999 rezultate për

republiken

Xhaferi uron festën e Pashkëve Kryeparlamentari Talat Xhaaferi në emrin e tij personal dhe në emër të deputetëve në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë
Hoti: Së shpejti LDK do të udhëheq me Republikën Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka komentuar vendimin e Listës Serbe, për t’u dorëhequr nga Qeveria
Zaev-Kotzias: Është koha për vendim liderësh dhe zgjidhje të pranuar nga të dy palët Kryeministri Zoran Zaev pas takimit me Kociasin ka theksuar është koha për vendime lidershipi dhe kompromis dhe se vizit
Bullgarët e Maqedonisë formojnë partinë e tyre Në Maqedoni, partia e parë bullgare formohet për një kohë të gjatë, kryesuar nga Petar Kolev, ish-anëtar i VMRO-BND bull
Ndjehet klima pozitive në Maqedoni Austria e mbështet fuqishëm Maqedoninë në rrugën eurointegruese, si dhe vendet tjera në rajon, në interes të prosperitet
Pamje nga vizita e Vuçiçit në Republikën e Kosovës (VIDEO) Aleksander Vuçiç ka hyrë në territorin e Republikës së Kosovës. Ai sot shkon në Manastirin e Banjask në komunën Veriore
Ministri Tahiri lëshon një deklaratë për vrasjen e Ivanovicit Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, dënon atentatin që la të vdekur politikanin serb të Kosovës, Oliver Ivanoviq.
Dardani e shpall të hapur procesin e kualifikimit për Investitor Strategjik Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike e shpallë të hapur procesin e kualifikimit për Investitor Strategjik n
Fjala e fundit e Kurtit: Mbrojtëm Republikën e Kosovës Deputeti i VV-së Albin Kurti në fjalën e tij përfundimtare para trupit gjykues ka thënë se vepra për të cilën akuzohen,
Regjistrohet Komuniteti Bektashian në Republikën e Maqedonisë Komuniteteve fetare në Maqedoni i është shtuar edhe një grupim tjetër, i cili ka ekzistuar edhe më herët, por që ishte ç
Europiani i 17-vjeçarëve, Shqipëria e Kosova njohin kundërshtarët Përfaqësuesja e 17-vjeçarëve të Shqipërisë njeh rivalët për kualifikueset e Europianin e vitit 2019, që do të zhvillohet
Ideologjia e Mladiqit ende jeton në Republikën Serbe Në mëngjesin e hershëm të dhjetë korrikut të 1992-s, ushtria çetnike e serbëve të Bosnjës detyroi banorët të largoheshin
Pas presioneve reagon Izetbegoviq: Nuk kam thënë se do ta njohim Kosovën Deklarata e anëtarit boshnjak i Presidencës së Bosnjës e Hercegovinës, Bakir Izetbegoviq se vendi i tij duhet ta njohë R
Serbët nuk dorëzohen, bëhet thirrje për bojkot në Bosnjë Anëtari serb në Qeverinë e Bosnjës dhe Hercegovinës, Milorad Dodik ka ftuar gjithë përfaqësuesit serbë në institucionet
Maqedonasit e Shqipërisë kërkojnë lirimin Themelkos Partia e maqedonasve në Shqipëri, Aleanca Maqedonase për Integrim Evropian (AMIE) dënon rreptësisht arrestimin e Edmond
Vazhdon debati për Ligjin e përdorimit të gjuheve Komisioni kuvendor për çështje evropiane sot duhet ta vazhdojë seancën në të cilën debatohet për Propozim ligjin për shf
117 të vdekur nga kolera në Republikën e Congos Në Republikën Demokratike të Kongos nga epidemia e kolerës e cila u shfaq muajin e kaluar humbën jetën së paku 117 perso
Xhaferi takohet me kryeparlamentarin bullgar: Marrëveshja për fqinjësi të mirë, hap i madh për të dy vendet Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, sot realizoi takim me Kryetarin e Kuvendit Popullor të R
Patozi: Ta gëzojmë republikën e re të Edi Ramës! Ish-deputeti i PD-së, Astrit Patozi ka postuar në llogarinë e tij në Facebook një mesazh lidhur me fushatën që po bënë k
Zaev-Bezak: Sllovakia jep mbështetje për reformat e qeverisë së Maqedonisë Kryetari i qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev sot paradite u takua me ambasadorin e Republikës së Sllovaki