999 rezultate për

qeverise

Thellohen paqartësitë rreth formimit të qeverisë së re të Kosovës Mbledhja e parlamentit të Kosovës që u mbajt të enjten më shumë thelloi sesa qartësoi rrugën e ngritjes së institucionev
Drejtuesi i VV tregon lojën që po luan LDK për marrjen e kryeministrit Bojken Abazi, drejtues i vetëvendosjes në Tiranë, deklaroi të enjten në emisionin OPEN në Top Channel se LDK synon të ma
"Jemi mësuar me pak", pensionistët flasin pas shpërblimit të kursyer të qeverisë Nis shpërndarja e shpërblimit të fundvitit për pensionistët. Të moshuarit mund ti tërheqin në sportelet e zyrave postare
Franca proteston për Krishtlindje Grevistët e Francës janë aq të zemëruar me planet e presidentit Macron, saqë kanë vendosur ta përdorin masivisht festën
PS nis mbledhjen e fundit për 2019, vendoset për shpërblimin e pensionistëve Kryesia e Partisë Socialiste mblidhet sot në takimin e fundit për këtë vit. Ashtu si në mbledhjen e djeshme të qeveri
A do të mbetet BDI-ja pjesë e Qeverisë teknike, flet Zaevi (VIDEO) Në mbledhjen e Komitetit Qendror dhe Ekzekutiv të LSDM-së ku do të caktohet kryeministri teknik, do të shqyrtohet edhe k
"Për shpërblimet të jemi të kujdesshëm", Rama pas mbledhjes në Golem tregon kur do të miratohet ligji anti-KÇK Kryeministri Edi Rama deklaroi se ligji anti-KÇK do të kalojë në Parlament në 2020. Në një deklaratë për gazetarët pas m
Rama bën lëvizje të mëdha, pas qeverisë mbledh edhe Kryesinë e PS Kryeministri Edi Rama ka mbledhur kabinetin qeveritar në zonë e Golemit. Mësohet se Rama është treguar kritik me disa
Rama mbledh nesër ministrat, çfarë pritet të diskutohet Kryeministri Edi Rama mëngjesin e ditës së nesërme ka vendosur të thërrasë në takim, të gjithë ekipin e Këshillit të Min
Gjermania apel LDK-së: Është koha për formimin e Qeverisë, jo për zgjedhjen e presidentit Peter Beyer dhe Christian Schmidt, deputetët e Bundestagut gjerman, kanë mbajtur konferencë për media ku kanë folur lidh
Isa Mustafa: Duam Presidentin, shumicën në qeveria ia lëmë LVV Që nga e shtuna ende nuk janë takuar krerët e LVV-së e LDK-së për të arritur një marrëveshje për koalicion qeverisës. LD
Malaj zbulon sms-në e Taulant Ballës: Mos kritiko se të heqim nga puna Arben Malaj ka treguar mesazhin në celular që i ka sjellë kryetari i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla, i cili i
Vetëvendosje përmes Haxhiut: LDK do gjysmën e qeverisë dhe gjithçka tjetër Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, është treguar e ashpër me LDK-në, duke e akuzuar se po kushtëzon negociatat për koali
Dikur gazetar, Astrit Patozi i bashkohet protestës kundër paketës anti-shpifje Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi i është bashkuar protestës së gazetarëve përpara Kuvendit duke i dalë kundër p
A ka lojë apo krizë të vërtetë në raportet BDI-LSDM, flasin njohës të zhvillimeve politike Njohësit e çështjeve politike në Maqedoninë e Veriut, thonë se është bërë e zakonshme që gjithmonë para mbajtjes së zgje
Arben Malaj: Pse nuk votova në zgjedhjet e 30 qershorit I ftuar në studion e “Abc-ja e mëngjesit” me Enkel Demin, Arben Malaj ka hedhur akuza të forta në drejtim të qeverisë, d
Ligji për mediat, Basha: Atentat ndaj lirisë së fjalës! Kryetari i PD-së Lulzim Basha, ka reaguar për paketën ligjore antishpifje, të cilën qeveria kërkon ta kalojë në parlamen
Meta kundër ligjit të qeverisë për median: Tel hekuri për gjuhën e medias Presidenti Ilir Meta ka publikuar në rrjetin social një analizë të Zija Çelës, e cila del kundër paketës anti- shpifje t
Obama: Nëse gratë do të ishin në pushtet, bota do të qeverisej më mirë Nëse gratë do të drejtojnë çdo vend në botë do të ketë një përmirësim të përgjithshëm të standardit të jetesës dhe rezul
Malaj: Mund të mërzitet pak Taulanti dhe Lali Eri, por unë ju qëndroj të gjitha deklarimeve Gjatë seancës në komisionin e Ekonomisë për shkarkimin e Arben Malajt janë krijuar debate mes këtij të fundit dhe Arben