999 rezultate për

projektligji

Thaçi pritet të tërheqë ligjin për Ushtrinë Projektligji për FSK-në pritet që të procedohet në mbledhjen e radhës të Kuvendit të Kosovës, në të cilën pritet nga Pre
Kuvendi i Kosovës shpërfill kërkesën e Thaçit për FSK-në Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka shpërfillur kërkesën e presidentit Hashim Thaçi për të pezulluar procedurën rreth vendi
Thaçi për mosmiratimin e projektligjit për sanksionet penale: Dështim i pajustifikuar! Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, mosmiratimin e projektligjit për sanksionet penale nga Kuvendi i Kosovës e ka cilësu
Delawie, i zhgënjyer që Kuvendi nuk votoi projektligjin për sanksionet penale Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka reaguar pasi Kuvendi nuk arriti të miratojë ligjin për ekzekutimin e sank
Mustafa garanton se projektligji për ushtrinë do të dërgohet në Kuvend brenda afatit Kryeministri Isa Mustafa ëshëts shprehur se Projektligji për FSK-në do të dërgohet në Kuvend brenda afatit ligjor, duke
Tri ministri i thonë “po” Projektligjit për FSK-në Tri dikastere qeveritare tashmë i kanë deponuar opinionet për Projektligjin për Forcën e Sigurisë, të sponsorizuar nga p
Miratimi i projektligjit për FSK-në mund të zvarritet me muaj Procesi i miratimit të projektligjit për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në forcë me mandat ushtarak, mund t
Ambasadori Delawie i kërkon Kuvendit të hedhë poshtë projektligjin për ushtrinë Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Greg Delawie, ka theksuar se SHBA ka qenë e qartë se themelimi i Ushtrisë
Mbretëresha Elisabet miraton projektligjin për “Brexit” Mbretëresha Elisabet ka miratuar projektligjin e “Brexit”, procedurë e cila hap kështu rrugën kryeministres së Britanis
Ja kur pritet ta dërgojë qeveria në Kuvend projektligjin për ushtrinë Projektligji për transformimin e FSK-së në Ushtri do të procedohet nga Qeveria brenda këtij muaji në Kuvend dhe pastaj d
Delawie: Jemi të shqetësuar për Projektligjin për Ushtrinë e Kosovës Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka reaguar ndaj veprimeve të institucioneve të Kosovës për transformimin e
Veseli merr projektligjin për Ushtrinë, nesër vendoset për procedimin në Kuvend Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka dorëzuar sot kreut të Kuvendit, Kadri Veselit, projektligjin për FSK-në i cili
Kosova bëhet me ushtri javën e ardhshme Forcat e Sigurisë së Kosovës do të kthehen në ushtri nëpërmjet Ligjit të ri ku parashihet që Misioni i FSK'së të jetë mb
Holanda, gati të legalizojë kultivimin e kanabisit Dhoma e ulët e Parlamentit holandez ka votuar pro, edhe pse me diferencë të vogël, aprovimit të kultivimit të kanabisit.
Kuvendi sot debaton për FSK-në Seanca e Kuvendit të Kosovës, e cila u ndërprerë të enjten në shenjë pakënaqësie me vendimin e Gjykatës në Colmar për Ra
Parlamenti i Izraelit vendos për thirrjen e ezanit Komisioni parlamentar i Knesseti-t izraelit, ka përfunduar diskutimet për projektligjin i cili njihet si "ndalimi i ezan
Sot votohet Rezoluta për murin e Mitrovicës Kuvendi i Republikës së Kosovës, do të mbajë sot seancën ku pritet të shqyrtohen katër pika të rendit të ditës. Sipas
PROJEKTLIGJI/ Jetë "qejfi" për Berishën Privilegje për ish-Presidentët e vendit, favore, banesë, roje personale, staf mbështetës, zyra, tituj të përjetshëm… Kët
Projektligji i ri/ Edhe kandidatët për President do t'i nënshtrohen “Vetingut” Të gjithë personat që plotësojnë kriteret për të kandiduar për President të Republikës, para se t’i futen garës për Pres
Nxitja e energjisë nga era dhe uji, prezantohet në Kuvend projektligji Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, prezantoi sot para Komisionit Parlamentar për Veprimtarinë Prodhue