999 rezultate për

qendres

Zjarrë në Kolorado, evakuohen 900 të burgosur Në Kolorado Springs ka shpërthyer një zjarr i madh, sa autoriteteve u është dashur që të largojnë 900 të burgosur nga qe
VMRO-DPMNE dëshiron bllokimin e Qendrës Kreu i komunës Qendër Andrej Zhernovski ka thënë se grupi i këshilltarëve të VMRO-DMPNE ka si qëllim që të bllokojë punë
Qendra Studentore pajiset me kamera sigurie Në qendrën studentore në Universitetin e Prishtinës janë vendosur kamera për të rritur sigurinë e studentëve dhe përgjeg
53 të lënduar për 1 maj Nga bilancet e bëra për 1 majin, Dita e Punëtorëve, nga një ditë festë siç e kosiderojnë shumë njerëz është kthyer në nj
Integrimi varet nga zgjidhja e emrit Nga data 23-26 prill në organizim të qendrës Xhorxh Marshall- Qendrës Evropiane për studime nga fusha të sigurisë, u mba
Dimovski uron për fitoren PDSH dhe LSDM Në lidhje me votimet që u zhvilluan ditën e djeshme në Maqedoni, VMRO-DPMNE ka pranuar humbjen në komunën e Strugës dhe
MPB e ngathët në punën e saj Drejtuesit e Ministrisë së Punëve të Brendshme (MPB) po ecin si “zvarranik” në jetësimin e projekteve të tyre. Këta zyrt
Braktiset foshnja e sapolindur Në fshatin Saraçinë të Shkupit është gjendur një foshnjë e sapolindur, në oborrin e një banese. Banori i banesës me inic
FRD, e hapur për një koalicion me PBDNJ Prej kohësh flitet për një “Pol të Tretë”, i cili do të përbëhej nga LSI, FRD dhe PBDNJ. Por, hezitimi i LSI-së, e cila
Zhernovski, jam fitues i Qendrës Në një deklaratë për median kandidati i Aleancës për Ardhmëri, Andrej Zhernovski është shprehur se është fitues në komun
Itali, Berluskoni dëshiron pjesëmarrje në qeveri Shefi i opozitës së qendrës së djathtë, Silvio Berlusconi ashpërsoi tonet duke kërkuar pjesëmarrjen e partisë së tij në
Përmbytet Peja (FOTO-LAJM) Shiu që bie prej dy ditësh në Pejë ka sjellë probleme të mëdha. Ai ka qenë i rrëmbyeshëm gjë që ka bllokuar komunikimin
Dule i hapur për koalicion me të djathtën dhe të majtën Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut është e hapur për koalicion me të djathtën dhe të majtën. Kështu u shpreh kreu
Zgjedhjet në Itali, Senati pa mazhorancë Koalicioni i qendrës së djathtë, me në krye partinë PDL të Silvio Berlusconit ka arritur të marrë numrin më të madh të p
Zgjedhjet në Itali, sondazhet favorizojnë qendrën e majtë Update- Pas mbylljes së qendrave të votimit për zgjedhjet parlamentare janë publikuar edhe rezultatet e para të Exit Pol
Italia në votime Italianët i drejtohen sot kutive të votimit, në zgjedhjet e përgjithshme të konsideruara si vendimtare për të ardhmen ek
Italia në heshtje zgjedhore Rreth 50 milionë votues do të drejtohen të dielën drejtë kutive të votimit për të zgjedhur zgjedhur kryeministrin dhe qe
Kompeksi Don Bosko, Berisha: Kampus i mrekullueshëm shkollor Kryeministri Berisha mori pjesë sot në ceremoninë festive të 20 vjetorit të pranisë Saleziane në Tiranë. I shoqëruar nga
Itali, ekzekutohet 47 vjeçarja shqiptare Një 47-vjeçare shqiptare është vrarë me 4 plumba pistolete nga bashkëjetuesi i saj në Vercelli të Italisë. Mësohet se D
Kinë, 8 viktima nga rrëshqitja e dherave Tetë persona kanë humbur jetën mëngjesin e sotëm si pasojë e rrëshkitjes së tokës në provincën juglindore kineze të Yunn