999 rezultate për

qeveritare

Familja Jashari nuk e pret Presidenten dhe qeveritarët Krerët e Qeverisë së Kosovës, kryeministrin Isa Mustafa dhe zëvendësi i tij Hashim Thaçi nuk janë pritur nga Familja Jas
Nuk u lejohet veprimtaria OJQ-ve që promovuan ekstremizmin Që nga paslufta në Kosovë kanë vepruar shumë organizata joqeveritare ndërkombëtare, në emër të rimëkëmbjes së vendit nga
Zaev: Kemi fakte, ngjarjet e Kumanovës të montuara nga pushteti (VIDEO) Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, në një takim me qytetarët në lagjen Kapishtec të komunës Qendër ka thënë se, posedon argum
Qeveritarë të përfshirë në skandale seksuale Skandalet e përgjimeve në Maqedoni ende vazhdojnë. Thuhet se mes materialeve përgjuese gjenden dhe qindra biseda dashuri
Basha: Korrupsioni e krimi me lidhje qeveritare kanë fundosur vendin Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mori pjesë në Asamblenë Politike të Partisë Popullore Europiane. Gjatë pun
Një kurs bese për qeveritarët Nga Jakup Krasniqi - Që nga koha e Kryeministrit Thaçi (legjislatura e katër) dhe tani e Isa Mustafës (legjislatura e pe
Epitete nga arsenali i Jugosllavisë fashiste Nga Jakup Krasniqi - Të nderuar deputet të koalicionit qeverisës dhe ish koleg partiak (PDK–LDK), nëse Ju nuk distancoh
MPJ: Vizita e Ahmetit në Athinë partiake, jo qeveritare Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti dhe dy zv/kryeministrt Musa Xhaferri e Fatmir Besimi do të vizito
Ngrihet “Pema” e 365 mashtrimeve qeveritare 2015 Aleanca Kuq e Zi ka mbajtur një tubim në lidhje me premtimet e pambajtura qeveritare 2015. Me anë të një peme Krishtlind
PD: Paratë e energjisë që u merren me kërbaç qytetarëve, shkojnë në xhepat e qeveritarëve Sipas PD, "ndërkohë që shqiptarët janë të detyruar të paguajnë një çmim më të lartë energjie, OSHEE për vitin 2015 ka sh
Krasniqi për Albeu.com: Qeveritarët e papërgjegjshëm po ua mohojnë lëvizjen e lirë qytetarëve Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, në një prononcim për Portalin Albeu, ka komentuar Raportin e Këshill
Spahiu sms Prokurorit te Kosoves: Liroje Albinin dhe hiqja prangat Opozites Kreshnik Spahiu, kryetar i Aleances Kuqezi dhe ish nenkryetar i Keshillit te Larte te Drejtesise, i ka derguar nje mesaz
Media pro-qeveritare: Zaev dhe Ahmeti do të nisin luftën para zgjedhjeve Mediat serbe dhe ato proqeveritare maqedonase propagandojnë se, në Maqedoni do të shkaktohet një luftë e re para zgjedhj
Qeveritarët tanë duan Jaguar, por ja si lëviz kryeministri i ri i Kanadasë (VIDEO) Në një kohë kur në Shqipëri ka plasur debati në lidhje me makinat Jaguar që kërkon të marrë qeveria kryeministri i ri i
Ndryshimet në qeveri, Meta: Impulset e reja duhen gjithmonë Update- Pas një takimi të mbajtur me krerët e koalicionit të majtë, kreu i LSI-së u shpreh për mediat se “Impulset e rej
BDI përgënjeshtron dorëheqjen e funksionarëve nga postet qeveritare Bashkimi Demokratik për Integrim përgënjeshtron spekulimet në opinion për dorëheqjet nga ana e funksionarëve të BDI-së
AK: Të ngrihet gjykata speciale me gjyqtarë e prokurorë të huaj Aleanca Kuqezi përmes një kërkese të dërguar trupit diplomatik dhe Kuvendit kërkon hapjen e një gjykate special, në të c
Presidenti Nikoliç i pa mbamendje Nga Jakup Krasniqi - Duke shikuar portalin Koha.net (bremë), lexova se Presidenti i Serbisë “Demokratike”, me përfaqësue
Turqia nis tre ditët e zisë, në Stamboll protesta anti-qeveritare Turqia ka nisur tre ditët e zisë për së paku 95 njerëzit e vrarë nga sulmet e së shtunës në Ankara. Autoritetet kanë thë
Shilegov: Gruevski dhe Mijallkov e kanë vendin në burg Zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov, ka reaguar ashpër në rrjetin social Facebook duke ironizuar me lajmet e përhapura n