999 rezultate për

presionit

Simptomat e para të depresionit Puna, problemet dhe obligimet ndikojnë te disa njerëz që të mos kenë kohë të merren me gjendjen e tyre mentale. Depre
Si ta kuptoni se po shkoni drejt depresionit Depresioni është një sëmundje serioze mendore që prek miliona njerëz në mbarë botën. Në kundërshtim me besimin popull
Vuçiçit i prish punë Vetëvendosje, ka një sugjerim për Prishtinën Një ditë pas takimit me Presidentin e Kosovës Hashim Thaçin në Bruksel, Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë s
Rrjetet sociale mund të ndihmojë në diagnostikimin e depresionit Facebooku, Twitteri dhe Instagrami na krijojnë mundësinë që të ndajmë aspekte të jetës sonë me miqtë, familjen dhe botën
Cilat femra rrezikojnë të lindin fëmijë me autizëm Femrat që marrin antidepresantë para ose gjatë shtatzënisë kanë 81% më shumë gjasa të kenë fëmijët me autizëm. Sipas ek
Sulmi në Kuvend, Rusia kërkon ndalimin e presionit të jashtëm Rusia ka reaguar lidhur me ngjarjet që ndodhën mbrëmë në Kuvendin e Maqedonisë, si dhe ka bërë thirrje që të ndërpritet
Kriza politike i çon në depresion qytetarët në Maqedoni Kriza politike ka ndikuar në rritjen e depresionit tek qytetarët. Tejzgjatja e saj duke rrezikuar drejtpërdrejtë ekonomi
Luftoni depresionin me jogurt (VIDEO) Simptomat e depresionit mund të lehtësohen me ndihmën e jogurtit – të paktën kështu thonë hulumtimet e reja. Hulumtue
Boronica, lufton depresionin pas lindjes te femrat Sipas një studimi, boronica është pema që ka efekte të dobishme në largimin e depresionit pas-lindjes. Amino acidet
Studim: Fëmijët nuk duhet të konsumojnë sheqer deri në 2 vjeç! Sipas një studimi shkencor të publikuar në “American Heart Association” deklaron se duhet që të ndalohet plotësisht përd
Çfarë ndodh nëse vendosni një kapëse rrobash në vesh? Richard Randig, një refleksologjist i certifikuar fokusohet në pika të ndryshme të presionit brenda veshit për lehtësimi
Shpërthimi në Ballsh, ja se çfarë thotë kompania (FOTO LAJM) Kompania koncensionare në Uzinën e Ballshit ku nga shpërthimi i një dite më parë humbi jetën një person e mbetën të plag
Çaj kantarioni kundër depresionit dhe problemeve gjinekologjike Kantarioni është dëshmuar si shumë suksesshëm në mjekimin e shumë problemeve psikike, prej depresionit deri te trauma, n
Mungesa e vitaminës D çon në depresion Sipas një studimi të ri, mungesa e vitaminës D gjatë sezonit të vjeshtës dhe të dimrit ka një lidhje të madhe me simptom
Babai tentoi të shpëtonte të birin, bien të dy nga pallati Në kushtet e depresionit, një 33 vjeçar ka tentuar ti japë fund jetës duke u hedhur nga dritarja e banesës, por i ati, s
Probleme me kolesterolin? Ja zgjidhja Kastraveci dhe hudhra janë dy perime shumë të përdorura në tryezën tonë por dhe shumë të njohura për vetitë e tyre medic
Rama: PD u dorëzua përballë presionit popullor e ndërkombëtar Pas takimit me Presidentin e BERZHIT, kryeministri Rama ka shkruar në Facebook se Reforma e Drejtësisë do të sjellë edhe
Kura më efikase ndaj depresionit, kujdesi ndaj vetes Sipas studimeve, të rinjtë preken shumë shpejt nga depresioni, herë si pasojë e moshës së nxituar, e here nga situata të
E dini çfarë ndodh pas një përdorimi të gjatë të rrjeteve sociale? Instituti kombëtar për shëndetin mendor në SHBA ka kryer një studim në lidhje me rrjetet sociale dhe ndikimin e tyre tek
Varfëria në fëmijëri shkaktare e depresionit Varfëria është një fenomen që ka një ndikim negativ sidomos te fëmijët kjo për shkak se janë ato që preken më shumë nga