999 rezultate për

proteina

Proteina e gjakut që përtërin zemrën Hulumtuesit gjatë eksperimetit që bën me minjtë arritën në përfundimin se, nëse përdoren njohuritë shkencore të kohës so
Zbulohet proteina për përmirësimin e sindromit Daun Sindromi Daun shkaktohet nga shumëzimi i trefisht i kromozomit 21 gjë që shkakton një numër të konsiderueshëm të defekte
Kanabis testohet tek të sëmurët me kancer Dy studime, njëri në Shtetet e Bashkuara dhe një në Britani po testojnë efektet e kanabisit në pacientët me kancer të av
Birra "ilaq" për flokët Proteina nga birra plotëson plasaritjet më të vogla të flokëve dhe kështu lëkura bëhet më e njomë dhe më mirë e reflekto
Dieta me qumësht, humb 2 kg për 3 ditë Nëse dëshironi të humbisni peshë në një kohë të shkurtër, mund të aplikoni dietën me qumësht. Efekti i kësaj diete është
Zbulohet proteina që bllokon përparimin e virusit HIV Një grup studiuesish amerikanë, të "New York University Langone Medical Center", kanë zbuluar një proteinë që është në g
Zbulohet proteina kundër malaries Në një zbulim mjekësor, shkencëtarët kanë përcaktuar rolin e një proteine ​që është jetike për parazitin i cili sh
Proteinat të rëndësishme për një trup sa më të bukur (VIDEO) Nevojat ditore për proteinë në trupin e njeriut varen nga pesha. Për 50kg duhet 90gr proteinë në ditë, për 60 kg-108gr,
Çifti më i fortë në Britani, hanë nga 100 vezë në javë! Çifti më i fortë në Britani - që hanë mbi 100 vezë në javë për të plotësuar nevojën e tyre për proteina gjatë sesioneve
Pse është i shëndetshëm të hahet peshku? Vera dhe shkuarja në det janë raste ideale që në menynë familjare më shpesh të gjendet peshku. Pse? Sepse peshku përmban
Zbulohet proteina universale për vaksinat Një proteinë kyçe që mund t’i hapë rrugën një vaksine universale kundër meningococcal B është sintetizuar nga disa kërku
Mungesa e vitaminave dhe sëmundjet e moshës Është zbuluar se edhe mungesa e moderuar e vitaminave dhe mineraleve mund të çojë deri tek sëmundjet e moshës. Shkenc
Ushqime për shëndetin e trurit Ekspertët e shëndetit dhe të ushqyerit thonë se disa ushqime do të ndihmojnë që ju të keni një memorie më të mirë dhe të
Si të bini nga pesha me proteina dhe multivitamina Humbja e peshës dhe ruajtja e saj pas renies nepermjet dietes se duhur dhe suplemtenteve eshte nje metode shume e mire p
Si të dobësoheni për 3 javë? Disa ndryshime të shpejta mund t'ju ndihmojnë të jepni 2 deri në 4 kg për 3 javë. Specialistët pasqyruan rrugët e dobësi