999 rezultate për

procesi

Nis procesi i ndërtimit të autostradës së Dukagjinit Ende pa u përfunduar autostrada “Arbën Xhaferi” dhe ende pa nisur punimet për autostradën drejtë Gjilanit, Ministria e I
Tsipras flet qartë: Të nis procesi i anëtarësimit për Shqipërinë Kryeministri grek, Aleksis Tsipras ka informuar homologët e tij në samitin e Bashkimit Europian, mbi negociatat që Greqi
14 orë filmime për Artur Zoton në procesin ndaj ish-kreut të Burgjeve 728 foto të shkëputura nga 140 orë pamje filmike të një kamere sigurie në Drejtorinë e Përgjithshme të Burgjeve, u admin
Stërvitjet gjatë shtatzënisë e lehtësojnë procesin e lindjes Mbajtja e një stili aktiv të jetesës gjatë shtatzënisë mund ta zvogëlojë periudhën kohore që e kaloni gjatë lindjes, tho
Trajanov fton presidentin Ivanov të dekretojë Ligjin për përdorimin e gjuhëve Kryetari i Lidhjes Demokratike, Pavle Trajanov, ftoi presidentin Gjorgje Ivanov që të dekretojë Ligjin për përdorimin e
Mercedesi i Gruevskit nuk do të shitet deri në përfundim të procesit gjyqësor Derisa të përfundojë procesi gjyqësor për blerjen e “mercedesit” nga qeveria paraprake, ai do të mbetet në garazhet e Sh
Bexheti: Shqiptarët nuk janë të informuar për rrjedhën e procesit të zgjidhes së emrit Zëdhënësi i Aleancës për Shqiptarët, Flakron Bexheti duke folur për zhvillimet aktuale sa i përket zgjidhjes së kontesti
Së shpejti ndryshohen ambasadorët dhe konsujt e Kosovës Ambasadorët do t’i nënshtrohen shumë shpejt një procesi “rokade” dhe nuk përjashtohet mundësia që disa nga ta të mbeten
Vajza vendos të rruaj kokën, e filmon gjithë procesin (VIDEO) Një vajzë ka marrë një vendim të “çmendur” ku ka vendosur ta rruaj kokën. Ajo ka marrë makinën e rrojës se ka fillua
Italia paralajmëron rrezikun e ndërhyrjes ruse në procesin zgjedhor Zyrtarët e qeverisë italiane kanë paralajmëruar sot për mundësinë e një ndërhyrjeje të huaj në zgjedhjet e përgjithshme,
Rreth 13 rusë shpallen fajtorë për ndërhyrje në zgjedhjet presidenciale Drejtësia amerikane shpalli fajtorë 13 shtetas dhe tre entitete ruse për ndërhyrje në zgjedhje dhe procesin politik amer
Opozita hidhet në sulm, kërkohet shkarkimi i Markut Ka nisur mbledhja e Këshillit të Legjislacionit për të marrë në shqyrtim amendamentet e deputetëve të opozitës. Ashtu
Rasti "ALFA", video e vrasjes mund të rikthejë procesin gjyqësor (VIDEO) Kjo video incizim tregon një skenë krimi të 26 nëntorit të vitit 2008 të ndodhur në afërsi të Fakultetit të shkencave ma
Këthehet nga fillimi për arsye banale gjykimi i rastit të “veturave së EULEX-it” Tre vjet janë bërë që kur ka filluar procesi gjyqësor ndaj 27 aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje, të akuzuar për djegi
Fino pranon humbjen dhe kundërshton mënyrën se si shkoi procesi i votimit Fino për mediat deklaroi se humbja nuk është një rezultat i papritur për të. Ai deklaroi se ai e kundërshton procesin si
Ushqimet të cilat vështirësojnë procesin e tretjes Nëse keni probleme me procesin e tretjes në organizmin tuaj, atëherë duhet të bëni kujdes me disa ushqime, të cilat e vë
Bregu i përmend burrërinë Ramës: Kush e ka seriozisht integrimin, s'ka pse tulatet Vendimi i BE-së në në lidhje me hapjen e negociatave të Shqipërisë, ka qenë një goditje e rëndë për Shqipërinë ditën e s
Ahmeti: Referendumi për emrin mund ta ndërlikojë procesin Marrëveshja për emrin duhet të arrihet sa më shpejtë dhe të ratifikohet në Parlament, deklaroi lideri i BDI-së, Ali Ahme
Ahmeti: Referendumi për emrin mund ta ndërlikojë procesin Marrëveshja për emrin duhet të arrihet sa më shpejtë dhe ajo të ratifikohet në Parlament. Referendumi i mundshëm mund ta
OSHEE jep lajmin e rendësishëm për adresat Kompania OSHEE, në bashkëpunim me nënkontraktorin që po zbaton ne terren procesin e përditësimit të të dhënave, bën me d