999 rezultate për

qeveria

Shtyhet me një javë rinisja e stërvitjes, mjekët flasin për "rrezik vdekjeje" Klubet angleze po përgatiteshin të rinisnin stërvitjet ditën e hënë më 11 maj, por do të duhet të presin për të paktën e
COVID-19/ Bileta e autobuzit do të rritet sërish nëse qeveria nuk ul akcizën e naftës Rreth 15 milionë euro humbje parashikohet të ketë sektori i transportit ndërqytetas dhe rrethqytetas vetëm nga periudha
Basha takon përfaqësuesit e biznesit të vogël: Rama po i çon taksat tek oligarkët dhe tenderat korruptivë Kryedemokrati Lulzim Basha, ka mbajtu sot një takim me përfaqësues të biznesit të vogël ku më pas ka deklaruar për media
Shtyhet me një javë rinisja e stërvitjes në Premier League Klubet angleze po përgatiteshin të rinisnin stërvitjet ditën e hënë më 11 maj, por do të duhet të presin për të paktën e
Kollçaku: Qeveria Kurti 2 është e pashmangshme Deputet e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mulhaxha Kollçaku ka thënë se është e pashmangshme Qeveria Kurti 2. Mulhaxha
ZYRTARE: Qeveria i thotë 'PO' kthimit të Bundesligës Bundesligës i është dhënë drita jeshile për t’u rikthyer, por jo deri më 22 maj. Kishte shpresë se kampionati elitarë
Qeveria e Gjermanisë i jep dritën e gjelbërt Bundesligës Pasi fillimisht morën leje për nisjen e stërvitjeve, tashmë kampionati gjerman është i gatshëm të rifillojë edhe edicion
Akuza "e fortë" e Kryemadhit: Kanë gënjyer me numrin e të vdekurve Kryetarja e Levizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka hedhur akuza "të forta" ndaj qeverisë dhe kryeminist
Kryemadhi flet për COVID-19: Më vdiq njeriu i afërt nga gripi Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi hodhi akuza të forta ndaj qeverisë dhe kryeministrit Rama
"Të djegur" për të dalë! Qytetarët në Tiranë të gjithë me maska, por harrojnë distancën (FOTO LAJM) Deri më sot, Shqipëria është një ndër vendet që po përballon më së miri COVID-19. Prej 3 ditësh, në vend ka rënë më p
Qeveria s’e ka në axhendë rifillimin e futbollit, FSHF ngulmon për të kundërtën Ditën e djeshme, ministrja e shëndetësisë, Ogerta Manastriliu, tha se nuk është në planet e hapjes së ngadaltë sporti dh
Haradinaj: Qeveria Kurti po shkel Kushtetutën Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, theksoi se shkelja recidiviste e Kushtetutës dhe ligjeve
Kurti: Qeveria u rrëzua sepse duan marrëveshje të shpejtë për copëtimin e territoreve Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka rikujtuar punët e Qeverisë në tre muajt e parë. Ai ka thënë se për këta tre m
Dalin nga karantina edhe Klina, Malisheva e Vitia Qeveria e Kosovës ka njoftuar edhe zyrtarisht se ka shfuqizuar ndalimin e hyrje-daljeve në komunat e Klinës, Malishevës
Shembja e shkollave në Durrës, Xhaferraj: Qeveria do të mbyllë tenderët në mënyrë jo-ligjore Si pasojë e tërmetit të 26 nëntorit, Këshillit Bashkiak Durrës ka miratuar vendimin e prishjes së disa shkollave. Në
Shifra tragjike nga COVID-19: 621 vdekje nga koronavirusi në 24 orë Britania e Madhe konfirmon 621 jetë të humbura nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Deri sot ka shkuar në 28.131 vi
Abazi: Qeveria Kurti do të vazhdojë deri në zgjedhje Zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi, tha se lufta e suksesshme e Qeverisë Kurti kundër pandemisë do vazhdojë deri
Gjykata hodhi poshtë Thaçin për kryeministrin e ri, reagon qeveria e Kosovës Qeveria në detyrë e Kosovës ka thënë se vlerëson vendimin e Gjykatës Kushtetuese, e cila ka vendosur në favor të kërkesë
Basha tregon punën më të mirë nga Rama: Facebook-un e ka qarë! Kryeopozitari Lulzim Basha ka treguar sipas tij të vetmën "punë të mirë" të kryer nga qeveria Rama gjatë pandemisë.
Qeveria bën "kërdinë" me tendera sekrete (FOTO LAJM) Në dhjetor 2018, një pagesë me vlerë 187 milionë lekë u shfaq në bazën e të dhënave të thesarit të shtetit të Ministrisë