999 rezultate për

prandelli

Prandelli drejt largimit, ja 2 kandidatët potencialë (FOTO LAJM) Në fillim Botërori pastaj lamtumira: Cesare Prandelli mendon të lerë kombëtaren italiane në përfundim të "Brazil 2014".
Prandelli: Të huajt prishin futbollin italian Një vit përpara zhvillimit të kampionatit botëror, trajneri i kombëtares italiane Cesare Prandeli i bie këmbanave, duke
Itali-Argjentinë, formacionet e mundshme Balotelli dhe Messi: dy yjet e Italisë dhe Argjentinës nuk do të luajnë miqësoren e sotme në "Olimpico", e organizuar në
Prandelli, puthje dhe ledhatime me të dashurën (FOTO LAJM) Puthje dhe përqafime për trajnerin italian, Cesare Prandelli dhe të dashurën e tij, Novella Benini. Fotot janë marrë gja
Prandelli në ankth: S'di çfarë formacioni të bëj Cesare Prandelli është në një dilemë të madhe në prag të sfidës ndaj Uruguajit, e vlefshme për vendin e tretë të Kupës s
"Ndaj Spanjës duhen dy topa" Mario Balotelli është larguar nga grumbullimi i kombëtares italiane në Brazil dhe është kthyer në Milano duke i dhënë fu
Kupa e Konfederatave, perfundon aventura e Balotellit (FOTO LAJM) Lajme të këqija për Italinë në prag të sfidës me delikate të përfaqësueses së kaltër në gjysmëfinalen e Kupës së Konfede
Itali-Brazil, formacionet e mundshme Për sfidën e fundit të fazës së grupeve të Confederations Cup kundër Brazilit, e programuar për tu luajtur sonte 0ra 21:
Kupa e Konfederatave, Italia mbyllet në hotel Tensioni dhe trazirat nëpër rrugët braziliane ka ndikuar edhe në grumbullimin e kombëtares axurre, Italisë, në Kupën e K
Prandelli shan, stoli qesh (VIDEO) Është ky momenti i ndeshjes Itali-Japoni që shumë persona po e shohin në YouTube dhe po përpiqen të dëshifrojnë buzët e
Itali-Japoni, formacionet e mundshme Sot luhen ndeshjet e dyta të Kupës së Konfederatave dhe më saktë ato të Grupit A. Italia luan në mesnatë përballë Japoni
Meksikë-Itali, formacionet e mundshme Tani rradha e i vjen Italisë. Axurrët do të debutojnë sot në mbrëmje në Kupën e Konfederatave përballë Meksikës, ndeshje
Pasardhësi i Allegrit, Milan zgjedh Prandellin Sipas "Sportmediaset", Milani ka zgjedhur zëvendësuesin e trajnerit aktual Massimiliano Allegri. Bëhet fjalë për tekniku
"Derbi i Botës", ja formacionet Një ndeshje që cilësohet si "derbi i botës" dhe një rivalitet që zgjat me dekada. Brazili dhe Italia do të zbresin sot n
Nëse Totti vazhdon kështu e marr në Brazil Miqësorja aspak miqësore me Brazilin dhe ndeshja kualifikuese me Maltën janë dy ndeshjet e ardhshme në axhendën e kombët
Italia prezanton uniformat e reja (FOTO LAJM) Në qëndrën sportive të Covercianos, është prezantuar uniforma e re e Kombëtares italiane, e cila do të përdoret për Conf
Balotelli-El Shaarawy, liderë edhe në Kombëtare Italia e Prandellit merr formë. Trajneri i kaltër përgatit grupin në kuadër të miqësores me Hollandën, duke zbuluar edhe
Nëse fitojmë Botërorin imitoj Balo-El Shaarawy Cesare Prandelli përgatitet për miqësoren me Holandën, por mendon që tani për Botërorin 2014. "Nëse e fitojmë do të bëj
Prandelli: Balotelli-El Shaarawy, çfarë dysheje Afrohet miqësorja e luksit Hollandë-Itali dhe trajneri i Axurrëve Cesare Prandelli gjen kohën për të "përkëdhelur" Mario
Prandelli dhe Inzaghi te Kukësi Emra të frikshëm për Kukësin e ri që merr formë. Shoqëria konsolidon grupin e ri ku ndryshimet prekin vetëm sulmin. Në a