999 rezultate për

portugali

Ronaldo merr dy dhurata të mbuluara me diamant Swarovski Cristiano Ronaldo ka zbuluar dy modele të reja taka kristali të futbollit për të përkujtuar kohën e tij në Manchester Un
Zjarri që mori jetën e 62 personave në Portugali mund të ketë qenë i qëllimshëm Zjarri vdekjeprurës që pushtoi Portugalinë Qendrore mund të ketë qenë i qëllimshëm, ka thënë shefi i zjarrfikësve, Jai
Tragjedi në Portugali, 45 të vdekur nga zjarret masive 45 persona kanë gjetur vdekjen nga zjarret në Portugalinë qendrore, shumë prej të cilëve u mbërthyen në makina, ndërsa f
"Bomba" nga Portugalia: Ronaldo kërkon largimin nga Reali! Një lajm tronditës vjen nga Portugalia për tifozët madrilen. Në faqen e parë të gazetës luzitane "A Bola" shkruhet më ge
Ndodh në Portugali, topi i finales sillet nga një njeri me dron (VIDEO) Topi për finalen e Kupës së Portugalisë është sjell në një mënyrë të veçantë, të padëgjuar më parë. Një njeri cili flutu
Aeroplani rrëzohet mbi supermarket, 4 të vdekur në Portugali Të paktën katë persona mësohet se kanë humbur jetën si pasojë e rrëzimit të një aeroplani mbi një supermarket në Portuga
Shpërthim i fuqishëm në Portugali, 3 të vdekur e 6 të zhdukur (FOTO LAJM) Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në një qytezë në Portugali. Të paktën nëntë persona dyshohet se kanë humbur jetën
Një aeroport në Portugali merr emrin e Ronaldos Madeira nga viti në vit po kthehet në ishullin “CR7”. Duke filluar nga e mërkura e javës së ardhshme aeroporti i ishull
Përse Kina i ka vënë "syrin" Portugalisë Me 16 shtator Kryeministri kinez Li Keqiang është uulur në bazën ajrore të Lajes në Ishujt Azore, bashkë me gruan dhe me
Portugalia, vendi më i trishtuar në botë. Ja arsyet Portugalia është konsidereruar si vendi më malankolik në botë sipas BBC. Portugalia është një vend i trishtuar, duke u
Portugalia nuk ndalet, Ronaldo shënon dy gola (VIDEO) Portugalia ka vazhduar me formën e mirë në kualifikueset për Kupën e Botës. Në ndeshjen e katërt, Kampionët e Evropë
Portugalia tërhiqet nga misioni i KFOR-it në Kosovë Qeveria e Portugalisë ka vendosur që të largojë ushtrinë e saj nga Kosova në vitin 2017, pas 18 viteve në misioni
Portugalia shkatërron Andorrën (VIDEO) Portugalia ka mposhtur Andorrën me rezultat 6:0, ku katër gola i shënoi Cristiano Ronaldo, ndërsa tjerët i shënuan Cance
Humb Jeremic, një portugez në krye te OKB-së Ish-shefi i UNHCR-së dhe ish-kryeministri i Portugalisë António Guterres vazhdon të ketë shancet më të mira për t’u zgje
Një rikthim i madh te përfaqësuesja e Portugalisë Kampionët e Europës në fuqi, Portugalia më në fund do të ketë në dispozicion Cristiano Ronaldon. Ai do të rikthehet
Zvicra e shqiptarëve mposht Portugalinë (VIDEO) Kampionia e Evropës, Portugalia, ka dështuar në ndeshjen e parë kualifikuese për Botërorin ‘Rusi 2018’, duke u mposhtur
Zvicra-Portugalia, ja formacionet zyrtare Sapo janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Zvicër-Portugali. Zvicra dhe Portugalia do të përballen sonte nga
Shaqiri ka një mesazh për Xhakën e Behramin (FOTO LAJM) Xherdan Shaqiri u ka uruar shumë fat bashkëlojtarëve të tij për ndeshjen e sotme kundër Portugalisë. Ylli kosovar, Xh
Një tjetër "yll" nuk grumbullohet me Portugalinë Renato Sanchez nuk është grumbulluar me Portugalinë. I thirrur për miqësoren me Gjibraltarin dhe më pas për ndeshjen eli
S'ka surpriza, Ronaldo më i miri në Europë Cristiano Ronaldo është zgjedhur si futbollisti më i mirë i vitit në kontinentin e vjetër, duke mposhtur Antoine Griezma