999 rezultate për

qeverise

Rrëzimi i qeverisë së Albin Kurtit, Veton Surroi: Çfarë e pret vendin në ditët në vijim Shkrimtari dhe publicisti Veton Surroi, ka bërë një rikapitulim të asaj që ndodhi të mërkurën, kur në Kuvend u votua moc
MAQEDONI E VERIUT/ Dënim 2 mijë euro për 15 qytetarët që nuk respektuan masat e Qeverisë Prokuroria themelore publike – Koçani dorëzoi propozim për dënimin e 15 personave që kanë kryer vepra penale, duke mos i
Dy ditë pas rrëzimit të qeverisë në Kosovë vjen reagimi i amerikanëve: Ja çfarë na premtoi Kurti Emisari i Presidentit Amerikan në bisedimet Kosovë –Serbi Richard Grenell,në një intervistë ekskluzive për Emisionin Pr
Agim Bahtiri reagon pas prishjes së koalicionit VV-LDK Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka reaguar pas rrëzimit të qeverisë Kurti, duke e quajtur turp të atyre që ndihmuan
Thaçi: Të hënën nisim takimet për formimin e Qeverisë së re Menjëherë pas rrëzimit të Qeverisë Kurti, Kosova do të nisë nga formimi i një qeverie tjetër. Presidenti i vendit, Hashi
"Veprim i marrë", si e komentojnë mediat gjermane rrëzimin e qeverisë Kurti Mediat gjermanishtfolëse i kushtojnë vëmendje krizës politike në Kosovë e rrëzimit të qeverisë pas mocionit të mosbesimi
"Dënim me burg deri në 3 vjet dhe gjobë deri në 2500 euro për shkelësit e masave të Qeverisë" Zv.ministri i Punëve të Brendshme rikujton qytetarët se kushto që do të shkelë ligjin dhe masat e qeverisë do të sanksio
Qosja: Qeveria Kurti u rrëzua nga marrëveshje meThaçi- Mustafa Akademiku Rexhep Qosja, ka reaguar pas rrëzimit të qeverisë Kurti. Qosja ka thënë se rrëzimi i saj ishte paraprirë që
Pas rrëzimit të Kurtit, këta janë skenarët për formimin e qeverisë së re Krasniqi theksoi se inicimi i mocionit të mosbesimit në këtë periudhë është veprim i gabuar. Besimin që ia dha më 3 s
Thaçi: Së shpejti do nisë krijimi i qeverisë së re (VIDEO) Presidenti Hashim Thaçi ka deklaruar se pa humbur kohë do t’i ftojë për konsultime liderët e të gjitha partive politike
Rënia e qeverisë, reagon për herë të parë Albin Kurti Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti e ka cilësuar një rënie për ngritjen e nevojshme votimin e djeshëm nga Kuve
Fjolla Morina e zhgënyer pas rrëzimit të qeverisë Kurti: Turp i madh (FOTO LAJM) Pas rrëzimit të qeverisë së Albin Kurtit në Kosovë, mjaft e zhgënjyer ka mbetur edhe këngëtarja Fjolla Morina, e cila e
Nuk ishin 82 por 85, kush ishin deputetët tjerë që votuan për rrëzimin e Qeverisë Kurti Deputetët e legjislaturës së shtatë të Kuvendit të Kosovës u mblodhën dje për të votuar mocionin e ngritur nga Lidhja De
"The New York Times": Koronavirusi ndihmoI në rrëzimin e qeverisë së Kosovës Pas votimit të mocionit për rrëzimin e qeverisë, gazeta e njohur amerikane, "The New York Times", ka shkruar një artikul
Deputetët gjermanë kërkojnë që Kosova të garantojë vazhdimësinë e funksionimit të qeverisë Deputetët gjermanë nga CDU/CSU kërkojnë nga përgjegjësit në Kosovë që të garantojnë vazhdimësinë e funksionimit të qever
Rënia e qeverisë Kurti, hapat e radhës për formimin e Qeverisë së re Me 82 vota për 32 kundër dhe vetëm një abstenim, deputetët e Kuvendit votuan mocionin e iniciuar nga LDK-ja, për rrëzimi
Isa Mustafa reagon për herë të parë pas rrëzimit të qeverisë Kurti Kreu i LDK, Isa Mustafa ka reaguar pas rrëzimit të qeverisë Kurti. Mustafa ka thënë se Kosova ka ardhur në një situatë k
Këta janë 3 deputetët e LDK që votuan kundër rrëzimit të Qeverisë Me mocionin e iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe mbështetjen e partive opozitare sonte është rrëzuar Qeveria
Isa Mustafa u dërgon sms deputetëve të LDK-së: Vazhdoni procedurat për rrëzimin e Qeverisë Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, u ka shkruar mesazh deputetëve të tij, ku iu është bërë e qartë
Maqedonia e Veriut thirrje qytetarëve: Kush është në Gjermani do mund të kthehet Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka shpallur thirrje publike për shtetasit e saj të cilët duan të kthehen në vend në një