999 rezultate për

portugalia

Ibra 2-3 Ronaldo, Portugalia në Brazil (VIDEO FOTO) Ka përfunduar me rezultatin 2-3 takimi i dytë midis Suedisë dhe Portugalisë dhe rezultati i përgjithshëm 2-4. Portuga
Ibra: Me Portugalinë janë dy finale Zlatan Ibrahimoviç apo Cristiano Ronaldo, vetëm njëri prej tyre do të shkojë në Bbotërorin "Brazil 2014", me shortin e P
Popujt e lumtur të botës, Shqipëria në vendin e 62 Shqipëria ndodhet në vendin e 62 në renditjen botërore, sa i takon nivelit të lumturisë. Sipas raportit të World Hap
Ronaldo hat-trick në fitoren e Portugalisë (VIDEO) Portugalia arriti një fitore rokamboleske 4-2 në Irlandën e Veriut, duke i rrëmbyer kryesimin e grupit F, Rusisë. Gol
Portugalia mposht Rusinë, përkohësisht në krye (VIDEO) Një fitore e madhe për Portugalinë, në ndeshjen më të rëndësishme të ditës së premte, për kualifikueset europiane në Bot
Eliminatoret, CR7: Me Rusinë për jetë a vdekje Cristiano Ronaldo dhe Portugalia e tij do të ndeshen mbrëmjen e së premtes kundër Rusisë kryesuese në grupin F. Përpara
Finalja, tifozët "ndezin" Amsterdamin FOTO LAJM) Pa dyshim që kryeqyteti i Hollandës është shndërruar sot në kryeqytetin europian të futbollit. Qyteti që pret sot në mbr
Brazil 2014, rrezikojnë Anglia dhe Portugalia Francë-Spanjë, një ndeshje që mund të ishte shumë mirë edhe një finale botërori. Dy kombëtaret fqinje do të zbresin sont
Coentrao "mbron nderin" e Portugalisë (VIDEO) Gola, emocione dhe spektakël në ndeshjen e parë të ditës së sotme të Grupit F mes Izraelit dhe Portugalisë. Sfida mes dy
Portugalisë nuk i mjafton Ronaldo (VIDEO) Portugalia e Cristiano Ronaldos është mundur në miqësoren e djeshme nga amerikano-latinët e Ekuador. Luzitanët pavarësis
Portugalia mbështet dialogun Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, ka pritur sot në një takim njohës, ambasadorin e Portugalisë në Budapest
Portugalia nuk fiton pa Ronaldon (VIDEO) Kombëtarja portugeze vuajti gabimet në mbrojtje, ndërsa Gaboni arriti ta ndalë në një barazim 2-2 në Afrikën Perëndimore
Kriza, Portugalia nuk ka nevojë për plan të ri shpëtimi Para vizitës së saj në Lisbonë, kancelarja gjermane, Angela Merkel deklaroi se Portugalia po i përmbushte angazhimet e n
Portugali, priten sërish protesta Portugalia përgatitet të përballet me një seri protestash masive të paralajmëruara nga sindikatat kryesore në vend, të c
Portugalia rrezikon Botërorin, CR7 Topin e Artë (VIDEO) Në ndeshjen e 100 me kombëtaren portugeze Cristiano Ronaldo ka marrë dhuratën që kurrë nuk e kishte pritur. Ekipi modest
Rusia mposht Portugalinë (VIDEO) Një gol i hershëm i shënuar nga sulmuesi Alexander Kerzhakov i ka ndihmuar Rusisë që të sigurojë fitore të premten në Mo
Të shëmtuarit e Euro 2012 (FOTO LAJM) Kampionatet e rëndësishme futbollistike luhen edhe jashtë fushave të lojës dhe Euro 2012 nuk bën përjashtim. Mediat
Portugalia në gjysëmfinale (VIDEO-FOTO) Portugalia eshte gjysemfinalistja e pare e Euro 2012. Luzitanet mposhten minimalisht ne cerekfinale Republiken Ceke me r
Euro 2012, në mbrëmje çerekfinalja Çeki-Portugali Pas një dite pushim, vijon sot ndeshja e para çerekfinale ku Portugalia do të ndeshet me Çekinë. Skuadra e Paulo Bento z
Meireles: Portugalia si Chelsea Ata ndoqën Gjermaninë duke lënë jashtë Hollandën favorite dhe nordikët e Danimarkës. Portugezët janë në çerekfinale të E