999 rezultate për

puneve

Varrëzë ëndrrash ky vend! Shumica dërrmuese e doktorantëve, të papunë Sipas të dhënave të INSTAT, vitin e kaluar numri i të papunëve ishte 173.207 persona, nga të cilët 346 ishin doktorantë.
Thaçi dhe Vuçiçi sot ndodhen në Maqedoninë e Veriut Në Kabinetin e Presidentit “Vila Vodno” sot, në orën 13:45, do të mbahet ceremonia zyrtare e pranim-dorëzimit të funksio
Ministria e Punëve të Brendshme: Shënohen incidente në tre qendra votimi (VIDEO) Ministria e Punëve të Brendshme zbardhi parregullsi në disa qendra të votimit. Respektivisht dy shkelje ligjore të fotog
Marrëveshja e Prespës kënaqi të dy shtetet Marrëveshja e Prespës është një kompromis i ndershëm, i kënaq interesat kombëtare të të dyja palëve dhe njëherë e përgji
Njësitë speciale të Maqedonisë, Kosovës e Shqipërisë trajnimin trepalësh "Western Ballkan Flash" Njësitë speciale të Maqedonisë e Veriut, Kosovës dhe Shqipërisë realizuan trajnimin trepalësh “Western Ballkan Flash”, i
Zv/Ministri i Punëve të Brendshme kërkon legalizimin e armëve në Kosovë Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, njëherësh Koordinator Nacional për Armë të Vogla dhe të Lehta, Izmi Zeka, ka bër
Ish-presidenti arrestohet për dehje në publik Ish-presidenti i Perusë, Alejandro Toledo është arrestuar në Kaliforni për dehje publike. Ish-kreu i shtetit, i cili
E pëson gruaja që komentoi "shqiptari i mirë, shqiptar i vdekur" Ministria e Punëve të Brendshme do të dorëzojë padi përkatëse penale për një grua e cila nëpërmjet rrjetit social Facebo
Franca dhe Holanda sërish mund të bllokojnë hapjen e negociatave Edhe përkundër mbështetjes së madhe të shumë shteteve të Bashkimit Evropian (BE) për fillimin e negociatave të vendit to
Ministri grek i thotë Ivanovit "kokë e nxehtë" Nuk është punë e lehtë zbatimi i marrëveshjes, por shohim vullnet të mirë nga pala tjetër, tha ministri i Punëve të Jash
Dimitrov shkon në Athinë Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Nikolla Dimitrov të premten dhe të shtunën, më 15 dhe 16 mars do t
Dedikimi i veçantë i Veliajt për gratë dhe vajzat e Bashkisë Në ekipin e Bashkisë së Tiranës ka një numër të madh vajzash dhe grash të cilat janë pas vendimeve dhe punëve të këtij i
Policia qetëson qytetarët: S'ka rrëmbime të fëmijëve në Tetovë Sektori i Punëve të Brendëshme Tetovë, nëpërmjet një njoftimi dërguar në media, i informon qytetarët se në rajonin e Tet
Serbia nuk e ndal luftën ndaj Kosovës, veprimi i radhës Qeveritarë serbë po vazhdojnë lobimet për ta penguar Kosovën që të anëtarësohet në organizatat ndërkombëtare. Pas Minist
Kosova aplikon sërish për antarësim në INTERPOL Kosova ka aplikuar sërish për t’u bërë anëtare e Organizatës Ndërkombëtare Policore dhe tashmë kërkese e saj është pranu
Gjendet e vdekur një vajzë në Maqedoninë e Veriut Ministria e Punëve të Brendshme njoftojn se një vajzë njëzetenëntë vjeçare është gjetur e vdekur në fshatin Vollkovë.
Berlini zyrtar del kundër djegieve të mandateve nga opozita Në një prononcim për Deutsche Welle-n Ministria e Punëve të Jashtme thotë se “platforma e duhur për zgjidhjen e konflikt
Ambasada të Kosovës në Tajlandë, Bangladesh, Kolumbi dhe Ganë Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka bërë të ditur sot se Tajlanda, Bangladeshi, Kolumbia dhe Gana janë disa nga s
Kush është zv.ministrja hot që i zuri vendin Besa Shahinin (FOTO LAJM) 28 vjeçarja Lorena Haxhiu do të jetë zëvendës ministrja e re e Arsimit pas zëvendësimeve të befta që Rama bëri në kabine
Rregulla të reja për azilantët në Gjermani, ndikon edhe te shqiptarët Agjencia e lajmeve, AFP dhe gazeta “Die Welt” citojnë një draft të Ministrisë së Punëve të Brendshme në Berlin: „Kush e