999 rezultate për

puneve

Libia ia thotë troç BE-së: Nuk duam kampe refugjatësh Në grindjen për mënyrën e veprimit me refugjatët që duan të hyjnë në Europë, kampet e pritjes në vende të tjera jashtë B
Ditmir Bushati takohet me homologun grek Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati po merr pjesë në takimin e Miqve të Shqipërisë në Këshillin e Mi
Të gjithë sytë në Singaporin e blinduar, ky është hoteli historik (VIDEO) Kolona prej më shumë se 20 motoçikleta dhe 20 vetura të policisë dhe ato diplomatike, kanë përcjellë limuzinën e liderit
Kush është "Ana", punonjësja e zjarrtë e hotelit në Sarandë që çmendi turistin e huaj gjatë komunizmit Një letërkëmbim ku flitet për një aventurat erotike të një turisti suedez në Sarandë vuri në alarm regjimin komunist në
Reagon edhe ministria pas ndalimit që serbët u bënë artistëve shqiptarë Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës thotë se është e shqetësuar me ndalesën e artistëve dhe të rinjve
Gjermania paralajmëron: Shfrytëzoni momentin për zgjidhjen e problemeve Qeveria gjermane inkurajon Maqedoninë dhe Greqinë që t’i zgjidhin të gjitha çështjet e mbetura për zgjidhjen e kontestit
Zaev dhe Cipras takohen brenda disa ditësh Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë, Nikolla Dimitrov ka njoftuar për arritjen e një kornize për marrëveshje me Gr
Shtyhet konkursi për drejtor policie, s'ka kandidat të denjë? Konkursi për drejtor të ri të Policisë së Kosovës, i paraparë të mbyllet dje, do të vazhdojë të jetë i hapur edhe për nj
Thaçi emëron ambasadorin e Kosovës në Bullgari Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka emëruar Edon Canën si Ambasador të Republikës së Kosovës në Republikën e Bullgarisë
Serbia liron dy ushtarët e Kosovës Dy pjesëtarët e FSK-së nga radhët e komunitetit serb të arrestuar nga Serbia të premten, janë liruar. Ministria e Pu
Serbia nuk ndalet, arreston dy ushtarë të Kosovës Ministria e Punëve të Jashtme thotë se ka marrë informacion se dje pasdite, më datën 17 maj 2018, dy pjesëtarë të FSK-së
Dimitrov udhëton në Holandë Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov sot dhe nesër do të qëndrojnë për vizitë pune
Dimitrov dhe Koxias përsëri në takim Shefi i diplomacisë së Maqedonisë, sot do të ulet në tryezë të përbashkët me kolegun e tij grek Nikos Koxias, pasi që më
Ministria tregon nëse ka urdhër-arrest për Shaqirin Ministria e Punëve të Brendshme vërteton se nuk ka urdhërarrest aktiv për Xhezair Shaqirin, bashkëpunëtori i ri i siguri
Zaev: Policia e shtetit do te depolitizohet dhe do të profesionalizohet Kryeministri Zoran Zaev, Ministri dhe zv/ministri i Punëve të Brendshme, Spasovski dhe Nuhiu, në mbledhjen e sotme në Sh
Ministria jep detaje për kosovarët e plagosur në Serbi, tregon ku ndodhen Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës është njoftuar nga Zyra Ndërlidhëse Diplomatike e Republikës së Ko
Rrokulliset një autobus me kosovarë në Serbi, ministria jep detaje (FOTO LAJM) Në mëngjesin e sotëm në afërsi të fshatit Kurshumli, një autobus që udhëtonte nga Lubjana e Sllovenisë për në Kosovë. Mi
Reagon ministria greke për marrëveshjen e detit Shqipërinë Ministria e Punëve të Jashtme greke ka reaguar për nisjen e bisedimeve me Shqipërinë. "Raundi i parë i bisedimeve mid
Serbia heton tre persona për rastin Gjuriç Ministri serb i Punëve të Brendshme, Nebojsha Stefanoviç, ka deklaruar se organet kompetente të Serbisë po ndërmarrin ma
Reagon zv/ministri i MPB lidhur me hetimet e IPK-së për arrestimin e Gjuriçit Pas ankesës së Radojeviç, për përdorim force gjatë arrestimit të Gjuriçit, Inspektorati Policor i Kosovës, respektivisht