999 rezultate për

produkteve

AKU bllokon 193 kg produkte të skaduara (FOTO LAJM) Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar 193.2 kg produkte ushqimore të cilave u kishte kaluar afati i konsumimit që n
AKU bllokon në kufi 762 kg produkte ushqimore të skaduara (FOTO LAJM) Janë bllokuar 762 kg yndyrë gatimi e skaduar në Pikën e Inspektimit Kufitar në Morinë. Ngarkesa me këto produkte isht
Nëse jeni në mëdyshje të hani apo jo bulmet, lexoni këtë më parë Ekzistojnë lloj- lloj tezash, që lidhen me konsumin ose jo të produkteve të bulmetit. Ama në këtë artikull po ndajmë nj
Po na vrasin me vaj palme, përdoret më shumë tek ushqimet e përditshme Edhe pse jetojmë në epokën e teknologjisë sërish nuk jemi të sigurt nga ushqimet që konsumojmë për shkak të ilaceve të n
Hahn kërkon pezullimin e taksës ndaj Serbisë Ka përfunduar takimi mes presidentit Hashim Thaçi dhe komisionerit për Zgjerim të BE’së, Johannes Hahn. Hahn pas taki
Haradinaj shton kritikat ndaj BE-së Kryeministri Haradinaj ka ashpërsuar qasjen e tij ndaj bashkësisë ndërkombëtare, derisa po vazhdon ta mbajë në fuqi tari
Lajm i rëndësishëm për duhanpirësit, hiqen nga qarkullimi paketat Së shpejti, një paketë cigare nuk do të mund ta blesh dot në çdo dyqan lagje, apo supermarket, apo lokal. Ministria e Sh
Francezët të "prerë": Hiqeni taksën ndaj Serbisë Reagime të forta kanë ardhur nga ndërkombëtarët pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës ndaj produkte
Ministri Shala merr masa të tjera ndaj produkteve serbe Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka urdhëruar Inspektoratin e Tregut të MTI-së që në bashkëpunim me ins
Vajzat vdesin për to, ana e errët e luleshtrydheve Në një raport vjetor të kryer nga Grupi Mjedisor i Punës (Environmental Working Group) u zbulua se gati 70% e mostrave n
Gjobiten bizneset që nuk vendosin flamurin e produkteve Bizneset tashmë kanë filluar vendosjen e flamujve të origjinës së produkteve nëpër markete e tyre, por shenjëzimi i tyre
Para vizitës në Bosnje ministri tregon nëse do të hiqet taksa Me gjithë kërkesat e miqve aleatë për suspendim të taksës, Qeveria e Kosovës është e vendosur të mbajë në fuqi taksën 10
Në ALUMIL, ne ndërtojmë përsosmëri çdo ditë! Bota po ndryshon me shpejtësi dhe pothuajse në çdo moment lindin kërkesa të reja. Ndërtesat dhe konstruksionet moderne
Lista Serbe vepron sikur veriu nuk është në Kosovë, ankohet për Vitin e Ri Zëvendëskryetari i Listës Serbe, Igor Simiq, ka thënë se serbët në Kosovë në kohën kur kremtoi e gjithë bota, e pritën V
Këshilla të arta, si ta nisni mbarë vitin 2019 Fundi i vitit nënkupton përfundimin e një kapitulli dhe ofron mundësinë e fillimit të një kapitulli të ri më mirë të pla
Këshilltari i Thaçit kërkon anulimin e taksës, pse shqetësohet për Serbinë? Këshilltari i presidentit Thaçi ka thënë se taksa ndaj produkteve serbe është shumë e mirë, por Kosova është gozhduar ng
140 gjoba ndaj tregtarëve që mashtruan blerësit Autoriteti Kosovar i Konkurrencës (AKK) bashkë me Inspektoratin e Tregut, i cili vepron në kuadër të Ministrisë së Tregt
"Dështojnë" presionet ndërkombëtare ndaj taksës 100% Qeveria e Kosovës, më 21 nëntor të këtij viti ka rritur në 100 për qind taksën doganore ndaj produkteve të Serbisë dhe B
Të gjithë dorën lart por Pacolli jo, pse? Qeveria e Kosovës, në krye me Ramush Haradinajn mori vendim për rritjen e taksës prej 100 për qind ndaj produkteve që im
Kosova i shpall luftë ekonomike Serbisë, vendimi më i fundit nuk pritej Qeveria e Kosovës ka rritur me 100 % detyrimet doganore për mallrat që futen nga Serbia. Vendimi vjen një ditë pasi