britani të Madhe për
Ja sa rritet ekonomia britanike nëse Anglia shkon në finalen e Botërorit Tashmë është e ditur se Botërori sjellë shumë të ardhura për vendet pjesmarrëse dhe sidomos për ata kombëtare të cilat a
Rusia do të ndërtojë dy njësi të reja bërthamore në Kinë Moska dhe Pekini mund të nënshkruajnë një marrëveshje për të ndërtuar dy njësi të tjera të energjisë bërthamore në Kinë,
5 misteret të cilat edhe shkencëtarët nuk mund t'i shpjegojnë (FOTO LAJM) Që nga kohët e lashta, ne jemi përpjekur të shpjegojmë shumë gjëra të mrekullueshme që ekzistojnë në planetin tonë.
Dorëzohet Italia, audio-përgjimi i vëllait të Xhafajt shkon në Britani Prokuroria e Krimeve të Rënda ka vendosur që të dërgojë në Mbretërinë e Bashkuar audiopërgjimin e publikuar nga PD-ja pë
Rutte: Marrëdhënia BE-Britani, duhet qartësuar urgjentisht Kryeministri holandez, Mark Rutte zhvilloi sot një takim me homologen e tij britanike, Theresa May, ku në qendër të bise
Më mirë e ëma se e bija, mamaja e Rita Orës çmend me format e trupit (FOTO LAJM) Këngëtarja e famshme shqiptare, Rita Ora po kalon pushimet luksoze në Monako, ku kanë kaluar familjarisht një ditë në pi
50 vjeçari bie nga kati i pestë në Tiranë Një 50 vjecar ka rënë këtë pasdite nga kati i pestë i pallatit. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Margarita Tutulani” në
Gruaja i pret penisin burrit dhe ia hedh nga dritarja (FOTO LAJM) Tradhtia është një akt i ulët njerëzor në çdo aspekt të jetës, e cilësohet edhe më i rëndë në momentin kur kemi të bëjmë
Gjysma e Durrësit pa drita/ Ja çfarë thotë OSHEE Për shkak të një problemi teknik zona bregdetare e Lalzit dhe qyteti i Shijakut kanë mbetur pa energji elektrike mbrëmje
"Përvëlohet" Britania, qytetarët dynden në plazhe (FOTO LAJM) Britania vazhdon të jetë e përfshirë nga temperatura të larta, që kanë shkuar deri në 31 gradë. Edhe këtë fundjave qytet
Drita e Gjilanit shpërthen në Champions League, kualifikohet në turin e parë Ekipi i Dritës ka bërë historinë, duke u kualifikuar në fazën e parë eliminatore në Champions League, teksa mundi në fin
Kryeministri belg surprizon homologen britanike pas fitores: Çfarë i dhuroi (VIDEO) Që në nisje të Samitit të udhëheqësve të Bashkimit Evropian në Bruksel, kryeministrja britanike u befasua nga homologu i
Thaçi sot jep llogari para qeverisë për dialogun Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi do të raportojë sot para kabinetit qeveritar. Presidenti Thaçi sot