999 rezultate për

ramazanit

Ali Ahmeti uron besimtarët: Agjërim të lehtë dhe të pranuar Përmes një mesazh urimi, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, uron nisjen e muajit të shenjtë të Ra
Muaji i Ramazanit, Ivanov dhe Gruevski urojnë besimtarët myslimanë Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov i dërgoi një mesazh urimi Bashkësisë Fetare Islame dhe të gjithë bes
Kreu i BFI-së mesazh urimi për Ramazanin Reis Ulemaja i Republikës së Maqedonisë, Sulejman efendi Rexhepi, nëpërmjet një mesazhi iu është drejtuar të gjithë besi
Kryetari i KMSH-së i uron mbarë shqiptarëve muajin e bekuar të Ramazanit Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë Skënder Bruçaj, i uron mbarë shqiptarëve muajin e Bekuar të Ramazanit.
PD uron besimtarët me rastin e fillimit të muajit Ramazan Partia e Drejtësisë uron të gjithë besimtarët myslimanë të Kosovës dhe më gjerë, me rastin e fillimit të muajit të shenj
Rritet fluksi i turistëve që vizituan Shqipërinë Kryeministri Edi Rama u shpreh sot se është regjistruar një rritje e fluksit të turistëve me 14 % krahasuar me një vit m
Ta festosh Bajramin me bukë dhe ujë Bajrami është një festë e madhe për të gjithë besimtarët myslimanë. Pas muajit të Ramazanit, është traditë që familje
Rrihen me kamzhik, hëngrën gjatë Ramazanit (FOTO LAJM) Pesë persona janë rrahur publikisht në Iran, pasi që janë parë duke ngrënë në publik gjatë kohës që po mbahej muaji i sh
Albeu ju uron Gëzuar Bajramin! Mijëra besimtarë myslimanë festojnë sot ditën e Fitër Bajramit, i njohur në popull si Bajrami i Madh. Festimet që i tako
Bajrami i Madh, mijëra qytetarë falen në bulevardin "Dëshmorët e Kombit" (FOTO LAJM) Mijëra besimtarë myslimanë shqiptarë dhe të huaj janë falur mëngjesin e sotëm, në ditën e parë të festës së tyre, Bajram
Vetëvendosje: Urime Fiter Bajramin! Lëvizja Vetëvendosje ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë, kudo ata ndodhen. “Fitër Bajrami është fjala përmbyllës
Tërnava: Kosova, vend i paqes dhe i tolerancës Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës për festën e Fiter Bajramit. "Nesër është dita
Meta shtron iftar me rastin e Muajit të Ramazanit (FOTO-LAJM) Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta shtroi një darkë iftari me rastin e Muajit të Ramazanit. Të ftuar ishin përfaqësues të
Ministrja Kodheli shtron iftar për familjarët e paqeruajtësve (FOTO-LAJM) Ministrja e Mbrojtjes, znj. Mimi Kodheli, në afrim të mbylljes së muajit të madhërueshëm të Ramazanit shtroi mbreme ifta
Namazet e natës tejmbushin xhamitë e vendit (FOTO-LAJM) Gjatë këtyre ditëve, çdo vit, gjatë Ramazanit, xhamitë në të gjithë Shqipërinë qëndrojnë të hapura 24 orë, për shkak të
Basha shtron iftar me rastin e Muajit të Ramazanit (FOTO-LAJM) Kryetari i Bashkisë së Tiranës z. Lulzim Basha shtroi mbrëmë një iftar me rastin e Muajit të Madhërishëm të Ramazanit, i
Muaji i Ramazanit, ja si pritet iftari në të gjithë botën (FOTO-LAJM) Është iftari i cili mbledh të gjithë besimtarët myslimanë në përfundim të agjerimit. Teksa jemi futur në 10-ditëshin e f
Bushati shtron iftar me rastin e Muajit të Ramazanit (FOTO-LAJM) Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati shtroi mbrëmë një iftar në respekt të Muajit të Shenjtë të Ramazanit. Gjatë fjalës së
Ja çfarë shkruan "Bild" për Ramazanin Tabloidi gjerman "Bild" i ka kushtuar një shkrim muajit të Ramazanit. Ky tabloid jep 5 këshilla për të gjithë ata që
Dj Blunt: Në muajin e Ramazanit bie fluksi nëpër pub-e Qëllimi i clubeve të kryeqytetit gjatë verës është që të mbushen sa më shumë, dhe për këtë kërkohet muzikë e mirë dhe at