999 rezultate për

qindra

Aksidenti i frikshëm në Tanzani, 86 të vdekur dhe qindra të humbur Një aksident i frikshëm ka tronditur Tanzaninë ditën e sotme. Një anijë është fundosur në lumin Victoria duke lenë të vd
Skedinë e çmendur, tifozi fiton qindra euro prej Ronaldos e Higuainit (FOTO LAJM) Një skedinë e çmendur, që mund ta cilësojmë me plot kuptimin e fjalës, po qarkullon orët e fundit në portalet italiane.
Festivali "kthehet" në makth, dy të vdekur e qindra të sëmurë Dy vetë vdiqën, një duzinë tjetër u shtrua në spital dhe qindra të tjerë kërkuan ndihmë mjekësore pas dyshimeve mbi kons
Dita Botërore e Pastrimit, qindra vullnetarë dhe qytetarë i bashkohen aksionit Në Ditën Botërore të Pastrimit, Tirana iu bashkua aksionit për largimin e mbetjeve dhe ruajtjen e mjedisit. Qindra vulln
Përplasja me Turqinë, grekët shpenzojnë qindra milion euro për "nëpërkat" e qiellit (FOTO LAJM) Greqia ka vendosur që të shpenzojë 1.5 miliard euro për të modernizuar flotën e saj të avionëve F-16 Viper (nëpërka).
Egjipti dënon qindra protestues 'pro-Morsi' gjatë vitit 2013 Egjipti ka dhënë verdiktin për më shumë se 700 vetë, pjesë e 'Vëllazërisë Muslimane', pasi presidenti Mohammed Morsi, u
Shpëtoi qindra jetë duke përdorur bomba të rreme dhe aktorë të vdekur, por më pas ... Në një ditë kur katër bomba tashmë kishin tronditur Bagdadin, një makinë e parkuar në një rrugë ishte e ngarkuar me eksp
Tërmet në Iran, të vdekur dhe qindra të plagosur Të paktën dy persona janë vrarë dhe mbi 240 të tjerë janë lënduar pasi një tërmet i fuqishëm prej 6,0 shkallësh të Rihte
Mr.Schweppes, Behgjet Pacoli piu qindra të tilla me lekët e kosovarëve Zëvendës Kryeministri Behgjet Pacolli vetëm për një muaj kishte porositur 344 pije të llojit ‘Schweppes’. Prej tyre 182
15 të vdekur dhe qindra raste nga Virusi i Nilit në Serbi Deri më 21 gusht, Serbia ka regjistruar 15 raste të vdekjes dhe 159 raste të etheve të Nilit Perëndimor, thuhet në rapor
Qindra mijëra denarë do të harxhohen në rrjetet sociale për referendum Qeveria e Maqedonisë, do të harxhojë 400 mijë denarë vetëm për fushatën që do ta zhvillojë në rrjetet sociale “Twitter”,
Vrasin qindra kilometra larg, njihni sistemet raketore më të avancuara në botë (FOTO LAJM) Që prej luftës së Dytë Botërore, dominimi i qiellit është synimi kryesor i super fuqive, e cila sjell edhe fitoren në fu
Qindra ankesa të qytetarëve ndaj drejtësisë, nuk bëhet e ditur nëse dikush është dënuar Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Zyrës së Prokurorit Disiplinor, Arianit Salihu, ka bërë të ditur se në këtë zyrë vet
Mbi 90 të vdekur, tërmeti shkatërron Indonezinë (VIDEO) Shkon ne 91 numri i viktimave nga tërmeti me magnitugë 7.0 që goditi ishullin Lombokut në Indonezi, njoftuan autoritetet
Facebook drejt dështimit? Humb qindra përdorues në Europë Facebook do humbë një numër të madh përdoruesish në Evropë pas futjes së Rregullores për Mbrojtjen e të Dhënave, të përc
Shkupi i pushtuar nga qentë endacakë, qindra sulme Sulmet e qenve endacak në qytetin e Shkupit, assesi të parandalohen. Ky problem shumë vjeçar me të cilën ballafaqohen po
Njihuni me shqiptarin që bën zjarrin duke djegur qindra mijëra euro (VIDEO) Një video që po qarkullon në internet shfaq një shqiptar teksa i djeg paratë për ta ndezur zjarrin. Videoja, që e shf
Pamje të papublikuara më parë nga tragjedia: Gra me fëmijë në duar (VIDEO) Tragjedia në Greqi tronditi mbarë opinionin publik, zjarret i morën jetën 88 personave, qindra janë të shtruar në spital
Zjarri shkrumboi çdo gjë, shqiptarët u dhurojnë 100 mijë euro grekëve Shteti fqinj, Greqia, po përjeton një "ferrin". Zjarri ka shkatërruar një fshat të tërë, ka shkruambur qindra makina
Tragjedia mes permasa të frikshme: Qindra fëmijë janë të zhdukur nga zjarri Fatkeqsia që pushtoi për dy ditë Athinën ka trishtuar gjithë botën e cila lutet për fatit e të zhdukurve dhe të plagosur