999 rezultate për

propozimin

Propozimi nuk shkoi siç pritej, por ai nuk dorëzohet Propozimi që Matthew Picca planifikoi për të dashurën e tij nuk shkoi ashtu siç ai e kishte menduar. Pas një lidhje të g
Kryeministri Rama mbërrin në Kuvend. A do miratohet reforma?! Kryeministri Edi Rama sapo ka mbërritur në Kuvend, pasi në orën 18:00 pritet që të nisë seanca plenare. Rama i shoqër
Basha: Tre negociatorë për Reformën në Drejtësi Pas takimit me Ramën dhe Metën, kreu i PD ka deklaruar se është rënë dakord që të emërohet nga 1 negociator për të rënë
Rama i dërgon letër Bashës: Gati të mbështes propozimin tuaj Kryeministri Rama i është drejtuar me një letër publike kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, për të gjetur një da
Reforma në Drejtësi/ Delegacioni i BE reagon pas deklaratës së Bashës Delegacioni i Bashkimit Evropian në Tiranë nëpërmjet një komunikatë për mediat ka reaguar menjëherë pas deklaratës së bë
"Drejtësia"/ PD prezanton "formulën e kompromisit" PD prezantoi sot variantin e saj për Reformën në Drejtësi lidhur me hapat që duhen ndjekur për përzgjedhjen e 12 komisio
Propozimi i ri për reformën në drejtësi/ Kryeministri Rama i përgjigjet opozitës Kryeministri i vendit, Edi Rama i është përgjigjur përmes “Facebook” propozimit të ri të PD-së, për çështjen e vetme që
Ndoka: Reforma në Drejtësi të miratohet me konsensus në Kuvend Kryetari i PDK, Nard Ndoka, me anë të një statusi në Facebook ka komentuar takimin e sotëm të Partisë Demokratike me ale
Ajeti i mbyll derën Pescarës, refuzon 500 mijë euro Presidenti i Pescarës, Daniele Sebastiani ka konfirmuar se mbrojtësi i Kombëtares shqiptare Arlind Ajeti ka hedhur posht
Drejtësia/ Rama: Pranojmë propozimin e PD për 2/3 e votave Në kuadër të Reformës në Drejtësi, Rama ka pranuar propozimin e opozitës për votimin me 2/3 të paketës për ndryshimet ku
Thaçi: Çdo gjë ka përfunduar me Demarkacionin Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, deklaron se nesër do të zhvillojë një udhëtim në Mal të Zi, për të marr pjesë në cer
Xhesika rrëfehet për propozimin nga kryebashkiaku i Romës Xhesika Ndoj e cila tashmë është kthyer në një personazh, ka pohuar se kryetari i Bashkisë së Romës i ka propozuar për m
Çollaku: E meritojmë propozimin e KE-së për liberalizimin e vizave Ministri i Integrimeve Europiane, Bekim Çollaku, ka zhvilluar një takim me ambasadorët e vende të BE-së, në Kosovë, ku ë
Ja kompetencat e Thaçit nëse zgjidhet president i Kosovës (FOTO LAJM) Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi, në bazë të marrëveshjes së koalicionit me Lidhjen Demokratike t
Ja pse Thaçi e do postin e presidentit Me Kushtetutën e Kosovës, e cila ka hyrë në fuqi në qershor 2015, roli i presidentit është fuqizuar shumë. Sipas saj ai
PD depoziton në Këshillin Bashkiak të Tiranës propozimin për ulje taksash Këshilltarët e Partisë Demokratike, depozituan sot në Këshillin Bashkiak të Tiranës dy propozime konkrete, së pari për u
Lunacek mirëpret propozimin e Dedës dhe Osmanit Zëvendëspresidentja e Parlamentit Evropian, njëherësh raportuese për Kosovën në PE, Ulrike Lunacek ka mirëpritur propozi
Ja propozimi i Osmanit dhe Dedës për daljen nga kriza (FOTO LAJM) Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani dhe deputeti i Vetëvendosjes, Ilir Deda, përmes një deklarate për shtyp kanë shpalosur
Rrëzohet propozimi i Serbisë për Kosovën në UNESCO Përfundon votimi për kërkesën e Serbisë për shtyrjen e afatit të anëtarësimit të Kosovës në UNESCO. Kundër propozimit
Përplasen shtetet kundërshtare dhe përkrahëse të Kosovës në UNESCO Gjatë debatit pro dhe kundër shtyrjes së votimit për anëtarësimin e Kosovës janë përplasur me argumente përfaqësues të s