999 rezultate për

reforma

Thaçi i konfirmon eurokomisionerit Hahn mbështetjen e tij për reformat urgjente Më anë të një njoftimi për mediat Partia Demokratike Shqiptare njofton se sot pasdite, në zyrat e BE-së në Shkup, kryeta
Hahn i dorëzon Maqedonisë një “Udhërrëfyes” për reformat Kryeministri Zoran Zaev në konfrenecën e përbashkët për media me komisarin evropian Johannes Hahn, është shprehur se qev
Hahn: I kënaqur me përkushtimin e qeverisë së re për reformat kryesore Eurokomisioneri Hahn ka dhënë vlerësimin e parë të tij pas takimit me Kryeministron Zoran Zaev dhe kabinetin e tij qever
Hahn dhe Priebe nesër në Shkup në takim për reformat urgjente reformuese Komisari evropian për politikë fqinjësore dhe negociata për zgjerim Johannes Hahn nesër do të qëndrojë në Shkup për bise
Shukri Buja: PDK duhet të shkojë në opozitë për t’i shpëtuar rënies Ish-deputeti Shukri Buja, është shprehur se PDK duhet të shkojë në opozitë për të nisur reformat dhe për të shpëtuar nga
Hahn vjen në Shkup për të nxitur reformat integruese euro-atlantike Eurokomisioneri për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, që do të vizitojë Shkupin këtë të hënë, pritet të diskutojë për reform
Kukan flet për zgjedhjet: Me rëndësi për të ardhmen e Shqipërisë Eurodeputeti Eduard Kukan deklaroi se zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit në Shqipëri janë të rëndësishme për drejtim
Hahn vjen në Shkup për të nxitur reformat integruese euro-atlantike Eurokomisioneri për zgjerim dhe fqinjësi të mirë Johannes Hahn do të vizitojë Shkupin këtë të hënë, pritet të diskutojë
Basha zbulon arsyet: Ja pse nuk mund të ndodh koalicioni me Ramën (VIDEO) Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur sot në në “Top Story” me Sokol Ballën për koalicion të gjërë. Një deputet i CDU-s
Petrit Vasili zbulon prapaskenat e 17 majit: Rama me telefonoi 6 herë, por nuk ia hapa Kreu i LSI Petrit Vasili i ftuar ne emisionin e Sokol Balles, “Top Story”, ka sqaruar edhe deklaratat qe jane dhene ne 1
Osmani: Kemi filluar fushatë serioze për realizimin e reformave “Qeveria fillon një fushatë agresive për arritjen e reformave kyçe prioritare, për të arritur një zhvillim në muajt e ar
Baily: Sistemi i brishtë i drejtësisë sjell korrupsion në Maqedoni Ambasadori i SHBA-ve në Maqedoni, Jess Baily në hapjen e shkollës për trajnim të kuadrove të gjyqësisë në Maqedoni ka th
Dhuna në Kuvend imponon reforma të thella në MPB-në e Maqedonisë Ngjarjet e dhunshme të 27 prillit në Kuvendin e Maqedonisë e kanë bërë të patjetërsueshme nisjen e reformave të thella n
Zaevi pret në takim Thaçin, parashikohet marrëveshje mes tyre Kryeministri Zoran Zaev sot në kabinetin e tij do ta pres kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi. Burime qeveritare theksu
Ekonomia në Maqedoni, mes reformave dhe mëkëmbjes nga kriza Parashikimet e Bankës Botërore se ekonomia e Maqedonisë këtë vit nuk do të ketë rritje më të lartë se 2.8 për qind, sipa
Ja marrëveshja që do të jetë mes Zaevit dhe Thaçit Ditëve në vijim pritet të takohen kryetari i LSDM, Zoran Zaev dhe kryetari i PDSH, Menduh Thaçi. Takimi është konfir
PE-Maqedonisë: Në fillim marrëveshja e Përzhinos, pastaj bisedojmë për anëtarësim Përmes rezolutës së miratuar sot në Parlamentin Evropian me 503 vota “pro” , 113 vota “kundër” dhe 45 ‘abstenim” përshën
Gjermania, apel Zaevit të nisë urgjentisht zbatimin e reformave Pas BE-së, NATO-s dhe SHBA-ve, votimin e qeverisë së re e ka përshëndetur edhe Ministria e Jashtme e Gjermanisë e cila k
Ndërkombëtarët urojnë qeverinë e re: Presim reforma në Maqedoni Departamenti Amerikan i Shtetit ka përshëndetur formimin e Qeverisë së re të Maqedonisë, duke uruar kryeministrin Zoran
Zaev kryeministër, ja mesazhi i fortë që i dha qytetarëve (VIDEO) Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev, u shpall mbrëmë kryeministër i Maqedonisë. Gjatë deklaratës së tij të parë si kryeministër,