999 rezultate për

qeverise

Shembja e Teatrit, Kalo kritikë qeverisë: Pse gjithë kjo urgjencë, mos u zhduk koronavirusi?! Mjeku i njohur Tritan Kalo ka kritikuar qeverinë për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar, teksa thotë se vendi ka ako
Xhaferraj flet pasi u gjobit për kafen me Bashën: Policia e urdhëruar, dëshmi se qeveria Rama po ikën Kryetari i Partisë Demokratike të Durrësit, Ferdinand Xhaferraj e ka quajtur të turpshëm dhe qesharak vendimin e Policis
Thaçi: Unë nuk mbjell qeveri, Vetëvendosjes iu dha mundësia pesë herë Gjatë intervistës së tij për Syri TV, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, u shpreh se të gjitha palët politike duhet të p
Haziri: Pas vendimit të Kushtetueses, na duhen vetëm 24 orë për krijimin e Qeverisë Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka thënë se pas vendimit të Gjykatës Kushtuese rreth d
FSHF vendos 3 qershorin për rifillimin e sezonit Në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit u zhvillua një takim mes drejtuesve të këtij institucioni dhe presidentë
100 ditët e Albin Kurtit në pushtet Qeveria Kurti sot shënon 100 ditët e saj në pushtet, ndërsa gjysmën e këtyre ditëve i kaloi si Qeveri në detyrë. Qeveria
Deputeti i PDK-së: Mësimi në distancë, dështim i radhës i qeverisë Kurti Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Sejdi Hoxha, anëtar i Komisionit për arsim në Kuvendin e Kosovës theksoi se m
Kurti denoncon Thaçin (VIDEO) Letra të shumta në adresë të shteteve të ndryshme, eurodeputetëve dhe mekanizmave të pavarur që janë të thirrur për inte
"Lajme të reja nga fronti i vjedhjes me tendera sekretë", PD nuk i ndahet qeverisë Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar në lidhje me tenderat sekretë të qeverisë dhe përgjigjen e Mini
Zbaton rregullat e qeverisë, Sara Hoxhga shëtitje me djalin në ditën e nënave me femijë (FOTO LAJM) Trashëgimtarja e Top Channel, Sara Hoxha u bë nënë për herë të dytë në tetor të vitit që lamë pas. Ajo solli në jetë një
Basha i bën thirrjen e fortë qeverisë: Të anulohen koncensionet korruptive Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një bashkëbisedim me gazetarët u shpreh se qeveria po vijon me aferat kor
Mustafa: Qytetari nuk vendos se kush do të qeveris me vendin, Kosovës i duhet një qeveri e re Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, në një debat në TV 21, ka thënë se Kosovës i duhet një qeveri e
Kurti i drejtohet të moshuarve: Do të keni gjithmonë mbështetjen e Qeverisë sime Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot gjatë ditës, së bashku me ministrin në detyrë të Shënde
Skandal në Britani, këshilltari i qeverisë thyen karantinën për të takuar të dashurën e martuar Një skandal ka përfshirë në këto ditë të ëvështira Anglinë. Këshilltari i qeverisë britanike, epidemiologu Neil Fergu
Del gjithë kohës në rrjete sociale dhe ekrane, përgjigjet Rama Kryeminstri Edi Rama në një intervistë në “ABC e Mëngjesit” ka rrëfyer edhe arsyen se pse ka aq shumë dalje publike.
Ia kalon edhe Italisë, ky vend evropian tani ka numrin më të lartë të vdekjeve nga koronavirusi Britania ka numrin më të madh të vdekjeve nga koronavirusi në Evropë, treguan shifrat zyrtare të martën, duke bërë thirr
Sazan Guri i kthehet keq Ramës: Nuk i zbatoj masat, COVID-19 është një mashtrim! "Biles unë qysh tani shpall mosbindjen civile. Nuk i bindem më urdhrave të qeverisë..." I ftuar në "360gradë" nga Art
Zbulohet letra e FSHF-së dërguar Qeverisë për rifillimin e kampionatit (FOTO LAJM) Federata Shqiptare e Futbollit është e bindur dhe kërkon me çdo kusht rifillimin e kampionatit. "Panorama Sport" ka m
LDK-AAK-Nisma, takim për të harmonizuar programin qeverisës I mandatuari për kryeministër nga radhët e LDK-së, Avdullah Hotin, ka pritur sot në takim partitë me të cilën synon të q
Dalin nga karantina edhe Klina, Malisheva e Vitia Qeveria e Kosovës ka njoftuar edhe zyrtarisht se ka shfuqizuar ndalimin e hyrje-daljeve në komunat e Klinës, Malishevës