999 rezultate për

reformes

Bylykbashi: Me këtë reformë do iu japim shqiptarëve një drejtësi pa korrupsion Edhe deputeti demokrat Oerd Bylykbashi, mbajti fjalim në seancën solemnë. Ai tha se reforma në drejtësi që pritet të vot
Nis seanca e shumëpritur për votimin e reformës në drejtësi Ka nisur në Kuvendin e Shqipërisë seanca e shumëpritur për votimin e reformës në drejtësi. Të pranishëm ndodhen 140 d
Basha i vendosur: Do hyjmë, do mbarojmë dhe do dalim! Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mësohet se sapo ka mbërritur në ambientet e Kuvendit, ku është miratuar dr
Bregu: Nga PD nuk ka dyshime për votimin e reformës (VIDEO) Deputetja e PD-së Majlinda Bregu ka ndërhyrë në një lidhje të drejtpërdrejtë në emisionin “Opinion”, duke thënë se dekla
Lu dhe Vlahutin rikthehen në Kuvend, pritet miratimi i Reformës në Drejtësi Tani duket se gjithçka ka përfunduar dhe drafti i Reformës në Drejtësi është gati për t'u bërë publik dhe për t'u votuar
SHËNIM/ Qeveria ra! Rama dhe Meta, në garë për të shkaktuar zgjedhje të parakohshme Nga Albeu.com I gjithë debati që po zhvillohet tani mes deputetëve të PS-së dhe LSI-së shkon përtej miratimit të
SHËNIM/ Kur të nxjerr bllof Lulzim Basha Nga Albeu.com Lulzim Basha ka nxjerë bllof të gjithë aktorët politikë, ambasadorët dhe opinionin publik, të cilë
Bylykbashi: Mungesa e PS po vë në rrezik miratimin e reformës nesër! Ka nisur pa praninë e anëtarëve të mazhorancën mbledhja e komisionit për Reformën në Drejtësi, e kryetari i saj, Oerd By
Dështon pakti për reformën? Deputetët e PS braktisin mbledhjen Duket se gjërat në orët e vona të mbrëmjes së sotme nuk po shkojnë siç duhet për momentet e fundit të reformës në drejtë
Drejtësia/ Telefonatë nga Merkel për Bashën Kryetari i Partise Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi nje bisede telefonike me Kancelaren Federale te Gjermanise, Znj.
Nishani përgëzon politikanët për konsensusin e Reformës në Drejtësi Presidenti Bujar Nishani ka reaguar sot pas arritjes së konsensusit. Përmes një deklarate, Nishani përgëzon palët e anga
Braçe "pa fjalë" për qëndrimin e Selamit: Nuk di ç'të them, jam thjesht mirënjohës! Deputeti socialist, Erjon Braçe, në rrjetin social Facebook ka komentuar deklaratën e Eduard Selamit për reformën në dre
SHËNIM/ A do ta rrëzojë Meta-Ramën pasi të kenë miratuar reformën sëbashku? Nga Albeu.com Klasa politike e humbi shancin për t’i dhënë shqiptarëve një reformim të sistemit të drejtësisë du
Drafti i reformës në drejtësi pëson ndryshime, ja nenet që hiqen Kryetari i Komisionit të posaçëm Parlamentar për Reformën në Drejtësi, Fatmir Xhafaj ka në një prononcim për mediat ka b
Bregu pro votimit të reformës: Nuk mund t’i shpallim luftë Ambasadës U zhvillua mbledhja e grupit parlamentar të PD-së, e nga informacionet paraprake mësohet se Majlinda Bregu ka mbajtur nj
Gjosha: Domosdoshmëri miratimi i reformës me konsensus Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha mori pjesë në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Integrimit Europian. Gjat
Realiteti aktual i miratimit të Reformës në Drejtësi Nga:Erion Muça Takimi i shumëpritur midis liderëve politik u zhvillua por jo i plotë, mungesa e ambasadorëve nxorri s
A i trembet burgut Ilir Meta? Ja përgjigjia ... (VIDEO) Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta, i ftuar në Opinion, është dukur dukshëm më i qetë se në deklarimin e ditës
Agaçi, Bylykbashi dhe Manjani të besuarit e partive për drejtësinë Tashmë tre negociatorë nga tre forcat politike PD, PS dhe LSI janë në kryesinë e Kuvendit për të diskutar për propozimin
Basha: Tre negociatorë për Reformën në Drejtësi Pas takimit me Ramën dhe Metën, kreu i PD ka deklaruar se është rënë dakord që të emërohet nga 1 negociator për të rënë