999 rezultate për

qeverise

Rama e shiti si sukses që qeverisë, del e vërteta për kampin "Al Hol" Aktualisht kryetemë në media është bërë vizita e Ramës në Liban dhe kthimi i 4 fëmijëve dhe një grua nga kampi i Al Hol
Ministria e Financave "ngrin" klubet: Ligji për Sponsorizimet nuk ndryshon, njerëzit që sjell Duka mendojnë ndryshe nga ai Armand Duka dha sinjale pozitive nga takimi me kreun e qeverisë, Rama, mirëpo pasditen e sotme ishte edhe një herë minis
KORONAVIRUSI/ Mbyllet Greqia: Masat dhe oraret e reja të qeverisë Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis sapo njoftoi masat e reja ndaj koronavirusit për shkak të rritjes së rasteve pozit
24 milion lekë dëm qytetarëve, policia vendosi 810 gjoba vetëm sot Policia ka vendosur sot në të gjithë vendin, 810 gjoba për mos mbajtje të maskës në ambjente të hapura. Vlera e gjobave
Ia mori jetën COVID-19, kërkesa që i bëri qeverisë 37-vjeçari disa javë më para Ditën e sotme janë shënuar 4 viktima në 24 orët e fundit nga COVID-19, një prej tyre, një 37-vjeçar nga Korça. Lorent
Ja cilat janë masat e reja shtrënguese që ditën e hënë mund t’i propozohen Qeverisë Pas mbledhjes së mëngjesit të Komisionit për Sëmundje Ngjitëse, Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, kumtoi masat shte
Masat e reja kundër Covid-19, ja kur vendos Qeveria Gjatë ditës së sotme do të mbahet seanca e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut në të cilën pritet të diskutohet për masat e
FSHF me hapin e UEFA-s, kërkesë qeverisë, do rikthimin e tifozëve në stadium Në një kohë që futbolli vendas po bojkoton apo edhe që sportet e tjera janë në pritje të një vendimi të qeverisë që të l
Projektligji për pandeminë, deputetja e AAK-së kritika Qeverisë Deputetja e AAK’së, Teuta Haxhiu ka kritikuar Qeverinë për mosprezencën në seanca të Kuvendit, raporton Gazeta Express.
Muzikantët protestojnë kundër masave të Qeverisë Artistët e estradës, pronarë të restoranteve, klubeve të natës, foto-studiove dhe këndeve të fëmijëve, me kafene të impr
Pezullohet llogaria në Twitter e Qeverisë së Hungarisë Qeveria hungareze tha të mërkurën se llogaria e saj zyrtare në rrjetin social Twitter është pezulluar "pa ndonjë paralaj
"Bojkotin nuk e vendosa unë", flet Duka: Ja kur fillon kampionati Presidenti i FSHF-së, Armand Duka është shprehur se kjo që po ndodh tani nuk është një luftë mes futbollit dhe qeverisë
Heqja e PCR testeve në kufi, betejë në Qeveri mes LSDM-së dhe BDI-së Komisioni për Sëmundje Infektive ka diskutuar për përshpejtim të procedurave për heqjen e PCR testit me vendet e rajonit
Thellohet kriza, Liga Profesioniste: Më 10 tetor, protestë masive Një "lirim" dhe njëkohësisht "shtrëngim litari" në marrëdhëniet me qeverinë. Liga Profesioniste e Futbollit, e mbledh
Kosovës i shtohet një tjetër festë zyrtare Komisioni për Qeverisje Lokale, Administratë Publike, Zhvillim Rajonal dhe Media, ka përkrahur sot iniciativën e deputet
"Do organizojmë protesta masive", Liga qëndron në rrugën e bojkotit edhe pas mbledhjes së sotme Ditën e sotme u mbajt mbledhja e Ligës Profesioniste dhe siç ishte parashikuar, pas saj, ky institucion ka dalë me një q
Anglia në prag kolapsi: Qeveria të na ndihmojë Futbolli shqiptar është përfshirë nga kriza dhe klubet kanë bojkotuar prej javësh kampionatin për shkak të mungesës së m
Liga me një relacion të gjatë i argumenton 4 pikat qeverisë (FOTO LAJM) Futbolli është ndalur në vendin tonë, pasi 10 klubet e Superiores janë bërë bashkë dhe kërkojnë t’u plotësohen katër kër
Ramës nuk i del inati me Metën: Pse nuk mbrojte Valbonën në kohën e Saliut Ditën e djeshme, Presidenti Meta doli kundër ndërtimit të HEC-eve në Vjosë pasi sipas tij, diccka e tillë do të sillte s
Meta forcon tonet: Arroganca dhe korrupsioni i qeverisë po largon shqiptarët Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar ashpër në lidhje me renditjen e Shqipërisë në lidhje me numrin e azilantëv