Presa vret punonjësin e minierës, policia jep detajet
999 rezultate për

rekordin

REKORDE / Barcelona 21 ndeshje pa humbje në kampionat, Valverde barazon rekordin e Guardiolas (FOTO LAJM) Barcelona mposhti sonte Alaves me rezultatin 2-1 në "Camp Nou" me dy golat e Suarezit dhe Messit. Kjo është ndeshja e
Lind 69 fëmijë, gruaja mban rekordin botëror të lindjeve Vassilyev dhe gruaja e tij e parë mbajnë rekordin e fëmijëve në botë. Zonja Vassilyev ka lindur në total 69 fëmijë, 1
Ndahet nga jeta çiklisti rekordmen (FOTO LAJM) Lee Fancourt ka humbur ditën e sotme jetën. Ai është pronari i rekordit si çiklisti më i shpejtë në botë në garën prej 6
STATISTIKË / Valverde thyen rekordin e Guardiolas, tani synon atë të Enriques 29 ndeshje pa humbje. Barcelona e Ernesto Valverdes ka thyer rekordin e Guardiolas, që tani synon atë të Luis Enriques.
STATISTIKË / Leo Messi thyen rekordin e Gerd Muller (FOTO LAJM) Lionel Messi shënoi një super gol të bukur kundër Real Sociedad, për ta lënë prapa Gerd Müllerin për gola të shënuar në
STATISTIKË / Kane thyen rekordin e Sheringham (FOTO LAJM) Tottenham Hotspur fitoi sot ndaj Evertonit me shifrat e thella 4-0 në "Wembley Stadium". Një ndër faktorët për këtë
Messi thyen rekordin e çmendur, kalon 100 mln euro fitime në sezon Thyerja e rekordeve ka qenë gjithmonë objektivi i Lionel Messit, por numri 10 “blaugrana” këtë radhë është i pari edhe j
Juventus i bindur me Szczesnyn, portieri i ri do jetë zëvendësuesi i tij Që prej 1 dhjetorit të 2017-ës, Gigi Buffon nuk zbret më në fushë për shkak të një dëmtimi, por paraqitjet e shkëlqyera
Callejon thyen rekordin e legjendës së Interit i cili fitoi Topin e Artë Callejon është bërë spanjolli me më shumë gola në kampionatin italian. Këtë rekord spanjolli e arriti me golin e shën
Kapet peshku më i madh në histori, shokët thyejnë rekordin (FOTO LAJM) Një grup shokësh kanë peshkuar atë që besohet të jetë peshku më i madh ndonjëherë blu i kapur në Australi. Skipper Ed
I theu rekordin, ja çfarë thotë Shearer për Kanen Kane shënoi hettrik në fitoren prej 5-2 dhe arriti që thyejë rekordin e Shearerit dhe të bëhet golashënuesi më i mirë i
Skënderbeu si një ekip i vërtetë, zbuloni si i kanë shpërndarë ekipet e Superiores golat Golat e këtij kampionati kanë patur një shpërndarje të gjerë, pasi nuk janë më thjesht pronë e sulmueseve apo e mefushor
REKORDE / Harry Kane barazon rekordin e Alan Shearer Harry Kane vazhdon të shënojë pa u ndalur në vitin 2017. Sulmuesi anglez ka shënuar një tjetër “hat-trick” ndaj Barn
Gruaja lind fëmijën e 20-të, pretendon rekordin Guiness Një grua nga Jeruzalemi ka lindur fëmijën e saj 20- ë. Ajo është 42 vjeçe dhe ditën e mërkurë ka sjellë në jetë foshnjën
PSG përballet me Caen për të thyer rekordin e parë Në kampionatin francez luhen sot ndeshjet e raundit të fundit të fazës së parë, pas të cilave të gjitha skuadrat do të m
Leo Messi humbet penalltinë dhe barazon rekordin e Samuel Eto's që e regjistroi në vitin 2005 (VIDEO) Leo Messi ka dështuar të shënojë nga pika e bardhë e penalltisë kundër Deportivo La Coruna, penalltia e tretë kjo që hum
Marek Hamsik barazon rekordin e Maradonas 115 gola me fanellën e Napolit, Hamsik ka barazuar rekordin historik të Maradonës. Marek Hamsik është shprehur i lumt
Manchester City thellon rekordin në Premier League Manchester City fitoi sot kundër Tottenham Hotspurs me shifrat 4-1, ndeshje e vlefshme për javën e 18-të në Premier Leag
Shkupi thyen rekordin për ndotjen e ajrit Shkupi vazhdon edhe të premten të jetë një nga kryeqytetet më të ndotura në botë. Matjet e mbrëmshme në stacionin kryeso
Ronaldo shënjestron rekordin e Peles në ndeshjen ndaj Gremios për finalen e Botërorit Virtyti i Cristiano Ronaldos është i pangopur. Pas rekordeve të shumta që ka vendosur në këtë vit, Portugezi dëshiron ed