999 rezultate për

presidentin

Panucci padit Nishanin në gjykatë, gazeta amerikane i kushton vëmendje (FOTO LAJM) Lajmi i bujshëm i publikuar pak ditë më parë, se trajneri i Kombëtares Shqiptare, Christian Panucci kishte paditur në gj
Dorëzohet Manafort, gati të "tradhtojë" Presidentin Trump Ish-kreu i fushatës presidenciale të zotit Trump, Paul Manaforti, ka rënë dakord të pranojë fajin për dy akuza kriminale
Perez propozon Nadalin si presidentin e ardhshëm të Real Madridit Presidenti aktual i Real Madridit, Florentino Perez, ka thënë se do ta mbështeste tenistin Rafael Nadal, nëse ai do të v
I huaji ofendon presidentin serb Vuçiç (VIDEO) Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç nuk është se pëlqehet edhe aq shumë në Serbi. Madje, gjatë ndeshjes së famshme
Thaçi nuk ishte Kosovë kur Drenica protestonte kundër Vuçiçit (FOTO LAJM) Përderisa sot banorët e Drenicës dolë në protestë për të daluar Presidentin serb Aleksandër Vuçiçi, Hashim Thaçi nuk ish
Arianna Huffington zbulon pse Trump bën gafa/ Sekreti janë orët e gjumit E ftuar në “The late show” me Stephen Colbert, Arianna Huffington ka ironizuar me presidentin Donald Trump, duke zbuluar
Merkel e prerë: Politikanët në Maqedoni të mbajnë përgjegjësi Në pyetjen e gazetarëve se çfarë do të bisedojë me presidentin e vendit Gjorgje Ivanov dhe me liderin e opozitës maqedon
Gashi: Për një muaj e bindëm Thaçin që ta marrë Limajn si krah të djathtë Zëvendëskryeministri i Kosovës, Dardan Gashi ka zbuluar detaje rreth negociatave me Presidentin Hashim Thaçi sa i përket
Mogherini tregon kur do të takohen Thaçi me Vuçiçin Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini, ka dhënë më shumë detaje rreth takimeve të ndara që ka zhvilluar sot
Panucci: Për të ardhmen time pyesni Dukën Trajneri Christian Panucci, doli në konferencën për shtyp para gazetarëve ku foli për sfidën e nesërme ndaj Izraelit. Te
Low flet për një kthim të mundshëm të Ozilit te Gjermania Trajneri i Gjermanisë, Joachim Low ka zbuluar se nuk ekziston më një çështje që Mesut Ozil të kthehet në Kombëtaren e Gj
Gjykata ndalon ish-presidentin të kandidojë në zgjedhje Gjykata elektorale e Brazilit mori vendimin që ish presidenti Luiz Inacio Lula da Silva të mos lejohet të kandidojë në f
Rama shfaqet me presidentin e Juventusit në Torino (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama u akuzua sot nga opozita se përdori një charter serb për të shkuar në Torino për të ndjekur live n
Shqiptarët braktisin liderët amerikanë, të çmendur pas Merkelit Gallup International ka realizuar anketën e vitit 2018 në lidhje me mendimet që kanë qytetarët e 55 shteteve për udhëheq
Pasi doli nën kampion me Kroacinë, ja vendimi që pritet të merret për Daliç nga federata kroate Zlatko Daliç do të vijojë të qëndrojë në krye të kombëtares nënkampione të botës në futboll, Kroacisë. “Për mua ishte
Rrëfehet Sali Berisha: Ja si ishin marrëdhëniet e mia me presidentin Rugova Ish-kryeministri Sali Berisha, ka folur në RTV Dukagjini për marrëdhëniet mes tij dhe presidentit të ndjerë të Kosovës,
Gjergji fiton betejën me AKR-në e të tjerët, bëhet ambasador Gjergj Dedaj edhe zyrtarisht është emëruar si ambasador i Kosovës në Maqedoni. Sot AKR-ja e Pacollit ka kërkuar që Dedaj
Pamje të reja, si truprojat shpëtojnë presidentin nga dronët (VIDEO) Presidenti i Venezuelës Nicolas Maduro është sulmuar me dy drone që mbanin eksploziv. Mësohet se 7 persona kanë mbetu
Pandeli Majko pi raki për qef, zbuloni ku po feston Sikur Edi Rama, edhe ministri i tij Pandeli Majo ka marrë pushimet dhe me këtë rast ia ka shtruar me të pirë me miqtë e
Telashe për ish-presidentin e Barcelonës, rrezikon 11 vite burg Ish-presidenti i Barcelonës Sandro Rosell, bashkëshortja e tij dhe katër persona të tjerë përfundojnë sërish në gjykatë