Gazi i merr jetën brenda galerisë një minatori në Bulqizë
999 rezultate për

qeveritare

Ligji për firmat, nesër në procedurë qeveritare Edhe pa praninë e opozitës do të miratohet Ligj për mbështetje për investimeve me çka do të realizohen një pjesë e masav
Basha hedh akuza të rënda: Në Shqipëri ka 3 laboratorë "qeveritarë" të drogës Kreu i PD-së Lulzim Basha ka akuzuar nga foltorja e Kuvendit se droga e kapur në Durrës është në pronësi të kreut të qev
Shpenzimet e qeveritarëve tashmë mund të ndiqen publikisht Harxhimet e ministrave, zvëvendsministrave dhe sekretarëve shtetëror, së shpejti do të munden të ndiqen nëpërmjet një mj
Profesorët i sulen me ofendime e sharje Edi Ramës në Prishtinë Me rastin e 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama shprehu një ëndërr që pas 10 vites
"Qeveritarët me vila 5 milion euro s'e çajnë tr*pin për artistët", fjalimi për të vënë kujën i Bujar Asqeriut (VIDEO) Artistët e Teatrit Kombëtar ditën e sotme janë penguar dhe nuk janë lënë të hyjnë në ambjentet e brendshme të tij. Pa
Zemaj pyet për darkën qeveritare: Pse fshihej Rikalo? Deputeti i LDK-së. Armend Zemaj ka komentuar darkën e kryeministrit, ministrave dhe zëvendësministrave në shtëpinë e min
Vriten dy ushtarë qeveritarë në lindje të Ukrainës Ushtria ukrainase, ka thënë se dy ushtarë të saj janë vrarë dhe pesë të tjerë janë lënduar, pasi një pajisje shpërthyese
Kosovë, rriten rrogat e qeveritarëve, zvogëlohen bursat e studentëve Universiteti i Prishtinës ka marrë vendim që ta zvogëlojë edhe një herë shumën e parave që u jepeshin studentëve të dall
Ja kur bëhen të ditur emrat e ri në përbërjen qeveritare Kjo do të zgjidhë edhe dilemën nëse Aleancës për Shqiptarët do t’i merret Ministria e Shëndetësisë, për të cilën duket s
Pogradeci mbledh qeveritë e Shqipërisë dhe Maqedonisë Qeveritë e Republikës së Maqedonisë dhe të Republikës së Shqipërisë do të mbajnë seancë të përbashkët ndërqeveritare më
Firmosen marrëveshjet ndërqeveritare mes Shqipërisë dhe Kosovës Marrëveshjet e diskutuara në tavolinën mes dy krerëve të qeverive përkatëse, Ramush Haradinaj dhe Edi Rama, janë firmosu
Protesta masive anti-qeveritare në Rumani Rreth 20 mijë protestues kanë marshuar para ndërtesës së parlamentit në Bukuresht. Ata protestojnë kundër ndryshimev
Aleanca për Shqiptarët mbledh kryesinë qendrore Mbrëmjen e së premtes është mbledhur kryesia qendrore e Aleancës për Shqiptarët. Ndonëse nuk dihet tema që po diskuto
Kryeministri i Bullgarisë mbërrin në Maqedoni, fillon seanca qeveritare Kryeministri i Republikës së Bullgarisë, Bojko Borisov, i cili u prit nga homologu i tij maqedonas, Zoran Zaev, ka mbërr
Zaev sonte realizon takime me partitë rreth ndryshimeve qeveritare Ende nuk ka vendim përfundimtar se kush do të jetë ministri i ri i Shëndetësisë, pasi Arben Taravari u zgjodh kryetar i
Protesta në Barcelonë, kërkohet lirimi i qeveritarëve të arrestuar Mijëra përkrahës të pavarësisë së Katalonjës, janë mbledhur sot në qendër të qytetit të Barcelonës, duke kërkuar lirim e
Ngjela: FBI në Tiranë po heton mbi 30 qeveritarë për afera korruptive Avokati Spartak Ngjela ka komentuar ardhjen e dy agjentëve të FBI-së në Shqipëri duke shkruar se ardhja e tyre ka bërë q
Paralajmërohen protesta kundër vendimit gjyqësor për “Grupin e Kumanovës” në Maqedoni Disa organizata joqeveritare shqiptare në Maqedoni kanë paralajmruar protesta para Gjykatës Themelore Shkupi 1, në shenj
Pamje tronditëse! ISIS shkatërron edhe një qytet të lashtë (FOTO LAJM) Imazhet tronditëse që tregojnë shkatërrimin brenda qytetit të Filipineve të Maravit janë shfaqur pasi u çliruan nga ISIS
Gazetari “plas” provat: Hajdarmata mbajti 5 muaj në kavalishencën qeveritare pilotin italian Gazetari investigativ Artan Hoxha ka publikuar një status në rrjetet sociale ku ka shpjeguar situatën e Tahirit. Lid