999 rezultate për

premier

Shikoni edhe njëherë momentin ku Kante e bllokoi aksionin e Arsenalit me një ndërhyrje fantastike (VIDEO) Arsenali dhe Chelsea barazuan mbrëmë në "Emirates Stadium" me shifrat 2-2, ndeshje e vlefshme për javën e 22-të në Premi
Aguerro shtyn Kanen të transferohet tek Real Madrid Sulmuesi i Manchester Cityt, Kun Aguero ka dhënë një intervistë për mikrofonat e El Larguero të Cadena Ser në të cilën k
Manchester City nuk gabon këtë herë, dhe i rikthehet fitoreve në Premier League (VIDEO) Manchester City i është rikthyer fitoreve në Premier League, duke mposhtur Watfordin me rezultat 3-1, ndeshje kjo e vlef
Manchester United ndalet nga Southampton, dhe dështon për herë të tretë radhazi në Premier League (VIDEO) Manchester United ka barazuar sot me Southamptonin brenda në "Old Trafford", ndeshje e vlefshme për javën e 21-të në Pre
Ryan Sessegnon refuzon Realin për një klub nga Premier League Para disa ditëve ju njoftuam që anësori 17 vjeçar i Fulhamit, Ryan Sessegnon është në agjendën e drejtuesve Madrilen për
Derbi i Manchester këtë herë përplaset për Umtitin Klauzola e blerjes së Samuel Umtitit është e vogël dhe skuadrat nga Liga Premier mund ta thyejnë atë. kjo gjë e nervozn
STATISTIKË / Golashënuesit më të mirë në Premier League (FOTO LAJM) Gara për golashënuesin më të mirë të Premeir Leagues është shumë interesante dhe kështu pritet të vazhdojë edhe në pjesë
STATISTIKË / Mesut Ozil në 10 ndeshjet e fundit në kampionat ka shënuar 9 gola Arsenali këtë sezon po has shumë vështirësi pasi gjendet në vendin e gjashtë pas 19 ndeshje në Premier League. Por,
STATISTIKË / Këto janë dy skuadrat e vetme që kanë shënuar 50+ gola në kampiont (FOTO LAJM) Sapo ka përfunduar edhe gjysma e sezonit në top-5 ligat e mëdha evropiane, ku disa skuadra kan habitur me performancat e
Real Madrid vazhdon gjurmimin e talenteve, këtë herë nga Premier League (VIDEO) Real Madridi po vazhdon me traditën e viteve të fundit duke mbledhur talenta të ri në skuadër dhe që janë me perspektivë
Theu dyshen Ronaldo - Messi, ja çfarë tha Kane pas tripletës Harry Kane shënoi dje tripletën më të rëndësishme të karrierës, pasi arriti të vendosë një rekord në Premier League, por
N'Golo Kante shpallet lojtari më i mirë francez sipas France Football Revista franceze “France Football” e ka shpallur mesfushorin e Chelseat, N’Golo Kanten, futbollistin më të mirë francez
Walcott gati të lërë Arsenalin por jo Premier Leaguen Pas 11 viteve nën urdhrat e Arsen Wenger, Theo Walcott është pranë largimit nga Arsenali. Sipas “Daily Star”, sulmue
U mendua se me golin kundër Realit do ishte Messi golashënuesi i vitit, por jo! Harry Kane është golashënuesi më i mirë në një vit kalendarik në historinë e Premier League-s. Sulmuesi anglez realizoi
STATISTIKË / Liverpooli ka po aq barazime sa skuadra e parafundit në Premier League (FOTO LAJM) Skuadra e Jurgen Klopp-it duhet të ishte më e fortë këtë sezon pas ardhjes së egjiptianit, Mohamed Salah nga Roma. N
Formacioni i javës në Premier League (FOTO LAJM) Këtë javë u zhvillua dhe java e parafundit në Premier League, ku ka pasur disa rezultate të papritura dhe shumë të habit
STATISTIKË / Golashënuesit më të mirë në Premier League (FOTO LAJM) Gara për golashënuesin më të mirë të Premier Leagues është bërë shumë interesante dhe kështu pritet të vazhdojë edhe në
STATISTIKË / Vetëm dy lojtarë kan krijuar më shumë raste në Premier League (FOTO LAJM) Ata janë dy lojtarët më të mirë në Premier League, dhe me skuadrat përkatëse po shkëlqejnë me paraqitjet që kan bërë der
STATISTIKË / 10 golashënuesit më të mirë në Premier League (FOTO LAJM) Mohamed Salah është golashënuesi më i mirë në Premier League me 14 finalizime. 20 gola në 26 paraqitje në të gjitha g
STATISTIKË / 5 skuadrat që kan grumbulluar më shumë pasime në Premier League (FOTO LAJM) Ku ka kaluar pothuajse gjysma e sezonit në Premier League dhe lider kryesor mbetet Manchester City i Pep Guardiolas.