999 rezultate për

preken

3 mite për diabetin që duhet të ndaloni së besuari Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, numri i njerëzve me diabet në të gjithë botën është 422 milionë. Mes vit
Pse gratë në Kinë nuk preken nga kanceri i gjirit? Ky artikull trajton historinë e Jane Plant, një profesoreshë dhe eksperte e njohur e gjeokimisë, por para se gjithash, n
Tirana sonte pa ujë e nesër pa drita, ja zonat që do preken Ujësjellës Kanalizime në Tiranë bën të ditur se për shkak të një remonti në rrjetin shpërndarës, zona e Yzberisht, Unazë
Depresioni, ja popujt më të prekur dhe më pak të prekur në Europë Të dhënat më të fundit zyrtare tregojnë se hungarezët janë populli më depresiv në Europë, ndërsa çekët janë ata që prire
Dekriminalizimi, KQZ hedh poshtë Prokurorinë: Gaçi dhe Prenga nuk preken Në një deklaratë për shtyp zëdhënësja e KQZ ka deklaruar se nga 140 deputetë, 121 prej tyre janë të pastër nga çështjet
Rritet rroga minimale, ja të gjithë kategoritë që preken Pas katër vitesh, qeveria do të ndryshojë pagën minimale në shkallë vendi. Bëhet fjalë për pagën më të ulët, që lejojnë
Tirana nesër në terr për 6 orë, ja zonat që do të preken Tirana nesër do të mbetet për disa orë në errësirë për shkak të ndërhyrjeve në rrjet. OSHEE njofton se energjia do të
Alarm me gripin e shpendëve në Fier, u prekën 20 mijë familje Një shqetësim i rëndësishëm për shëndetin e njeriut vjen nga Fieri ku vetëm pas disa ditësh pas ikjes së situatës gripal
VENDIMI/ Fillon legalizimi i shtesave për 1 320 pallate, preken 30 mijë familje Qeveria miratoi sot vendimin që i hap rrugën legalizimit të shtesave të bëra në pallate. Nisur nga ky vendim, minist
Fëmijët e lindur me herpes kanë mundësi të preken nga ky kancer Sipas një studimi të ri, fëmijët e lindur me herpes kanë një shans më të lartë të zhvillimit Leucemia akute limfoblastik
Ja përse femrat janë më të predispozuara të preken nga kanceri Sipas një studimi të publikuar tek Revista Ndërkombëtare e Sëmundjeve Kronike zbulon sepse femrat janë më shumë të predi
Cikloni para Maqedonisë, rrezik për vërshime të reja Maqedonia vazhdon të rrezikohet përsëri nga një mot i ligë që pritet të fillojë orët e mesditës dhe që do të zgjasë deri
Studim/ Dhënia e antibiotikëve fëmijëve rrit rrezikun që ata të preken nga diabeti Një studim i fundit i kryer nga Universiteti i Nju Jorkut ka zbuluar se dhënia e antibiotikëve tek fëmijët mund të rrisë
Moti i keq në Maqedoni/ Ja rajonet e tjera që do të preken Moti i keq i cili sot në orët e pasdites e pushtoi pjesën më të madhe të vendit, për momentin është duke lëvizur në dre
Të gjatë apo të shkurtër? Ja çfarë do të thotë për shëndetin tuaj Nëse flasim për një njeri të shëndetshmën apo jo normalisht gjatësia nuk është ndonjë element thelbësor që ndikon në shë
Telekomi i Maqedonisë dhuron 30 mijë euro në Hasanbeg Nënkryetari i bordit Drejtues i Telekom në Maqedoni, Nazim Bushi, ka marrë vendimin për dhurimin e 30 mijë eurove, famil
5 shenjat paralajmëruese që mund te prekeni nga kanceri Kur vjen puna për shëndetin, të gjithë jemi të ndjeshëm por jo gjithmonë reagojmë në kohë ndaj shqetësimëve të ndryshme
Vishni taka të larta? Rrezikoni të prekeni nga kanceri Është e ditur që veshja e përditshme e takave është jo e këshillueshme nga ana mjekësore. Studimi i fundit ka rezul
Qeveria kompenson vetëm 25% të dëmeve nga vërshimet Në mbledhjen e sotme Qeveria e Kosovës ka miratuar vendimin për shpronsim të pronave, të cilat preken nga ndërtimi i aut
Refugjatët në Tabanoc preken nga zgjebja dhe lia Deri tani, rreth 400 mijë sirianë dhe qytetarë të huaj kanë kaluar përmes Maqedonisë drejt Serbisë dhe më pas drejt vend